Ceníte si soukromí? Vyzkoušejte Tripleton Enigma E2 za 47 000 Kč

7

Ceníte si své soukromí? A chcete pro bezpečnost udělat maximum i v mobilním světě? V tom případě by vás mohl zaujmout Tripleton Enigma E2, což je údajně v současné době nejlépe zabezpečený mobilní telefon na světě. Koncová cena je pod hranicí 50 000 Kč, a to se může „chlubit“ pouze naprostým funkčním základem.

Tripleton Enigma E2 je v současné době nejlépe zabezpečený mobilní telefon na světě. Šifrovaný telefon využívá průkopnické techniky ochrany proti odposlechu, jako je například autorizace pomocí speciální karty smart card a šifrovací techniky, kterou nelze prolomit. I přes svá nejnáročnější technologická řešení je šifrovaný telefon velmi snadno ovladatelný, na první pohled však příliš nezaujme.

Nepřehlédněte:

Tripleton Enigma E2 (

K šifrování není potřeba zadávat žádné speciální kódy ani si pamatovat hesla. K uskutečnění šifrovaných hovorů dochází automaticky po zmáčknutí jednoho tlačítka. Telefon nabídne výrazný LCD displej s úhlopříčkou 2,4", další funkční výbava je velmi zastaralá. Například přehrávač MPEG4, fotoaparát s rozlišením 3 Mpx, přístup na internet, podporu WAP a Bluetooth.

Unikátním řešením, které využívá šifrovaný mobilní telefon Tripleton E2, je použití karty smart card, v níž se nachází ověřovací kód umožňující identifikovat obě strany v bezpečném spojení. Díky tomu zabezpečení fungují nezávisle na síti operátora. Klíč se přiřazuje zcela anonymně, je certifikován a SIM karta se při pokusu o skenování nebo jiných pokusech o získání přístupu sama zničí. Výměnou autorizačních klíčů dochází k autorizaci hovoru.

Tripleton Enigma E2 (

Vše probíhá při nejbezpečnějším 2048bitovém šifrování typu RSA. Jedná se o ochranu, která nebyla dosud prolomena, a to ani pomocí nejmodernějších počítačů s obrovským výpočetním výkonem. Díky této metodě autorizace je zcela eliminována populární metoda odposlechu hovorů GSM technikou „man in the middle“, která spočívá v maskování za základnu síťového operátora. Po autorizaci telefon přechází do režimu šifrování zvukového přenosu, které používá velmi silný šifrovací algoritmus AES s 256bitovým klíčem. Tento klíč je u každého hovoru unikátní – některé z jeho parametrů se mění dokonce během hovoru. Spojení šifrovaného hovoru zabere 2 až 7 vteřin. Výdrž baterie stačí na 4 hodiny hovoru a 180 hodin v pohotovosti. V případě, že se váš hovor pokusí kdokoli odposlouchávat, karta se automaticky zničí.

Tripleton Enigma E2 je šifrovaný mobilní telefon s funkcemi low-endu určený pro členy vlády, zpravodajské služby, bankéře nebo management velkých společností. Pro navázání šifrovaného spojení je nezbytné použít dva kompatibilní telefony, které pracují se stejným systémem šifrování dat.

Tripleton Enigma E2 je dostupný za koncovou cenu 46 718 Kč včetně DPH.

Technické parametry Tripleton Enigma E2

Kompletní specifikace
Konstrukce115 × 50 × 14,7 mm, 94,5 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
Displej?, 2,4" (240 × 320 px)
Fotoaparát3 Mpx
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: ?, LTE: ?, Wi-Fi: ?, Bluetooth: ?, NFC: ?
Operační systémproprietální
Navigacevestavěná GPS: ?
Akumulátor? mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostčervenec 2016, 46 718 Kč

Zdroje: spyshop24.cz

Diskuze ke článku
Petr
Tohle je nejvetsi srot co muze byt a za tu cenu nepouzitelne :D
Dan
Toto zvládnou i aplikace za méně peněz pro iOS či android. U androidu bych to ale neriskoval
XY.
Prosím, bez toho bubnování by to bylo opravdu lepší.
Peter
Hlavne ze iOS ma cez 220 znamych bezpecnostnych chyb a android cca 25-30 . Hlavne ze si tu honis ego nad tym aky je iOS bezpecny , a pritom ani len netusis ake kraviny pises.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze