Xiaomi, dlužíš mi večeři! Slíbili mu večeři s Lei Junem, nyní společnost žaluje

4
Xiaomi, dlužíš mi večeři! Slíbili mu večeři s Lei Junem, nyní společnost žaluje
  • Fanoušek žaluje společnost Xiaomi za nedodržení podmínek soutěže
  • Podle soutěže měl pan Yang nárok na večeři se spoluzakladatelem společnosti, Lei Junem

Jak daleko až může zajít láska ke značce a smysl pro spravedlnost dokazuje pan Yang z Číny. Zúčastnil se totiž soutěže pořádané společností Xiaomi, kde byla hlavní výhrou večeře se spoluzakladatelem této celosvětově úspěšné společnosti, Leiem Junem – jakousi čínskou obdobou Steva Jobse.

Xiaomi Lei Jun
Spoluzakladatel Xiaomi je často považován za čínskou obdobu Steva Jobse.

Soutěž byla veřejně vyhlášena v srpnu 2017 a podmínkou vedoucí k výhře večeře s Lei Junem bylo prodat 300 kusů Xiaomi Mi 5X nebo stejný počet kusů Redmi Note 5A, případně zajistit prodej 400 kusů Mi 5X a Redmi Note 5A dohromady.

Tisková konference Xiaomi - to nejdůležitější
Xiaomi kromě smartphonů vyrábí rovněž notebooky a spoustu dalších zařízení včetně čističek vzduchu nebo elektrických koloběžek.

Pan Yang tvrdí, že se do soutěže aktivně zapojil a splnil kritéria potřebná k obdržení výhry tím, že prodal 523 kusů Redmi Note 5A. Poté, co kontaktoval Xiaomi mu však byl nárok na večeři se spoluzakladatelem ostře zamítnut.

Jako veliký fanoušek Xioami, za kterého se pan Yang pokládá, se rozhodl společnost zažalovat a vše předat k posouzení příslušnému soudu v Pekingu, který jeho žalobu přijal. V žalobním návrhu se domáhá kompenzace ve výši 24 tisíc čínských yuanů (přibližně 76 tisíc korun), které údajně zaplatil za poplatky spojené s podáním žaloby.

Diskuze ke článku
mijakzmijak
Vi se duvod zamitnuti? :) Z tak jiste prijemnyho a inspirujiciho vecera je nakonec tahanice. Skoda.
Pepa Pepa
Pepa Pepa
V Americe by měl velikou šanci... V Číně? A ještě u tak významné společnosti? Bude rád, jestli se mu vůbec vrátí soudní poplatky - to bude výhra.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze