Apple Watch Series 3
recenze

Apple Watch Series 3

O rok starší, o něco chytřejší
3

Jak je u Applu zvykem, ani letos nás neochudil o nové produkty. Dočkali jsme se tedy nejenom iPhonů, ale také nové generace Apple Watch s přídomkem Series 3. Apple se poslední léta drží své osvědčené šablony a nejinak je tomu u Apple Watch: prakticky úplně stejný design, vyšší výkon a větší výdrž na baterii. Apple Watch Series 3 sice dostaly také integrovanou SIM kartu, avšak ta v České republice nefunguje.

Sport a fitness: přes den manažer, večer sportovec

Dostáváme se k použití, ke kterému nejsou Apple Watch primárně určeny jako jejich konkurenti od Garmin či Suunta, ale i tak dokážou konkurenci pořádně zatopit. Po sportovní stránce Apple Watch nenabízí nic nového. Ať už rádi plavete, jezdíte na kole nebo běháte, přijdete si na své.

Apple Watch 3
Apple Watch se mohou stát i poměrně dobrým trenérem, pokud se chcete ve své sportovní dovednosti zlepšovat.

Největší benefit vidím v tom, že při sportování můžete nechat telefon doma. To je asi i důvod, proč Apple přestal prodávat předchozí generaci. Ta je totiž s trochou nadsázky úplně stejná. Apple Watch vám při běhu změří tep, vzdálenost a nově také výškový rozdíl. Novinka totiž dostala barometrický výškoměr. Své aktivity pak detailně můžete analyzovat v aplikaci na vašem iPhonu. Uvidíte, jaký průměrný čas jste potřebovali na každý kilometr, kudy jste běželi, kolik celkem naběhali a také jak se pohyboval váš tep. Líbí se nám, že informace o výkonu máte opravdu podrobné, takže Apple Watch se mohou stát i poměrně dobrým trenérem, pokud se chcete ve své sportovní dovednosti zlepšovat.

Při sportování mají Apple Watch vydržet se zapnutou GPS stejně jako předchozí generace 5 hodin. Jestliže si však na cestu vezmete iPhone, GPS pozici určuje telefon a Apple Watch tak ušetří cenou energii. Každopádně baterie nás překvapila. Po celý den jsme měli zapnuté notifikace na Telegram i Facebook Messenger, vyřídili desítky SMS zpráv a občas i nějaké ty telefonní hovory. Po práci přišel čas i na sport. Hodinky jsme napěchovali hudbou a při sportu ji poslouchali. Apple Watch večer ukazovaly okolo 40 procent, někdy trochu méně. Víkendy, kdy jsem nedostával tolik notifikací, se dají bez nutnosti nabíjet přežít i dva dny.

Apple Watch však nejsou primárně sportovním zařízením. Především se vás snaží povzbudit k pohybu. Pokud máte sedavé zaměstnání, může se to hodit. Koneckonců víte, kolik kroků denně nachodíte? Máte o tom přehled ve vašem běžném pracovním dnu? A víte, že zdravý jedinec by měl urazit 10 tisíc kroků denně? Zkuste si alespoň nějaký náramek půjčit, abyste věděli, jak na tom s pohybovou aktivitou jste. A k tomu vám mohou Apple Watch pomoci. Upozorní vás, když 50 minut sedíte, dají vám pokyn, ať se v průběhu dne zhluboka nadechnete, nebo jen upozorní, že vámi stanovené cíle ještě dnes můžete zvládnout. Nic z toho však dělat nemusíte.

Líbilo se nám
  • podrobné informace o tělesné aktivitě
  • do určité míry nahradí vašeho osobního trénéra
Nelíbilo se nám
  • při plavaní berte srdeční tep jen orientačně
Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
jediný Svatoš to tam říka tak jak to doopravdy je... ,proto ze tohle jsou veci bez kterych by tato republika fungovala: Samsung a mrkvosoft STEJNĚ tak jako media mlčí o te VELKÉ pravdě o imigrantech JÁ TU STÁLE PSAL , Jobse by měly oživit, A MNOHO ODBORNÍKŮ TADY SE DO MĚ POUŠTĚLO , NEUDĚL A PRÁVEM JE NA SVOBODĚ , KDO ZNÁ NAŠE SOUDY , TAK TO POCHOPÍ !!!!!!!!!!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze