Apple údajně odložil vývoj 12,9palcového iPadu

Podle zprávy webu DigiTimes se Apple rozhodl prozatím odložit vývoj 12,9palcového iPadu, o kterém se mluví už několik měsíců. Hlavním důvodem by přitom měla být nepřipravenost systému a aplikací, které by dokázaly efektivně využít takto velké plochy.

Původně vyšlo na tabletnet.cz, autor: Marek VacovskýApple údajně pracoval na dvou verzích 12,9palcového iPadu, přičemž ty se od sebe měly lišit rozlišením displeje – levnější varianta by nabídnula 2K rozlišení, dražší pak rovnou 4K. Oba tablety měly konkurovat tabletům Surface od Microsoftu a podobným zařízením, Apple se však k tomu, zda tablety skutečně připravuje, nikdy oficiálně nevyjádřil.

ipad_pro-600x300

TIP: iOS 8: zvýší integraci iCloudu

Mezitím největší konkurence Applu, jihokorejský Samsung, představila velké tablety Galaxy NotePro a TabPro s 12,2palcovými displeji. Ovšem v poměru cena/výkon se nejedná o příliš výhodná zařízení, i proto Apple údajně odložil práce na svém největším tabletu, neboť prozatím nevidí důvody pro to, aby zákazníci připlatili poměrně výraznou částku oproti současným 10palcovým modelům.

Zdroj: DigiTimes

Související články