BlackBerry KEYone
recenze

BlackBerry KEYone

Pro moderní workoholiky
49

Nový model BlackBerry KEYone je v pořadí již třetí pokus o restart značky BlackBerry a zároveň se v tuto chvíli jeví jako nejnadějnější. Novinka se těší nebývalému zájmu a aby taky ne – v dnešní době dotykových smartphonů působí téměř jako zjevení. Zaslouží si nové BlackBerry KEYone vaši pozornost?

Zvuk a výdrž baterie: fantastický držák

Po zvukové stránce KEYone nijak zvlášť nenadchne, ale mnoho uživatelů jistě potěší, že výrobce zachoval 3,5mm jack konektor. Můžete si tedy připojit jakákoliv vlastní sluchátka, pro běžný poslech však velmi dobře poslouží také špuntový stereo headset, který najdete v balení. Hlasitý výstup zajišťuje jediný reproduktor na spodní hraně, který má sice dostatečnou hlasitost, nicméně párty v celém domě vám bohužel nezajistí.

BlackBerry KEYone

V čem ovšem BlackBerry KEYone naprosto exceluje, to je výdrž baterie. Se svým Li-Ion akumulátorem o kapacitě 3 505 mAh vydrží při běžné zátěži naprosto bez problémů celé dva dny! Tento fakt mám potvrzený od mnoha uživatelů, kteří již KEYone používají, a mé zkušenosti jsou velmi podobné. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem testoval telefon, který jsem nabíjel jen obden.

V čem ovšem BlackBerry KEYone naprosto exceluje, to je výdrž baterie.

V našem klasickém testu výdrže (přehrávání videa z internetu přes Wi-Fi ve Full HD rozlišení, 50% jas displeje a hlasitost zvuku vedeného do sluchátek, přihlášení do mobilní sítě) překonal KEYone hranici deseti hodin a video přehrával 602 minut! Za skvělou výdrž telefon vděčí nejen velké baterii, ale i menšímu displeji a úspornému procesoru.

A pokud máte přeci jen baterku na umření, díky technologii Quick Charge 3.0 ji za něco málo přes půl hodiny dokážete nabít na 50 %. Kompletní nabití z 0 na 100 % pak zabere zhruba 105 minut a pokud využijete speciální „Režim Boost“, kdy telefon po dobu nabíjení omezí všechny funkce, ušetříte ještě další cenné minuty. Mimochodem Quick Charge nabíječku najdete přímo v balení, což není úplně běžné.

Líbilo se nám:

  • skvělá výdrž baterie
  • rychlé nabíjení pomocí Quick Charge 3.0

Nelíbilo se nám:

  • nemá stereo reproduktory

Hardware a výkon: hlavní vada na kráse

V oblasti hardwaru udělal výrobce asi jediný skutečně viditelný kompromis. V BlackBerry KEYone totiž tiká pouze mid-range SoC Qualcomm Snapdragon 625 s octa-core procesorem, grafickým procesorem Adreno 506 a 3 GB paměti RAM. Vnitřní paměť s kapacitou 32 GB je ovšem více než dostatečná (volných zůstává zhruba 20 GB) a navíc si ji můžete rozšířit o paměťové karty microSDXC až do teoretické kapacity 2 TB.

Benchmark AnTuTu

Při běžném používání je telefon perfektně svižný, nicméně má své limity a při náročnějších operacích se dokáže někdy „zamyslet“. Zřetelnější je to například u některých aplikací přímo od BlackBerry, které by snesly trochu efektivnější optimalizaci. Upřímně řečeno se však do takové situace uživatel dostane jen zřídka a navíc – KEYone asi málokdo bude kupovat kvůli tomu, aby na něm hrál náročné herní tituly.

Přesto nutno uznat, že v dané cenové kategorii nabízí konkurence výkonnější hardware a srovnání s dnešními vlajkovými loďmi nedává tak úplně smysl. Propastný rozdíl je vidět například v benchmark testech, kde se BlackBerry KEYone umístilo daleko za dnešními top modely.

Líbilo se nám:

  • dostatečná interní paměť a podpora paměťovek

Nelíbilo se nám:

  • pouze průměrný výkon
Diskuze ke článku
Mengi
Nezlobte se na mě vím že recenze dá zabrat, ale pokud milovník blackberry dělá recenzi na blackberry je jasné že tady budou jen klady.
Telefon v této cenove relaci je pouze pro blázny. K čemu mi je telefon kdyz pri práci hoří a má problem se svižností?
martin
Recenzia hodná materskej škôlky ale káva bola dobra asi , ale tak nevadí nie všetko sa podarí ja ostávam pri passporte to dlho neprekonaju Hoši s BlackBerry a činy
Kensi M. Blye
Kensi M. Blye
Když už jsme u tý softwarové podpory co Blackberry a aktualizace na android 7?
Ondra 'Satai' Nekola
Ondra 'Satai' Nekola
Naposledy upraveno: 23. 6. 2017 20:48
"Celkem tak získáte neuvěřitelných 52 kombinací!"
Neuvěřitelné! Fascinující!

"V první řadě se jedná o zabezpečení!"
Vykřičník! Ostrava!!!

"Abych to shrnul nějak stručně – BlackBerry KEYone má nejlepší fotoaparát v historii BlackBerry. Tečka."
A když nemáš vykřičník, vraž tam tečku.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze