Apple Watch Series 3
recenze

Apple Watch Series 3

O rok starší, o něco chytřejší
3

Jak je u Applu zvykem, ani letos nás neochudil o nové produkty. Dočkali jsme se tedy nejenom iPhonů, ale také nové generace Apple Watch s přídomkem Series 3. Apple se poslední léta drží své osvědčené šablony a nejinak je tomu u Apple Watch: prakticky úplně stejný design, vyšší výkon a větší výdrž na baterii. Apple Watch Series 3 sice dostaly také integrovanou SIM kartu, avšak ta v České republice nefunguje.

watchOS aplikace a komunikace: tady si cenu obhájí

Zde se dostávám k jádru dění, tedy k tomu, proč Apple Watch dávají smysl. Pouze jako sportovní tracker si u nás svou cenu neobhájí. Nepomáhá tomu ani fakt, že v kapse musíte mít iPhone. Jenže Apple Watch nejenže zvládají měřit a vyhodnocovat sportovní aktivity, ale také zvládají širokou škálu komunikace, a to nejen SMS zprávy nebo volání. Ať už chatujete s přáteli či kolegy v práci přes Telegram nebo Facebook Messenger (byť ten občas vykazuje znaky nestability), vše s Apple Watch zvládnete sledovat.

Apple Watch 3

Co mě trošku mrzí je, že na Apple Watch nedostanete prakticky žádné služby od Googlu. Gmail, Inbox, Google Mapy ani Hangouts, i když poslední jmenovaná aplikace vás alespoň upozorní na zápěstí, že přišla notifikace. Pohodlné je odepisování. Na SMS zprávu můžete odpovědět zprávou předpřipravenou k okamžitému odeslání, popřípadě zvolit odpověď smajlíkem. Můžete nadiktovat i odpověď, Apple Watch ji převedou na text a pošlou. Samozřejmě že také v češtině. Překvapilo nás, jak dobře to funguje, jen nesmíte mít doma pět dětí, které se zrovna hádají – musíte být v co nejtišší místnosti.

Co mě trošku mrzí je, že na Apple Watch nedostanete prakticky žádné služby od Googlu.

Na všechna upozornění, která si nastavujete přes iPhone, můžete být upozorněni jak zvukem, tak haptikou, popřípadě kombinací obojího. V průběhu testování jsem měl iPhone nastavený na tichý režim a všechny notifikace se ke mně dostávali přes Apple Watch. Zvykl jsem si – ať už v kanceláři nebo doma – položit iPhone na jedno místo. V kanceláři notifikace vyřeším přes Mac a kdybych náhodou měl hovor v době, kdy stojím u kávovaru, dozvím se to na zápěstí. Pokud chci, mohu hovor rovnou vyřešit. Jestliže v okolí není velký hluk, je to překvapivě pohodlné. Dosah hodinek mě nijak nelimituje. I horší router pokryje relativně velký rodinný dům. A tak se mi stává, že ve chvíli, kdy se jdu zrelaxovat na zahradu, notifikace mi chodí i na její druhé straně.

Přes Apple Watch si můžete zavolat Uber, zadávat úkoly do Wunderlistu, pomocí kalkulačky něco spočítat, popřípadě se podívat, jaké události máte v kalendáři a co vás následně čeká. Převážná část služeb má pro Apple Watch svého klienta. I tak doporučuji kouknout do App Storu, zda nechybí podpora služby, kterou využíváte právě vy. I mailové aplikace na hodinky jsou k dispozici, a to nejen pro mail od Applu, s Gmailem nebo Inboxem od Googlu však nepočítejte. Ovládat pomocí Apple Watch můžete také automobily. Dnes má prakticky každá automobilka svojí aplikaci, a tak ze zápěstí můžete zkontrolovat, zda jste auto zamkli, či si ho nechat vytopit.

Práce s notifikacemi je pohodlná. Stačí z vrchní strany stáhnout lištu a vše přehledně vidíte. Od spodní hrany vytahujete lištu podobnou té na iPhonu. Nastavíte zde režim „Nerušit“, vyhledáte váš iPhone, aktivujete letecký mód a tak podobně. Líbí se mi, že jakmile dáte režim nerušit (ať už na Apple Watch nebo na iPhonu), vždy se mód nastaví i na druhém zařízení. Škoda jen že Mac musíte přepínat ručně.

Líbilo se nám
  • snadná práce s notifikacemi
  • spolehlivé notifikace
  • spolehlivé rozsvícení displeje
Nelíbilo se nám
  • chybí aplikace od Googlu
  • nestabilní Facebook Messenger
Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
jediný Svatoš to tam říka tak jak to doopravdy je... ,proto ze tohle jsou veci bez kterych by tato republika fungovala: Samsung a mrkvosoft STEJNĚ tak jako media mlčí o te VELKÉ pravdě o imigrantech JÁ TU STÁLE PSAL , Jobse by měly oživit, A MNOHO ODBORNÍKŮ TADY SE DO MĚ POUŠTĚLO , NEUDĚL A PRÁVEM JE NA SVOBODĚ , KDO ZNÁ NAŠE SOUDY , TAK TO POCHOPÍ !!!!!!!!!!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze