Týden se Samsungem Galaxy Note8: dojmy z používání

Týden se Samsungem Galaxy Note8: dojmy z používání
60
  • V redakci pro vás nadále testujeme zbrusu nový Samsung Galaxy Note8
  • Po týdenním používání jsou na řadě první dojmy z praxe
  • Zaměřili jsme se na ovládání, displej, výkon i pero S-Pen

Samsung Galaxy Note8 je v naší redakci už přibližně týden. Nedávno jsme vám přinesli podrobný test duálního fotoaparátu a nyní je čas na první dojmy z používání, které přichází na řadu samozřejmě před samotnou recenzí, na kterou se můžete těšit po obvyklém dvoutýdenním testování.

Jak se Note8 drží?

Galaxy Note8 je již opravdu velkým telefonem. S takovým se až tak běžně nesetkáte a je nutné počítat, že přenášet a držet jej v ruce již může představovat občas problém. Výrobce však velmi efektivně využil prostor pro displej a telefon nelze nazvat zbytečně přerostlým. V ruce se drží dobře a jistě. Například mnohem lépe než duo řady Galaxy S8. Čím to? Note8 není tak oblý, hranatější tvary mu nejen více sluší, ale prospívají právě při úchopu. Nutné je počítat s vyšší hmotností, která činí 195 gramů. Pokud jste však zvyklí na tabletofony, nijak zásadně vás to nepřekvapí.

Výhodou je, že můžete telefon běžně nosit v kapse, ačkoliv zde samozřejmě záleží na její velikosti. Nijak zásadně nám nepřekážel ani například při řízení.

Jak se Note8 ovládá?

Ovládání Samsung vyladil na na jedničku i na velkém telefonu. K odemknutí slouží tlačítko na pravém boku, na které lze pohodlně dosáhnout. Shodnou funkci však plní i tlačítko ve spodní části displeje. To reaguje na tlak a pokud jej více stiskněte, dojde k rozsvícení displeje a následně už vše řešíte skrze displej. Další tlačítka jsou už jen na levém boku a v permanenci nebudou. Dvojtlačítko reguluje hlasitost a spodní klávesa aktivuje asistenta Bixby.

Pakliže by se vám následné ovládání zdálo nepříliš pohodlným, a to kvůli velikosti 6,3palcového displeje, je samozřejmě k dispozici režim ovládání jednou rukou. Ten zapnete gestem tahu prstu úhlopříčně po displeji, případně trojitým stiskem tlačítka s domečkem. Záleží, jak si co nastavíte. Nativně je tento režim například deaktivovaný. Někomu by možná mohl rovněž překážet panel s tlačítky na displeji. Ta jde snadno schovat a pro návrat domů používat tlačítko ve spodní části displeje, které reaguje na tlak.

Samsung Galaxy Note8
Kde koupit

Samsung Galaxy Note8, černá

Diskuze ke článku
Driver
Mám ho dneska od rána. Mám Note7 i S8+ a vyplatí se ty staré telefony prodat a připlatit. Jediný mínus je cena. Jinak snímač duhovek je tak bleskový, že se bojím, že to neskenuje, neověřuje, jen odemyká! :o) 6GB Ram znamená, že půl giga aktualizace sice taháte hodinu díky serveru samsung, ale instalujete díky RAM asi minutuuuuu!!!! Na S8+ to trvá s 4G RAM asi 10minut... Jak říkám jediný mínus jecena, kdyby byl za 10.000 tak ho mají všichni do jednoho klidně i na splátky bez navýšení :o)
krůtí prsa
No kdyby tam bylo něco lepšího jako Lagroid tak to jo
Venois
Snad se budete věnovat v recenzi HODNĚ docku a jestli dokáže nahradit pc pro normálního uživatele.
Carda
Nejhorší model v historii Samsungu a ještě na to jsou píšní zlatý Note 7 škoda jeho.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze