Samsung aktualizuje Galaxy Watch, Gear Sport a Gear S3 na One UI

21
Samsung aktualizuje Galaxy Watch, Gear Sport a Gear S3 na One UI
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Samsung oznámil, že vydává nejnovější verzi softwaru pro Galaxy Watch, Gear Sport a Gear S3
  • Aktualizace zahrnuje uživatelské rozhraní One UI
  • Aktualizace, která je již k dispozici, nabízí také nové motivy ciferníku, lepší optimalizaci využití baterie a vylepšené funkce pro sledování zdravotního stavu a udržování kondice pomocí aplikace Samsung Health

One UI přináší dle slov Samsungu „přehlednější a jednodušší rozhraní, které je navrženo tak, aby odstranilo zbytečné prvky, které uživatele rozptylují nebo ruší, a umožnilo mu tak snadnější čtení, jednodušší navigaci a pohodlnější používání“. Aktualizovaná grafika nyní obsahuje jasné a živé animace, které se zobrazí, když uživatel dosáhne určitého úspěchu pro lepší vizuální zážitek. V chytrých hodinkách nabízí One UI stylizované rozhraní, které se synchronizuje s rozhraním One UI v chytrých telefonech Galaxy a poskytuje harmoničtější barvy a rozvržení napříč zařízeními.

Aktualizace také přináší efektivnější a vizuálnější nastavení, které umožňuje snadnější přizpůsobení a ovládání přístroje. Aktualizované rozhraní obsahuje nová pokročilá nastavení, včetně povolení/zakázání funkce probuzení dotykem, nastavení frekvence a načasování aktualizace denního zpravodajství a zapnutí/vypnutí režimu Dobrou noc v závislosti na osobních preferencích uživatele týkajících se spánku.

One UI

Uživatelé si také mohou z obchodu Galaxy stáhnout širokou škálu nových motivů ciferníku, které byly dříve dostupné pouze pro Galaxy Watch Active, a přizpůsobit si tak zařízení dle svého vkusu.

Vylepšené funkce pro sledování zdravotního stavu a udržování kondice

Nejnovější aktualizace softwaru poskytuje uživatelům vylepšené možnosti každodenního sledování zdravotního stavu a udržování kondice pomocí nových funkcí aplikace Samsung Health v přístrojích Galaxy Watch, Gear Sport nebo Gear S3. K novým funkcím patří:

  • Denní aktivity: Při prvním spuštění aplikace Samsung Health se nyní zobrazí obrazovka Denní aktivity, která obsahuje přehledný souhrn spálených kaloriích, pohybových aktivit a cvičení.
  • Zjednodušené sledování tréninkové činnosti: Sledování cvičební aktivity je nyní jednodušší a rychlejší, a to jak ve widgetu, tak v aplikaci Samsung Health. Uživatel se tedy může do cvičení pustit rychleji. Údaje o cvičení jsou průběžně synchronizovány z nositelného zařízení do spárovaného chytrého telefonu – aktivity jsou tedy pro snadnou každodenní kontrolu přesně zaznamenány na obou zařízeních. Aktualizace zahrnuje také další položku pro venkovní plavání.
  • Vylepšené sledování zdravotního stavu a tělesné pohody: Aktualizace umožňuje efektivnější měření tepové frekvence díky funkci upozornění na vysoký srdeční tep, která uživatele informuje, pokud jeho tepová frekvence překročí předem stanovenou úroveň. Sledování spánku je podrobnější, ukazuje průměrnou dobu spánku uživatele ve srovnání s typickou dobou pro jeho věkovou skupinu, a umožňuje mu tak rychlou analýzu a porovnání.

Optimalizace využití baterie

Aktualizace obsahuje vylepšenou optimalizaci využití baterie pro lepší výkon a delší používání, a to tak, že automaticky zavírá aplikace na pozadí a mění nastavení, která mohou zkracovat životnost baterie. Uživatelé si mohou také upravit preferovaná nastavení ohledně úspory baterie, včetně nastavení jasu a časového limitu obrazovky, aby zajistili co nejdelší životnost baterie, a přitom se neomezovali.

Samsung Gear S3 Classic

Konstrukce46 × 49 × 12,9 mm, 59 g, odolnost: IP68
Pásekkožený, vyměnitelný: ano (22 mm)
DisplejSuper AMOLED, 1,3" (360 × 360 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, Wi-Fi, NFC
Akumulátor380 mAh, nabíjení: bezdrátové, doba nabíjení: 2:48 hodin

Samsung Gear Sport

Konstrukce42,9 × 44,6 × 11,9 mm, 50 g, odolnost: ano
Pásekkožený, vyměnitelný: ano (20 mm)
DisplejSuper AMOLED, 1,2" (360 × 360 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, Wi-Fi, NFC
Akumulátor300 mAh, nabíjení: bezdrátové

Samsung Galaxy Watch 46 mm Bluetooth

Konstrukce46 × 49 × 13 mm, 63 g, odolnost: IP68
Pásekkožený, umělý, vyměnitelný: ano (22 mm)
DisplejSuper AMOLED, 1,3" (360 × 360 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, Wi-Fi, NFC
Akumulátor472 mAh, nabíjení: bezdrátové
Diskuze ke článku
Hakus von Tyros
Hakus von Tyros
Konečně.
Žádné velké zázraky si od toho ale neslibují.
Martin Both
Martin Both
Já mám například problémy se samovolným zavíráním sledování sportovních aktivit. Stává se mi při cyklistice, že se mi po 20 letech samovolně vypne zaznamenávání aktivity. To si pište že to dokáže naštvat.

P.S. má ještě někdo problém se sledováním srdečního tepu při aktivitách? U mě nefunguje zcela korektně.
matoneo
Aktualizaci mám nainstalovanou (Gear S3), ale žádné nové motivy ciferníku tam nevidím...
R Ch
Ofiko distribuce CZ (ALZA) zatim nic..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze