mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Asus prodává v Japonsku více tabletů než Apple

autor:
, vydáno:

Podle serveru Nikkei se Asusu daří prodávat v Japonsku více tabletů než Applu. Asus si zajistil meziroční nárůst prodejů tabletů o 8 % na celkových 38,9 % v prvním pololetí 2014. Na vině jsou vyšší ceny tabletů od Applu a dlouhé období, ve kterém Apple nepředstavil žádný zajímavý tablet.

Asus je nově špičkou, co se prodejů tabletů v Japonsku týče. Podle nového reportu ze serveru Nikkei si Asus polepšil ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o 8 % a s celkovým 38,9% podílem tak sedí na první pozici prodejů tabletů v Japonsku. Apple je na druhém místě s 36,4 % a rozdíl tedy není zas tak markantní. Zajímavé je, že jenom tito dva výrobci pokrývají 75,3 % všech prodejů tabletů v Japonsku, což je úctyhodné číslo.

Apple iPad Air Google Nexus 7
Apple iPad Air a Nexus 7

Do prodejů Asusu se však počítá i Nexus 7, který se honosí logem Asusu. I přesto však Japonci preferují čím dál více Asus díky systému Android a lepším cenám. Pro porovnání – Asus Nexus 7 a Asus MeMO Pad stojí v přepočtu přibližně 4 000 korun, kdežto iPad Air od Applu přijde na dvojnásobek. Přesto se Applu podařilo udržet prvenství v množství v prodejích smartphonů a konečný podíl iPhonů činí úctyhodných 50 %.

Zdroje: 9to5mac.com, asia.nikkei.com

Tagy článku: , ,

Související články

mobilecast #38: iPhone 6, Apple Watch a překvapení na konec | vydáno
37
Kdo s koho? Asus ZenPad S 8.0 vs. Apple iPad mini 2 | vydáno
15
Asus představil ZenPad 3S 10: tablet s 10palcovým displejem | vydáno
1

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

První dojmy z nového Xiaomi Mi MIX: jak se vlastně používá?
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Čínskému Xiaomi se letos povedla vyložená trefa do černého. Představilo model Mi MIX, který takřka odstranil rámečky nad a po stranách displeje. Díky tomu jsou rozměry telefonu jen o málo větší, než je samotný displej. Jak se takový telefon drží, ovládá nebo jak se s ním telefonuje? Na to odpoví dnešní první dojmy.
39Google postihl dvouhodinový výpadek všech služeb
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Od dnešních 19:30 hodin trápil Google výpadek všech služeb. Nefungoval YouTube, Mapy, Gmail a dokonce ani vyhledávání. Výpadky byly hlášeny na našem území a také v okolních zemích. Problémy se podařilo vyřešit po necelých dvou hodinách, kdy tuzemští poskytovatelé služeb postupně obnovili spojení se servery Googlu.