Sony Xperia T3
recenze

Sony Xperia T3

Předražená kráska
50

Chcete-li krásné zařízení s exkluzivním designem a precizním zpracováním od Sony a nechcete-li utrácet za vlajkovou loď, pak zbystřete. Xperia T3 nabídne i slušnou výdrž na baterii na druhou stranu cena je vzhledem k výbavě dosti vysoká. Dokáže krásný design překonat nepěknou cenovku? Na to odpoví naše dnešní recenze.

Telefonní funkce: naprostý základ

Telefonní funkce jsou u telefonů s Androidem prakticky stejné. Nejinak tomu je i u Sony Xperie T3 a nabídne vám pouze klasický seznam kontaktů a aplikaci Telefon pro volání. Kontakty můžete synchronizovat například díky Google účtu nebo Facebooku. Telefonní aplikace nenabídne žádné extra vychytávky a má tak pouze změněný vzhled klasické telefonní aplikace.

Aplikace Telefon

Zprávy a e-mail: standardní výbava

Zprávy můžete posílat přes dva klienty, kterými jsou buď Zprávy, nebo Hangouts. Pro lepší integraci s Google účtem asi sáhnete radši po Hangouts, ale ani nativní aplikace Zprávy vás nenechá na holičkách.

Zprávy

E-mail vyřídíte také pomocí dvou standardních klientů. Prvním je e-mail klient od Sony, který nabídne pouze základní funkce, druhým pak známý Gmail. Pro vaše chatování můžete využít i nativní Facebook aplikace, která je v telefonu předinstalovaná. Na klávesnici se díky velkému displeji píše velmi příjemně a dokonce i předinstalovaný slovník je na tom dobře.

Gmail

Organizační funkce: velmi strohé

Ani u organizačních funkcí si Sony nedalo moc práce. Máme zde samozřejmě pěkně zpracovaný kalendář, který jde propojit s vaším Google účtem, nebo Exchange, ale jinak zde najdeme tak akorát budík. V kalendáři najdeme zajímavost v podobě předpovědi na další týden a budete tak vědět, jaké vás čeká počasí. Záznam zvuku nebo například poznámky bychom zde hledali těžko. Příjemností je ale přítomnost aplikace OfficeSuite, která vám dovolí prohlížet a upravovat Office dokumenty.

Kalendář
Diskuze ke článku
jana
Tak ta cena půjde velmi rychle dolů.....
Maroš
Výňatok z recenzie Grand 2: Startovací cena je sice posazená poměrně vysoko (necelých deset tisíc korun), ale to je daň za jméno výrobce.
T3: Sony ale Xperii T3 osadilo ne zrovna výkonným hardwarem, za který si navíc účtuje kolem 10 000 korun, což je opravdu vysoká cena

Kam sa podela vaša objektivita?
Ami
"Panel rychlého nastavení nabídne akorát rychlé přepínače, jako je Wi-Fi, Stamina mód pro prodloužení výdrže na jedno nabití a podobně. Bohužel se odsud ani nedostanete do nastavení telefonu a musíte si otevřít aplikaci Nastavení ze seznamu aplikací." - Zde bych rád opravil redakci; lze otevřít nastavení daného přepínače přidržením prstu na dané ikoně.

Avšak jinak hezká recenze. :)
doro
proboha dejte toho orangutana nekam k ledu to je strasny :(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze