Lenovo TAB 3 7"
recenze

Lenovo TAB 3 7"

Do batohu i kabelky
16

Pokud nepatříte mezi náročné zákazníky, ale přesto byste ve své domácnosti ocenili tablet, nabízí se zástupce značky Lenovo. Dnes testované Lenovo TAB 3 7" LTE nabídne za necelé 4 tisíce podporu LTE, 7" displej s rozlišením 1 024 × 600 pixelů, 5Mpx fotoaparát, podporu GPS a vcelku aktuální Android 6.0 Marshmallow. Pokud tato nabídka zaujala i vás, čtěte dále.

Hardware a výkon: pro základy postačí

Lenovo TAB 3 disponuje čtyřjádrovým procesorem MediaTek s taktem 1,3 GHz, sekunduje mu 16 GB interní paměti. Z té je po spuštění k dispozici necelých 11 GB. Posloužit může také slot pro paměťové karty, který dovolí paměť rozšířit o dalších až 32 GB. Celkově lze tablet označit za svižného pomocníka, pokud se bavíme o základních úkonech (listování v nastavení, scrollování internetové stránky, prohlížení multimediálního obsahu).

Lenovo Tab 3 7

Pokud mluvíme o hraní her, problémem nejsou ani některé 3D tituly, avšak hraní novinek na plné detaily bohužel očekávat nelze. Tablet tak nezapře jak svoji cenu, tak také zaměření. Na běžné arkádovky a plošinovky však více než dostačuje.

Líbilo se nám:

 • podpora paměťových karet
 • svižnost při běžné práci

Prostředí: pod taktovkou Marshmallow

Tablet běží na operačním systému Android ve verzi 6.0 Marshmallow. Prostředí sice nese grafickou nadstavbu od Lenova, avšak jen velmi šetrnou, kupříkladu nastavení je téměř shodné s tím z čisté verze operačního systému Android. O speciálních režimech jsme se již částečně bavili v kapitole o displeji, zaměříme se však ještě na Dětský režim. Tento režim je citlivý k vašemu uživatelskému účtu, děti tak mohou používat různé aplikace, avšak nenaruší vaše soukromí. Stejně tak je omezen i webový prohlížeč, kde se zablokuje nevhodný obsah.

Lenovo Tab 3 7

Lenovo TAB 3 dále nabídne režim rychlého spuštění aplikací ze zamčené obrazovky. Na té stačí nakreslit symbol nebo písmeno a následně se spustí znaku přiřazená aplikace, typicky fotoaparát, webový prohlížeč nebo jiná dle vašeho výběru. Tato funkce není žádná novinka, využívají ji spíše smartphony z nižších tříd. Od nakreslení po spuštění samotné aplikace uplynou zhruba 2 až 3 sekundy.

Uživatelské prostředí

Celkově můžeme grafickou nadstavbu pochválit. Chová se velmi šetrně a prostředí není protkáno zbytečnými animacemi, stejně tak tablet nezatěžuje ani zbytečný bloatware. Díky tomu je pohyb v menu svižný a uživatelsky přívětivý. U značky Lenovo navíc potěší, že menu aplikací zůstalo zachováno. Pro méně zkušené zákazníky jde o bonus, hledat aplikace rozprostřené na domovských obrazovkách není vždy nejjednodušší.

Líbilo se nám:

 • téměř čistý Android
 • žádný bloatware
 • speciální režimy

Fotoaparát: 5 Mpx, ale spíše bída

Primární fotoaparát poskytuje 5Mpx rozlišení, přisvětlovací LED dioda chybí. V podstatě to nijak zvláště nevadí, protože výsledky jsou i tak velmi průměrné, spíše podprůměrné. I za ideálních světelných podmínek nám chyběly detaily, s ostrostí to rovněž není nikterak slavné.

Lenovo Tab 3 7
Prostředí aplikace Fotoaparát

S ubývajícím světlem navíc nastupuje šum a snímky nejsou vhodné ani pro sociální sítě. Lenovo si tedy v seznamu povinné výbavy může odškrtnout fotoaparát, avšak o nějaké kvalitě se zde bavit nelze.

Lenovo TAB 3 7" – testovací video, exteriér, VGA, 30 FPS

Sekundární kamera pro videohovory má rozlišení 2 Mpx a dostačuje například pro komunikaci skrze Skype. Na selfies se hodí o trochu méně, výsledky jsou opět spíše podprůměrné. Stejně tak lze hodnotit i video, neboť Lenovo TAB 3 7" jej dokáže nahrávat maximálně ve VGA rozlišení, a to již na dnešní standard nedosahuje ani zdaleka.

Líbilo se nám:

 • přítomnost sekundární kamery

Nelíbilo se nám:

 • pouze VGA video
 • šum na nočních snímcích
 • sklon k přepalům

Konektivita: tablet, který boduje

Lenovo TAB 3 musíme pochválit především za příkladnou konektivitu. Námi testovaná verze totiž disponuje LTE (150/50 Mbps), podporována jsou všechna důležitá tuzemská písma. Dále můžeme zmínit přítomnost nízkoenergetického Bluetooth 4.1 a Wi-Fi. NFC chybí stejně jako infračervený port. U Lenova musíme vyzdvihnout i přítomnost telefonního modulu. Tomu napovídalo už i sluchátko nad displejem. S Lenovem TAB 3 můžete vyřizovat a přijímat hovory, stejně tak lze pracovat i s SMS a MMS zprávami. V tomto ohledu je tak malý tablet od Lenova takovým přerostlým smartphonem.

Lenovo Tab 3 7

Líbilo se nám:

 • podpora LTE
 • telefonní modul

Konkurence

Lenovo TAB 3 7" LTE nastavilo laťku poměrně vysoko, konkurence však existuje. Zmínit můžeme například Acer Iconia Tab 7. Ten nabídne 7palcový displej s mírně vyšším rozlišením 1 280 × 800 pixelů, 4jádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8916, 5Mpx fotoaparát, podporu LTE, nechybí rovněž telefonní modul. Zklame starší verze Androidu (4.4), což je výrazné minus. Cena je o trochu nižší, konkrétně 3 500 korun.

Acer a Prestigio, nejbližší konkurence Lenova TAB 3

Pokud byste rádi ušetřili, ale přítomnost LTE je pro vás podmínka, nabízí se Prestigio MultiPad Wize 3407 4G. To za 3 tisíce nabídne 7palcový displej s rozlišením 1 024 × 600 pixelů, čtyřjádrový procesor MediaTek MT8735M, 2Mpx fotoaparát a Android 5.1. Samozřejmostí je podpora GPS a Wi-Fi. Horší je to s kapacitou baterie (2 800 mAh) a sekundární kamerou, která zvládne pouze VGA rozlišení.

lenovo-tab-3-7
Klady
 • poměr ceny a výkonu
 • přítomnost dvou fotoaparátů
 • svižný chod
 • slot pro paměťové karty microSD
 • podpora LTE
 • technologie IPS a adaptivní displej
Zápory
 • špatné výsledky fotoaparátu
 • průměrný zvukový výstup
 • nízké rozlišení displeje
 • absence NFC a infračerveného portu
Diskuze ke článku
Pepa
Já chápu, že se snažíte recenzovat i netradiční kousky elektroniky, ale upřímně, tohle vážně někdo koupí? 1GB RAM (ostatní mínusy radši nekomentuji) nevyváží ani kdyby to bylo zadarmo.
Nick Cave
RAM, nízké rozlišení displeje atd. Nebrat
Fox
Co je to za krám? Tohle nemůže nikdo koupit.
figura
Buď existují 2 verze, nebo to má někdo blbě.
O2 říká 2GB RAM a tady říkají 1 GB RAM.

http://www.o2.cz/osobni/tablety/lenovo-tab3-7.html?pri_sec=407723

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze