mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Blesková recenze Toshiba Satellite Click 10: plastový sympaťák

autor:
, vydáno:
permalink productToshiba Satellite Click 10

Toshiba se poměrně dlouho bránila masivnějšímu nasazení konvertibilních zařízení do své nabídky a dvojnásob to pak platí o levnějších kouscích. Dnes testovaná Toshiba Satellite Click 10 nabídne díky oddělitelné konstrukci nejen zmiňovanou konvertibilitu a vcelku přijatelnou cenovku, ale také dobrý výkon nebo pěkný vzhled. Zdali se neztratí v záplavě konkurence, prozradí naše blesková recenze.

srovnání cen
Toshiba Satellite Click 10 LX5W-C PDW0GE-00K01TCZ

Toshiba až do poslední chvíle odkládala uvedení konvertibilních zařízení na náš trh a nakonec začala u modelu Portégé Z10t a následně i Z20t. Ten ale díky své vyšší cenovce ocenila jen hrstka uživatelů, a tak na konferenci IFA 2015 spatřil světlo světa právě model Satellite Click 10. Ten má splnit nároky spořivého uživatele bažícího po skladném multifunkčním zařízení, na které nebude muset vydělávat půl roku.

Toshiba Satellite Click 10

TIP: Recenze Toshiba Portégé Z20t: když je tablet notebookem

kompletní specifikace

Technické parametry Toshiba Satellite Click 10

Konstrukce259 × 185 × 22 mm, 1 089 g, konstrukce: s odnímatelným displejem
DisplejTFT IPS, 10,1" (1 920 × 1 200 px), dotykový: kapacitní
ChipsetCPU: 4×1,44 GHz, GPU: Intel HD
PaměťRAM: 4 GB, disk: 64 GB (SSD), paměťové karty: microSDXC
Konektory?× USB 3.0, 2× USB 2.0, video: microHDMI, další: ne
Datové funkcemodem: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ne
Operační systémWindows 10
Akumulátor? Wh, udávaná výdrž: 14 hodin
Dostupnost a cenaQ4 2015,

Na našem trhu se vyskytuje pouze jedna varianta s označením LX5W-C-105, která nabízí 10palcový displej s poměrem stran 16:10 a rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů. Uvnitř pak tiká čtyřjádrový procesor Intel Atom taktovaný na 1,44 GHz a dopomáhá mu 4GB operační paměťi. S úložištěm si ale Toshiba nedala tolik záležet a bude na vás, zda chudých 64 GB doplníte o paměťovou microSDXC kartu nebo využijete služeb některého cloudového úložiště. Zmínit také musíme fotoaparát, na který výrobce nezapomněl a vybavil ho rovnou 8 megapixely. Za zmínku jistě stojí i přední 2megapixelová kamerka s rozlišením 1080p.

Design a konstrukce: na kov si nehraje

Ještě než se podíváme na samotný notebook, projdeme si stručně balení. V tom nic dalšího mimo nerozpojitelné nabíječky nenajdeme. Má sice dostatečně dlouhý kabel, ale trpí jedním velkým mínusem: adaptér při nabíjení vydává nesnesitelné „pískání“ a v jeho přítomnosti nelze pracovat, natož třeba spát. Nevíme, zda je to problém pouze našeho kusu, ale tímto neduhem trpí více napájecích adaptérů na trhu. Podobným neduhem naneštěstí trpí i samotné zařízení, o čemž si povíme až v kapitole o hardwaru.

Toshiba Satellite Click 10

Tablet

Teď už ale přejdeme na design a zpracování. Zaměříme se nejdříve na samotný tablet, který se ničím zvláštním neodlišuje. Celou zadní stranu a boky pokrývá plast laděný do zlatých tónů, který nemá potřebu hrát si na kovové materiály. V dnešní době různých imitací broušeného či kartáčovaného hliníku je to příjemná změna a výrobce se k plastu hrdě přiznává. Přesto tělo disponuje dostatečnou pevností a vrzání nepřipadá v úvahu. Lehký prohyb sice spatříte, ale zařízení nijak neškodí a nemusíte mu tak v tomto ohledu věnovat přílišnou péči. Zadní strana se směrem k displeji jemně stáčí, což přispívá k pohodlnému držení. Zapomenout nesmíme ani na malou čočku fotoaparátu na zádech, kterou chrání před poškrábáním lehce zvýšený plast kolem. Hmotnost samotného tabletu se zastavila na 552 gramech. S dokem pak tablet váží lehce nad 1 kilogram. Rozměry celku jsou pak pro zařízení vcelku typická: 258,8 × 178 × 21,55 mm.

Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10

Přední stranu okupuje 10palcový IPS displej, který má ale dosti široké rámečky a nějaké to ztenčování by jim rozhodně neuškodilo. Na horní hraně si našlo místo tlačítko zapnutí, které je ale poměrně dost tuhé a navíc zařízení trvá přibližně 5-6 vteřin, než na něj zareaguje. Netradičně uprostřed horní hrany je kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti, které trpí stejným neduhem jako to zapínací. V tomto ohledu si tedy u Clicku 10 píšeme červený křížek. Důvod, kvůli kterému se většina tlačítek přestěhovala z obvyklých boků na horní hranu notebooku, je ale vcelku příjemný. Po stranách totiž zabírají místo stereo reproduktory, kterými se Click 10 může vysloveně chlubit.

Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10

Pravá část ale mimo jednoho reproduktoru hostí i tlačítko Windows a všechny konektory: microUSB na nabíjení, microHDMI pro digitální výstup obrazu a zvuku a 3,5mm jack pro samostatný analogový výstup zvuku. Výčet prvků zde zakončuje štěrbina pro vložení microSDXC karty. Spodní strana Clicku 10 je už věnována výhradně konektoru pro připojení a vsazení dvou magnetických vidlic klávesnicového doku.

Dok

Klávesnicový dok dělá Click 10 konvertibilním zařízením. Tablet k němu připojíte velmi rychle, v čemž vám dopomohou právě magnetické vidlice, které k sobě notebook přitahují. Zacvaknutí je tak otázkou vteřiny a není nutné naučit se složité pohyby, jak tablet do doku zasadit. Vysunutí probíhá pomocí tlačítka na kloubu doku a tablet v něm drží stabilně. Dok má hned několik funkcí – nabídne nejen klávesnici a touchpad, ale také dvě plnohodnotná USB 2.0, která rozšiřují portovou výbavu. Navíc má v sobě integrovanou i baterii, díky které v kombinaci s tou v tabletu může prodloužit výdrž. O tom si ale povíme více v kapitole o výdrži.

Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10 Toshiba Satellite Click 10

Jak už to tak ale bývá, výrobci v oblasti rozpojitelných zařízení věnují více péče tabletu než doku, který považují pouze za jakýsi doplněk. To se následně odráží v kvalitě zpracování či použitých materiálech, které působí levně. Ani Click 10 se nestal výjimkou a ani Toshiba ho neobdařila nijak kvalitní konstrukcí. Úhel, do kterého můžete obrazovku v notebookovém režimu napolohovat, je velmi malý a práce se zařízením na klíně tak nebude možná. Touchpad se dvěma integrovanými tlačítky je ve prospěch klávesnice malý a nepřesný. Mnohem větší problém ovšem spočívá v promačkávání touchpadu. Z dlouhodobějšího pravidelného používání levého integrovaného tlačítka se notebook bohužel nevzpamatoval a tlačítko je lehce promáčklé, což svědčí o horších materiálech či zpracování. Použití levných plastů bezesporu nejvíce odnesla klávesnice. Při psaní má sice příjemně nízký zdvih, ale bohužel při psaní produkuje extrémní hluk. Absenci podsvícení musíme vzhledem k cenové kategorii odpustit.

Líbilo se nám:

 • kvalita zpracování tabletu
 • jednoduše připojitelný dok
 • líbivý, ověřený design
 • dobrý úchyt tabletu díky svažující se zadní straně

Nelíbilo se nám:

 • celkově nekvalitní zpracování doku
 • malý úhel otevření
 • hlasitá klávesnice
 • malý a promačkávající se touchpad

Displej: sázka na ověřenou kvalitu

Toshiba se rozhodla dosadit dotykový 10,1palcový IPS displej, který je bohatý na pozorovací úhly a stálost barev při změně úhlu pohledu. Ty jsou laděny do teplejších tónů, což ale výslednému dojmu nijak výrazně neškodí. Rozlišení je na poměr stran 16:10 běžných 1 920 × 1 200 pixelů a dává navíc příjemnou jemnost 224 PPI. Musím také velmi pochválit hloubku černé a minimální jas, který ve zhoršených světelných podmínkách šetří oči. Naopak ten maximální by mohl být o něco vyšší a trochu kazit dojem budou také odlesky způsobené lesklou úpravou, kvůli nim je displej na přímém světle hůře čitelný. Displej je ale rovnoměrně podsvícený a celkový dojem z něj není vůbec špatný. Škoda, že chybí automatická regulace jasu, a tak si úroveň musíte nastavovat sami.

Toshiba Satellite Click 10

Líbilo se nám:

 • IPS displej a jemné rozlišení
 • dobré pozorovací úhly
 • hloubka černé
 • minimální úroveň jasu šetří zrak ve tmě

Nelíbilo se nám:

 • absence automatické regulace jasu
 • slabý maximální jas

Zvuk: překvapení číslo jedna

Click 10 disponuje stereo reproduktory, což značí, že si v tomto ohledu dal výrobce záležet. To se nakonec vyplatilo a ve vyluzování tónů si Click 10 nevede vůbec špatně. Výsledný efekt sice ve výškách působí lehce plechově, ale s basy si vede lépe než většina konkurence. Hlasitost pak není nejvyšší, s jakou se můžeme setkat, přesto se nejedná o špatný výkon. Pokud si hudbu či film pustíte nahlas, sousedi vás ani nevystěhují a ani se sami nepřestěhují. To samé platí pro 3,5mm jack konektor. Audiofilům tedy rovnou doporučuji sluchátka, ale běžní uživatelé si ani na zvuk z reproduktorů stěžovat nebudou.

Toshiba Satellite Click 10

Líbilo se nám:

 • dobré basové podání
 • stereo reproduktory

Nelíbilo se nám:

 • lehce plechový zvuk při vysokých tónech

Tagy článku: , ,

Související články

Toshiba představila nové konvertibilní notebooky a 2v1 | vydáno
Toshiba na náš trh přináší líbivé 2v1 Satellite Click 10 | vydáno
4
Nová generace Toshiby Portégé Z20t aneb zavedené neměníme | vydáno
7

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Inak toto zapojenie (v podstate hack) nemusí fungovať úplne na každom zariadení,treba skúsiť... Oprava - nie OTG konektor som myslel - ale OTG kábel. Nabíjací alebo OTG to nie je jedno,je tam rozdiel v zapojení PIN-ov, preto tu musí byť použitý nabíjací alebo dátový kábel bez podpory OTG funkcie. Dano
A keď nevieš letovať tak pomocou káblov... http://1drv.ms/1OmgtJm Dano
Mám miix2 8 a viem ako to vyriešiť... Použije sa miesto OTG konektora obyčajný nabíjací ku ktorému sa doletuje samica. Do samice sa pripojí čo kto chce - kľudne aj celý HUB, a samec sa pichne do nabíjačky... Potom musí byť trvale zapojená nabíjačka a ide aj OTG funkcia. Mám tak doma tablet trvale na stole ako PC (aj s externým monitorom pomocou USB/VGA adaptéra). Dano
Mám notebook Toshiba L50-A-19N za 20K, hlavně plastová konstrukce je k pláči, skoro z papíru. Znovu bych si jej nevybral, UEFI BIOS si nedokáže poradit s SSD diskem , musel jsem zvolit CMOS, má taky problémy s připojením WiFi po přechodu na Windows 10, občas musím resetovat, samozřejmě jsou ovladače stažené přímo ze stránek výrobce. Zkrátka, nekupte to :D Jokeer
Recenze je pěkná, ale na všech tabletech mi vadí, že to má jeden port microusb, musím si vybrat: nabíjet, nebo HDD, vyhovovali mi tablety sse samostatným konektorem pro nabíjení. mám lennovo MII3 7.x" micro
Chtěl bych se zeptat zda budete testovat toto 2v1 zařízení: http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=V0X67EA Jinak recenze pěkná stroj za ty prachy relativně taky, alr asi bych nepřežil tu skřípějící nabíječku...... Pietor
Moc pěkná recenze, jde vidět, že slečna svoji práci ovládá a ví o čem píše. Jasque

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 7 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.