mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Ceníte si soukromí? Vyzkoušejte Tripleton Enigma E2 za 47 000 Kč

autor:
, vydáno:

Ceníte si své soukromí? A chcete pro bezpečnost udělat maximum i v mobilním světě? V tom případě by vás mohl zaujmout Tripleton Enigma E2, což je údajně v současné době nejlépe zabezpečený mobilní telefon na světě. Koncová cena je pod hranicí 50 000 Kč, a to se může „chlubit“ pouze naprostým funkčním základem.

Tripleton Enigma E2 je v současné době nejlépe zabezpečený mobilní telefon na světě. Šifrovaný telefon využívá průkopnické techniky ochrany proti odposlechu, jako je například autorizace pomocí speciální karty smart card a šifrovací techniky, kterou nelze prolomit. I přes svá nejnáročnější technologická řešení je šifrovaný telefon velmi snadno ovladatelný, na první pohled však příliš nezaujme.

Nepřehlédněte:

Tripleton Enigma E2 (

K šifrování není potřeba zadávat žádné speciální kódy ani si pamatovat hesla. K uskutečnění šifrovaných hovorů dochází automaticky po zmáčknutí jednoho tlačítka. Telefon nabídne výrazný LCD displej s úhlopříčkou 2,4", další funkční výbava je velmi zastaralá. Například přehrávač MPEG4, fotoaparát s rozlišením 3 Mpx, přístup na internet, podporu WAP a Bluetooth.

Unikátním řešením, které využívá šifrovaný mobilní telefon Tripleton E2, je použití karty smart card, v níž se nachází ověřovací kód umožňující identifikovat obě strany v bezpečném spojení. Díky tomu zabezpečení fungují nezávisle na síti operátora. Klíč se přiřazuje zcela anonymně, je certifikován a SIM karta se při pokusu o skenování nebo jiných pokusech o získání přístupu sama zničí. Výměnou autorizačních klíčů dochází k autorizaci hovoru.

Tripleton Enigma E2 (

Vše probíhá při nejbezpečnějším 2048bitovém šifrování typu RSA. Jedná se o ochranu, která nebyla dosud prolomena, a to ani pomocí nejmodernějších počítačů s obrovským výpočetním výkonem. Díky této metodě autorizace je zcela eliminována populární metoda odposlechu hovorů GSM technikou „man in the middle“, která spočívá v maskování za základnu síťového operátora. Po autorizaci telefon přechází do režimu šifrování zvukového přenosu, které používá velmi silný šifrovací algoritmus AES s 256bitovým klíčem. Tento klíč je u každého hovoru unikátní – některé z jeho parametrů se mění dokonce během hovoru. Spojení šifrovaného hovoru zabere 2 až 7 vteřin. Výdrž baterie stačí na 4 hodiny hovoru a 180 hodin v pohotovosti. V případě, že se váš hovor pokusí kdokoli odposlouchávat, karta se automaticky zničí.

Tripleton Enigma E2 je šifrovaný mobilní telefon s funkcemi low-endu určený pro členy vlády, zpravodajské služby, bankéře nebo management velkých společností. Pro navázání šifrovaného spojení je nezbytné použít dva kompatibilní telefony, které pracují se stejným systémem šifrování dat.

Tripleton Enigma E2 je dostupný za koncovou cenu 46 718 Kč včetně DPH.

kompletní specifikace

Technické parametry Tripleton Enigma E2

Konstrukce115 × 50 × 14,7 mm, 94,5 g, konstrukce: klasická
Displej?, 2,4" (240 × 320 px), dotykový: ne
Fotoaparát?, 3 Mpx, video: ?
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: ?, LTE: ?, Wi-Fi: ?, Bluetooth: ?, NFC: ?
Operační systémproprietální
Navigacevestavěná GPS: ?
Akumulátor? mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnost a cenačervenec 2016, 46 718 Kč

Zdroje: spyshop24.cz

Tagy článku:

Související články

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Miluju když někdo má takzvané jablíčko a pak naznačuje, že dotyčného telefon je automaticky křáp protože má buď Android,W10M nebo nemá na sobě to pitomé Jablíčko..... Anonym
Hlavne ze iOS ma cez 220 znamych bezpecnostnych chyb a android cca 25-30 . Hlavne ze si tu honis ego nad tym aky je iOS bezpecny , a pritom ani len netusis ake kraviny pises. Peter
Prosím, bez toho bubnování by to bylo opravdu lepší. XY.
Protoze to, ze nepouzivas android, ale mas iOS je magicke a resi to tvoje problemy s bezpecnosti. satai
Tak oni pocitaji, ze jich prodaji max. 5-10 kusu, takze je cena takova jaka je. Normalnimu cloveku staci bohate k zabezpeceni nepouzivat android ..... ANO
Toto zvládnou i aplikace za méně peněz pro iOS či android. U androidu bych to ale neriskoval Dan
Tohle je nejvetsi srot co muze byt a za tu cenu nepouzitelne :D Petr

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 7 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze4Recenze Huawei P10: duální evoluce
vydáno |
Jiří Vencl
| recenze
Nové vlajkové lodě od Huawei přicházejí na český trh a ambice mají vskutku vysoké, nuž posuďte sami: vylepšený duální fotoaparát Leica s portrétním režimem, vysoký výkon, rychlé nabíjení, krásné tělo nebo v neposlední řadě nová čtečka otisků prstů. Jak to funguje v reálu a co na to konkurence? To prozradí naše recenze, kde jako obvykle nechybí ani videopohled.
1Apple aplikace týdne: National Geographic World Atlas
vydáno |
Michal Marek
| článek
Aplikací týdne jsme tento týden zvolili šikovný kapesní atlas světa od National Geographic. Ten přináší interaktivní mapu celého světa a zároveň je studnicí užitečných zeměpisných informací. Potěší i možnost pracovat se špendlíčky, měřit vzdálenosti nebo si procházet zajímavé statistiky. Aplikace vyniká i krásným uživatelským rozhraním.
2mobilenet.cz před 5 lety: konec Android Marketu a novinky od Sony
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Server mobilenet.cz byl spuštěn již v roce 2005 a od té doby nám uplynulo už více než jedenáct let. Rozhodli jsme se proto v našem seriálu zavzpomínat, co se dělo před několika lety v mobilním světě, případně přímo u nás na mobilenet.cz. Každých čtrnáct dní se ohlédneme o pět let zpět. V dnešním díle se tedy nacházíme v březnu 2012.