Angry Birds Dream Blast
recenze

Angry Birds Dream Blast

Naštvaní ptáci pro nehráče

Rovio se stále více přibližuje mainstreamovému publiku. Výsledkem této snahy je Dream Blast, zdánlivě prostá hra o praskání bublin, ve které jsou shodou okolností také známí naštvaní ptáci a prasata.

Angry Birds je značka, která uměla spojovat všechny možné skupiny a bavila jak hráče, tak zcela běžné uživatele smartphonů. V poslední době se však Rovio snaží vydávat všemi směry a vyvíjí hry zaměřené na užší skupiny. Dream Blast tak až ostudně připomíná některé tituly značky King.

Angry Birds Dream Blast – videorecenze

Základem je praskání barevných bublin. Čím více stejných u sebe odpálíte, tím lépe. Na střílení z praku zapomeňte, ale prasatům se čas od času postavíte. U každé úrovně najdete lehce pozměněné zadání. Jednou prostě získáváte co nejvíce bodů, jindy odemykáte zámky, ničíte led nebo sbíráte vejce. Právě proměnlivost zadání hru udržuje svěží a zábavnou.

Ptáci se zde objevují formou bonusů. Odpalte dost bublin vedle sebe a získáte Ruďase. Když se spojí dva Ruďasové, vzejde z toho Žluťas. Třetím stupněm je pak Bombas. Nejde o nic převratného, ptáci pro klepnutí prostě vyčistí plochu a získají tak hodně bodů najednou. Po chvíli hraní ale zjistíte, že bez řetězových reakcí a šikovného používání ptáků zadání včas nesplníte. Dostanete tak možnost utrácet herní měnu, prodlužovat si herní kolo nebo používat zakoupené bonusy. Bez placení je však hraní mnohem těžší a jelikož se hra snaží simulovat fyzikální zákony, o úspěchu či neúspěchu může rozhodnout prostý fakt, že někdy kuličky napadají dobře, jindy špatně.

Dream Blast není originální a hráče po jedné seanci dost možná omrzí. Přesto musím pochválit skvělé zpracování, ovládání i neustále se proměňující zadání misí. Pokud jste příležitostným hráčem a hledáte jednoduchou zábavu na ukrácení cesty třeba v autobuse, dejte hře šanci, i když si ji ve výsledku asi nezapamatujete.


Stáhnout Angry Birds Dream Blast

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Hodnocení
60%
Klady
  • proměnlivé zadání úkolů
  • pohodlné ovládání
  • perfektní zpracování
Zápory
  • mnohdy rozhoduje náhoda
  • žádné originální prvky
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze