Samsung Galaxy Note 7 způsobil poplach v letadle, i když v něm nebyl

4

Samsung Galaxy Note 7 je telefon minulosti, který se již nikdy nevrátí. Jeho problémy byly sice nebezpečné, ale rovněž vděčným tématem různých žertů. Ty neutichají ani nyní, kdy se na palubě jednoho z letadel objevila podezřelá Wi-Fi síť.

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 byl kvůli vážným problémům stažen z prodeje a výrobci se daří také většinu kusů od zákazníků získat nazpět. Několik jich je však stále v oběhu. V letadle společnosti Virgin America způsobila neznámá Wi-Fi síť poměrně značné zděšení. Její název totiž byl „Samsung Galaxy Note7_1097“. Cestující tak mohli nabýt dojmu, že nějaký cestující má na palubě letadla tento model, u kterého hrozí nebezpečí vzplanutí. Rozruchu si samozřejmě všimla i posádka a kapitán letu zvažoval prohledání celého letadla, případně odklonění letu. Celou situaci navíc skrze Twitter monitoroval softwarový inženýr Lucas Wojciechowski, díky němuž máme přehled o celém dění na palubě.

TIP! Recenze Samsung Galaxy Note 7 – Velkolepý návrat

Vše má nakonec velmi prosté vysvětlení. Zařízení bylo nalezeno, avšak nešlo o samotný Samsung Galaxy Note 7. Někdo pouze pojmenoval svou vlastní Wi-Fi síť právě dle názvu nebezpečného telefonu. Zatímco však jemu a jistě i mnoha dalším to mohlo přijít jako skvělý žert, některé cestující tím mohl vyděsit. Navíc údajně došlo k odložení některých dalších letů, právě kvůli ověření bezpečnosti.

Samsung Galaxy Note 7 – videopohled

Technické parametry Samsung Galaxy Note 7

Kompletní specifikace
Konstrukce153,5 × 73,9 × 7,9 mm, 169 g, konstrukce: klasická, odolnost: IP68
DisplejSuper AMOLED, 5,7" (2 560 × 1 440 px)
Fotoaparát12 Mpx (4 032 × 3 024), LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 160 px, 30 FPS
ChipsetSamsung Exynos 8 Octa 8890, CPU: 4×2,3 GHz + 4×1,6 GHz, GPU: ARM Mali-T880
PaměťRAM: 4 GB, vnitřní paměť: 64 GB, paměťové karty: microSD
Datové funkce5G: ?, LTE: 300 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.2, NFC: ano
Operační systémAndroid 6.0
Akumulátor3 500 mAh, bezdrátové nabíjení: ano, doba nabíjení: 1:41 hodin
Dostupnost, 23 790 Kč

Zdroje: mashable.com, twitter.com, bbc.com

Související články
Diskuze ke článku
Lukáš
To je stejné jako s tím hňupem, který v letadle začal v arabštině nahlas pořvávat a odpočítávat, asi z nudy. Strašně se potom divil, když byl z letu vykázán. Podobné vtípky bych tvrdě trestal. Dnes je často těžké poznat co je a co není legrace a následky mohou být katastrofální. Ti kdo budou přistiženi exemplárně potrestat.
Lukas Pusztai
Lukas Pusztai
Naposledy upraveno: 23. 12. 2016 15:28
Myslim si,ze dostal balik od nejake konkurencni firmy aby se na to, ze to samsung pohnojil nezapomelo a aby zakaznici zapremysleli nad konkurenci. Jde tam o miliardy a kdyz konkurence utrpi ranu,tak musi zustat otevrena :/
Pítrsan
Vyloučit z přepravy bez náhrady. Ať si jde za rodinou na Vánoce pěšky. Však ono by ho cestou napadlo, co udělal blbě!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze