PLAYBULB Smart LED Speaker Light
recenze

PLAYBULB Smart LED Speaker Light

Rozsviťte hudbu
5

Poslední dobou stále slýcháme o inteligentních domácnostech, které se starají jak o vaši bezpečnost, tak i o zábavu. Dnes recenzovaná chytrá žárovka společnosti MiPow se postará o inteligentní osvětlení, které vám také něco hezkého zahraje. Ano, slyšíte správně, chytrou žárovku PLAYBULB lze využít i jako reproduktor. A jak to celé funguje v praxi?

O chytrých žárovkách jste se na serveru mobilenet.cz mohli už dočíst mnohé, své alternativy nabízí například Philips, LG a další výrobci. Svůj díl si chce ukrojit také společnost MiPow, která je se svými produkty často aktivní na serverech jako Kickstarter, odkud ji mnozí také znají. Její paleta nabízeného zboží je poměrně rozsáhlá, zakoupit si můžete například svíčku, která nepálí, multifunkční žárovky a rovněž také dnes recenzovaný základ v podobě PLAYBULB Original.

PLAYBULB Smart LED Speaker Light

PLAYBULB Original je inteligentní žárovka, která produkuje pouze jednotný odstín barvy a zároveň v sobě kombinuje i Bluetooth reproduktor. Ano, PLAYBULB Original je zpívající žárovka. Jakkoli to může působit na první pohled divně, své zájemce si novinka našla. Nezbývá než se zeptat: jaké předpoklady k tomu PLAYBULB Original vlastně má a jak to celé funguje v praxi? Přesně na to vám odpoví naše dnešní recenze.

Za zapůjčení PLAYBULB Smart Bluetooth LED Speaker Light děkujeme společnosti T-Mobile CZ

Balení: ano, žárovka

Startovací balíček rozhodně nikoho neohromí. V poměrně rozměrné průhledné krabici z plastu na vás nečeká kromě žárovky vůbec nic, dokonce ani manuál. Tedy, ne že by byl zapotřebí, většina z nás tuší co se s žárovkou dělá, ovšem očekávání je věc druhá.

Design a konstrukce: větší, kvalitní...

Jakmile žárovku vyndáte z krabice, překvapí vás snad jen poměrně vysoká hmotnost. Tou se však výrobce nikde nechlubí. Samozřejmě zaujme také zajímavé provedení. Začneme u zpracování. Vzhledem k vyšší hmotnosti jsme očekávali, že použité materiály budou velmi pevné. V tom jsme se naštěstí nezmýlili. PLAYBULB Original působí velice solidním dojmem, ač je tvořena pouze zpevněným plastem. Závit splňuje evropské normy, jedná se o standardní závit E26/27.

Tělo a samotnou hlavici, přes kterou prostupuje světlo, dělí efektní mřížka, která se táhne po celém obvodu žárovky. Neznalý uživatel by si mohl myslet, že se jedná o designový prvek, ovšem pravý geek se ihned začne zajímat dále. Ano, v tomto místě samozřejmě i prostupuje zvuk integrovaného reproduktoru. Alespoň něčím lze ospravedlnit poměrně vysokou hmotnost.

PLAYBULB Smart LED Speaker Light

Více toho o žárovce říci nejde. Kdo se již setkal s moderním LED svítidlem, příliš rozdílů (kromě již těch zmíněných) pozorovat nebude. Vyšší hmotnost pak na překážku není, protože žárovku s sebou logicky často přenášet nebudete.

Líbilo se nám:

 • kvalita zpracování

Nelíbilo se nám:

 • poměrně vysoká hmotnost

Specifikace

U každé žárovky je důležité to, jaké produkuje světlo, jak výkonná je (kolik světla produkuje) a ideálně také to, do jaké energetické třídy se řadí. Hned na úvod můžeme říci, že žárovka je poměrně úsporná, neb se řadí do 3. nejlepší energetické třídy, tedy do třídy A. Vznik světla zajišťují LED diody, a tak se žádného rozžhaveného skla běžných žárovek obávat nemusíte.

Testovaná varianta

PLAYBULB Speaker Light
Technologie LED
Závit E26/27
Teplota teplá bílá (2 700K)
Světelnost 300 ANSI lumenů
Energetická třída A – úsporná
Výkon 3 W
Verze Bluetooth 4.0
Dosah Bluetooth zhruba 10 metrů
Životnost zhruba 20 000 hodin

Jak už víme, závit splňuje klasické evropské normy, jedná se tedy o závit E26/27. Další důležitou informací je to, že barva světla se řadí do kategorie „Warm White“ (2 700K). Jde tedy o nažloutlé světlo podobné tomu, které známe z klasických žárovek. Nemusíte se tedy obávat, že by světlo působilo příliš agresivním dojmem (k tomu nemá ani předpoklady), od čehož lze v nabídce objevit i variantu „Cool White“, tedy studenou bílou. Výkon dnes recenzované PLAYBULB Original je maximálně 3 W – svítivost v ANSI lumenech by se tedy pohybovala okolo hranice 300.

Pokud se bavíme o osvětlení větší místnosti, kupříkladu obývacího pokoje, za dostatečné osvětlení by se dala považovat hodnota 1 000 lumenů. 300 až 400 lumenů je hodnota ideální například pro čtení. Výsledný výkon 300 lumenů tedy dostačuje například pro umístění do lampiček či stojacích lamp. Do lustru se příliš nehodí, zvláště pokud má lustr pouze jeden závit a musí osvětlit celou místnost. Na druhou stranu musíme trochu uklidnit ty z vás, kteří se bojí, že světelnost je příliš nízká. Pokud totiž PLAYBULB srovnáme s konkurenčním řešením při svítivosti 600 až 800 lumenů, svítivost se zdá na první pohled srovnatelná. Poslední zajímavou vlastností je již zmíněná přítomnost technologie Bluetooth, která slouží pro vzdálené ovládání.

Líbilo se nám:

 • dlouhá životnost
 • nízkoenergetické Bluetooth 4.0
 • technologie LED
 • úsporná třída A
 • příjemně přirozené světlo)

Nelíbilo se nám:

 • poměrně nízká světelnost

Svítíme a hrajeme

V instalaci není potřeba hledat nějakou vědu, díky standardnímu závitu žárovku zkrátka našroubujete do vámi zvoleného zdroje světla, tedy například do stojací lampy. V tu chvíli se PLAYBULB chová jako naprosto klasická žárovka: pokud zapnete vypínač, světlo se během vteřiny zapne, pokud spínač vypnete, světlo se během vteřiny vypne. To ovšem není zrovna to, co byste s chytrou žárovkou chtěli dělat, a proto přichází na řadu aplikace.

Stáhnout PLAYBULB

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Aplikace je logicky alfou a omegou při ovládání chytrých prvků domácnosti, proto ani MiPow nemohl na aplikaci zapomenout. Dostupná je jak pro uživatele s operačním systémem iOS (od modelu iPhone 4s), tak také pro uživatele operačního systému Android (verze 4.3 a vyšší). Aplikace nese název PLAYBULB (pozor, nezaměňovat s aplikací PLAYBULB X, která funguje pro jiný typ chytrých žárovek společnosti MiPow).

PLAYBULB Smart LED Speaker Light

Tato aplikace nabídne tak jednoduché rozhraní, jak to jen jde. Hned na úvod musíme zmínit jednu věc, která se nám nelíbila – je to samotné prostředí aplikace. To trochu připomíná prostředí starých aplikací pro iOS, respektive pro verze iOS 4 nebo 5. Vše je zahaleno do šedých odstínů a působí trochu nemoderně. Dál už ovšem budeme jenom chválit, a to především funkčnost. Abyste mohli začít žárovku ovládat, je zapotřebí aktivovat ve vašem zařízení bezdrátovou technologii Bluetooth. Následně žárovku zapnete klasickým způsobem, tedy spínačem na zdi. V tom okamžiku se v prostředí aplikace objeví nové zařízení, ke kterému se můžete okamžitě připojit. Od rozsvícení světla po zobrazení možnosti připojení uplyne zhruba jedna sekunda, což je výborná hodnota. Bez rozsvícení žárovky klasickou cestou se aplikace k žárovce logicky nepřipojí, neboť spolu se světlem se aktivuje i bezdrátová technologie Bluetooth.

 • kompatibilita s iOS a Android
 • stabilní aplikace

Nelíbilo se nám:

 • zastaralý vzhled průvodní aplikace
 • nekomunikuje s Windows Phone (Windows 10 Mobile)
Diskuze ke článku
Tomáš Kunst
Tomáš Kunst
Mám cca rok barevnou verzi této žárovky a to co mě na ní vadí nejvíc je to, že používá PlaybulbX, protože její vzhled je příšerný právě oproti graficky pěkně zpracované původní verzi ovladače. Jinak zvuk opravdu nic extra, ale dá se celkem slušně vyladit pomocí ekvalizéru v přehrávači a pak je poslouchatelný.
blue.sun
Tak tomu říkám pěkná kravina... Asi si chytrou domácnost představuji jinak, než kombinaci špatných řešení v jednom.
Ze všeho nejméně mi přijde vhodné to upozornění na události. To vážně? Aby mi blikala žárovka, že mi někdo volal? V tu chvíli je po ní...
Xwert Is
Xwert Is
Existuje žiarovka ktorá by slúžila ako "WIFI Booster?" To by som prijal viac proste aby mi rozširovalo wifi signál po byte / dome.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze