Týden se Samsungem Galaxy Note8: dojmy z používání

Týden se Samsungem Galaxy Note8: dojmy z používání
60
  • V redakci pro vás nadále testujeme zbrusu nový Samsung Galaxy Note8
  • Po týdenním používání jsou na řadě první dojmy z praxe
  • Zaměřili jsme se na ovládání, displej, výkon i pero S-Pen

Samsung Galaxy Note8 je v naší redakci už přibližně týden. Nedávno jsme vám přinesli podrobný test duálního fotoaparátu a nyní je čas na první dojmy z používání, které přichází na řadu samozřejmě před samotnou recenzí, na kterou se můžete těšit po obvyklém dvoutýdenním testování.

Jak se Note8 drží?

Galaxy Note8 je již opravdu velkým telefonem. S takovým se až tak běžně nesetkáte a je nutné počítat, že přenášet a držet jej v ruce již může představovat občas problém. Výrobce však velmi efektivně využil prostor pro displej a telefon nelze nazvat zbytečně přerostlým. V ruce se drží dobře a jistě. Například mnohem lépe než duo řady Galaxy S8. Čím to? Note8 není tak oblý, hranatější tvary mu nejen více sluší, ale prospívají právě při úchopu. Nutné je počítat s vyšší hmotností, která činí 195 gramů. Pokud jste však zvyklí na tabletofony, nijak zásadně vás to nepřekvapí.

Výhodou je, že můžete telefon běžně nosit v kapse, ačkoliv zde samozřejmě záleží na její velikosti. Nijak zásadně nám nepřekážel ani například při řízení.

Jak se Note8 ovládá?

Ovládání Samsung vyladil na na jedničku i na velkém telefonu. K odemknutí slouží tlačítko na pravém boku, na které lze pohodlně dosáhnout. Shodnou funkci však plní i tlačítko ve spodní části displeje. To reaguje na tlak a pokud jej více stiskněte, dojde k rozsvícení displeje a následně už vše řešíte skrze displej. Další tlačítka jsou už jen na levém boku a v permanenci nebudou. Dvojtlačítko reguluje hlasitost a spodní klávesa aktivuje asistenta Bixby.

Pakliže by se vám následné ovládání zdálo nepříliš pohodlným, a to kvůli velikosti 6,3palcového displeje, je samozřejmě k dispozici režim ovládání jednou rukou. Ten zapnete gestem tahu prstu úhlopříčně po displeji, případně trojitým stiskem tlačítka s domečkem. Záleží, jak si co nastavíte. Nativně je tento režim například deaktivovaný. Někomu by možná mohl rovněž překážet panel s tlačítky na displeji. Ta jde snadno schovat a pro návrat domů používat tlačítko ve spodní části displeje, které reaguje na tlak.

Diskuze ke článku
Driver
Mám ho dneska od rána. Mám Note7 i S8+ a vyplatí se ty staré telefony prodat a připlatit. Jediný mínus je cena. Jinak snímač duhovek je tak bleskový, že se bojím, že to neskenuje, neověřuje, jen odemyká! :o) 6GB Ram znamená, že půl giga aktualizace sice taháte hodinu díky serveru samsung, ale instalujete díky RAM asi minutuuuuu!!!! Na S8+ to trvá s 4G RAM asi 10minut... Jak říkám jediný mínus jecena, kdyby byl za 10.000 tak ho mají všichni do jednoho klidně i na splátky bez navýšení :o)
krůtí prsa
No kdyby tam bylo něco lepšího jako Lagroid tak to jo
Venois
Snad se budete věnovat v recenzi HODNĚ docku a jestli dokáže nahradit pc pro normálního uživatele.
Carda
Nejhorší model v historii Samsungu a ještě na to jsou píšní zlatý Note 7 škoda jeho.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze