Sony Xperia L4
recenze

Sony Xperia L4

Dlouhán z levného kraje

V pořadí již čtvrtá generace řady Xperia L od Sony přináší podlouhlý design s 6,2" displejem, trojitým fotoaparátem a podporou rychlého nabíjení. Jak si vedl v současnosti nejlevnější telefon od Sony v našem testu?

Nejlevnější zástupce japonské značky Sony přichází na trh s podlouhlým displejem o poměru stran 21:9, trojitým fotoaparátem a spolehlivou kapacitní čtečkou otisků prstů. Jak se Sony Xperia L4 povedla a má i nějaké závažné nedostatky? To se dozvíte v této recenzi.

Sony Xperia L4 – videorecenze

Technické parametry Sony Xperia L4

Kompletní specifikace
Konstrukce159 × 71 × 8,7 mm, 178 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 6,2" (1 680 × 720 px)
Fotoaparát13 Mpx (4 160 × 3 120), LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ChipsetMediaTek helio P22, CPU: 8×2 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 3 GB, vnitřní paměť: 64 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkceHSPA: ano, LTE: 300 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 9.0
Akumulátor3 580 mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostduben 2019, 4 890 Kč5 168 Kč

Obsah balení: nutný základ

Bílá krabička obsahuje napájecí adaptér i kabel typu USB-A/USB-C. Kromě telefonu samotného a pár manuálů zde však již nic dalšího nenajdete.

Nelíbilo se nám
  • pouzdro by přišlo vhod

Konstrukční zpracování: vítejte do doby plastové

Sony Xperia L4 sází na podlouhlý design a plastovou konstrukci, která je u cenově dostupných telefonů poměrně běžná. Při pohledu na záda zaujme nevystupující modul fotoaparátu i plynulý přechod zad do stran. Na pravém boku najdeme veškerá ovládací tlačítka: vypínací tlačítko, čtečku otisků prstů a kolébku ovládání hlasitosti. Škoda, že se výrobce nerozhodl sloučit čtečku a vypínací tlačítko do jednoho, rozhodně by to prospělo ergonomii.

Zpracování je příkladné.

Na levém boku je slot pro dvě nanoSIM, respektive kombinaci jedné SIM karty a jedné microSD karty. Při vysunutí šuplíčku bohužel dochází k restartu zařízení podobně jako u některých předchozích modelů (ne však například u Xperie 5). Spodní strana je vyhrazena USB-C a rovněž hlasitému reproduktoru. Hudbu je však možné poslouchat také skrze 3,5mm jack na horní straně.

Zpracování je příkladné, nikde nic nevrže a zařízení působí hodnotněji, než se může na první pohled zdát. Konzervativní design se podle mého povedl a Xperia L4 padne pěkně do ruky. Škoda jen odděleného tlačítka vypínání a čtečky otisků prstů. Ta mimochodem funguje příkladně a prst je detekován takřka okamžitě.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • spolehlivá čtečka otisků prstů
  • rovná záda
Nelíbilo se nám
  • rozdělená čtečka otisků prstů a vypínací tlačítko
  • restartování telefonu při vytažení šuplíčku
Diskuze ke článku
Sorny
Měli by stě si uvědomit, že ničíte PRŮKOPNÍKA těch vašich Šitaomi šmuků. To bych uměl taky, postavit fabriku vedle někoho co to vymyslel a pak já to samý co on vymyslel vyráběl a dotovaný vládou střílel za 3tinu, kam asi budou lidi chodit nakupovat? A nejhorší na tom všem je, že bez Sony, by jste neměli nic a ještě mu přejete konec
.
Slušná paštika. Zbytečnej mobil. Ovšem fotky celkem dobrý.
xox
Sony Xperia L4 obdržela novou aktualizaci březnové záplaty
Před 4. dny :)
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Helio P22 za tyhle peníze? Tak to je velká ubohost, ostatně jako většina zbylých specifikací tohohle hnoje. Naprosto zbytečný telefon.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze