Huawei TalkBand B1
recenze

Huawei TalkBand B1

Dvě zařízení za cenu jednoho
8

Wearables si získávají stále větší popularitu a na trhu se objevují další a další zařízení. K tomu, aby zaujaly zákazníka, proto potřebují něco, co je odliší od konkurence. Huawei TalkBand B1 nabízí handsfree sluchátko a USB nabíjecí konektor v pásku. Jak si vedl v našem testu?

Huawei se až dosud wearables nevěnoval. Nezačal s chytrými hodinkami, ale vybral si pro svůj start v tomto segmentu něco menšího a jednoduššího. Huawei TalkBand B1 dorazil do redakce v poměrně velké průhledné krabičce. Kromě samotného náramku se v ní nic nenacházelo. Pouze na papírovém stojanu je vyobrazený jednoduchý návod. Náramek je však natolik jednoduchý, že ani víc nepotřebujete. Veškeré nastavování beztak probíhá v obslužné aplikaci.

Huawei TalkBand B1

Technické parametry Huawei TalkBand B1

Kompletní specifikace
Konstrukce247,5 × 19,3 × 14,6 mm, 26,2 g, konstrukce: ?, odolnost: IP57
DisplejPOLED, 1,4" (? × ? px), dotykový: ne
Fotoaparátne, video: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ?
Datové funkceHSPA: ?, LTE: ?, Wi-Fi: ne, Bluetooth: 3.0, NFC: ano
Operační systémproprietální
Navigacevestavěná GPS: ne,
Akumulátor90 mAh, bezdrátové nabíjení: ?
DostupnostQ4 2014, ?

Design a konstrukce: troufne si i do sprchy

Náramek má rozměry 247,5 × 19,3 × 14,6 milimetrů a jeho hmotnost činí 26,2 gramů, z čehož 16,8 gramů připadá na silikonový náramek a 9,4 gramů na samotný obdélníkový blok trackeru se 1,4palcovým POLED displejem, který výrazně vystupuje nad pásek.

Silikonový náramek je k dispozici v pestrých barvách – červené, žluté, modré, bílé a konzervativnější černé a šedé, kterou jsme měli k dispozici my. Na pásku jsou dvě tlačítka. Na horní straně je malé tlačítko, které rozsvěcí displej a přepíná mezi režimy zobrazení. Nejedná se však o tlačítko, jako takové, ale v podstatě jde o výstupek, přes který se tiskne tlačítko na samotném bloku trackeru. Na boku je pak velké tlačítko, které ho uvolní z náramku.

Náramek je silikonový a kombinuje tvrdý vršek s měkkými postranicemi. Uvnitř je prohlubeň pro sluchátko a pět hrotů nabíjení. Na jednom konci je pod krytkou USB konektor, takže se při dobíjení na rozdíl od konkurence obejde bez dobíjecí kolébky i kabelu. Stačí, když ho zasunete do USB konektoru a nabíjíte. Na druhém pásku je kovová spona se dvěma hroty, které zapadnou do otvorů v pásku. Zapnutý pásek pevně drží a neměl bych obavy, že se samovolně rozepne a pásek někde ztratíte.

Tělo trackeru je na zadní straně prohnuté. Na jednom konci je otvor mikrofonu a na druhém vystupuje výstupek sluchátka s měkkým silikonovým poutkem, aby lépe sedělo v uchu.

Celkově je dílenské zpracování náramku na velmi dobré úrovni a i vizuálně je náramek subjektivně povedený a neudělá vám ostudu. Zapomenout přitom nesmíme na to, že ho výrobce vybavil stupněm krytí IP57, takže je odolný proti vniknutí jakéhokoli prachu a proti tryskající vodě. Na plavání to tedy není, ale déšť i sprchu by měl přežít bez problémů.

Senzory a konektivita: pouze akcelometr, ale i NFC

Ze senzorů nabízí TalkBand B1 pouze akcelometr, který na základě pohybu počítá kroky a měří aktivitu během spánku. Na další senzory však musíte zapomenout, proto náramek nenabízí tolik funkcí jako pokročilejší konkurence.

Pro připojení ke smartphonu používá starší Bluetooth 3.0. To sice není tak energeticky úsporné jako novější Bluetooth 4.0, ale podporuje mnohem širší spektrum výrobků. Minimální požadavky jsou Android 4.0 a vyšší nebo iOS 5 a novější. Když se vzdálíte od spárovaného telefonu, tak se spojení přeruší a po opětovném přiblížení se automaticky obnoví. Pro rychlejší spárování je zde přitom přítomna i technologie NFC.

Baterie a výdrž: nabíjení jednou týdně

Náramek napájí baterie s kapacitou 900 mAh, což by mělo papírově, pokud ho používáte pouze jako krokoměr s odpojeným Bluetooth vydržet až 14 dní provozu. V případě, že ho používáte připojený ke smartphonu a i jako handsfree měl by vydržet 6 dní, To by přibližně odpovídalo i naším zkušenostem.

V průměru jsem nabíjel po pěti až šesti dnech. Nabíjení přitom, jak již bylo řečeno, probíhá přes vestavěný USB konektor. Po připojení k počítači trvalo plné nabití zhruba tři hodiny. V případě, že jsem ho připojil přes kabel k nabíječce mobilního telefonu, bylo to rychlejší a nabil za přibližně dvě hodiny.

Zobrazení: čtyři obrazovky informací

TalkBand B1 nabízí čtyři režimy zobrazení, mezi kterými se přepíná postupným stiskem horního tlačítka, kterým se displej také rozsvěcí. Displej je přitom monochromatický a s výjimkou prudkého slunce dobře čitelný.

Huawei TalkBand B1

První a zároveň domácí obrazovkou jsou hodiny, spolu, s kterými se zobrazuje i ukazatel baterie a připojení k Bluetooth. Na druhé obrazovce se zobrazuje počet kroků. Jako krokoměr mi nicméně tento náramek přijde vcelku nepřesný. Některé kroky vůbec nezapočítá. V jiných případech stačí některé pohyby ruky například při mávání, aby kroky naskakovaly po desítkách.

Na třetí obrazovce se zobrazují spálené kalorie, které jsou vypočítány na základě počtu kroků a údaje o sobě, které vyplníte v aplikaci. Poslední obrazovka pak ukazuje dobu spánku, která mi na rozdíl od krokoměru přišla vcelku přesná.

Funkce handsfree: čistý zvuk

Zabudovat handsfree do fitness náramku je skvělý nápad. Handsfree tak máte neustále po ruce, respektive na ruce. Když někdo volá, rotuje jeho jméno na displeji, v případě, že ho máte v kontaktech, nebo se zobrazí alespoň telefonní číslo. Náramek vás na příchozí hovor upozorní i vibracemi, takže se nemusíte obávat, že byste jej zmeškali.

Stisknutím tlačítka vyskočí blok trackeru z náramku. Hovor pak přijmete stiskem tlačítka na horní straně. Díky svým rozměrům a mírnému zaoblení dobře padne k tváři. Jen jeho nasazení, aby sluchátko dobře sedělo v uchu, je trochu obtížné a obával bych se jeho ztráty. Největší výtka však směřuje na to, že je použitelné pouze v pravém uchu. Kdybyste si ho chtěli dát do levého, tak ho budete mít opačně a ani nebude držet.

Co se týče kvality přenášeného zvuku, tak zde nebyly žádné výhrady ani na jedné straně spojení. Přenášený hlas z mikrofonu je čistý a bez jakéhokoli zkresleni. To samé platí i pro zvuk ze sluchátka.

Diskuze ke článku
Notwist
A kde se dá koupit Razer Nabu?
mental.disease
Garmin Vivofit:
"Navíc je vodotěsný a je možné ho používat až do hloubky 50 metrů."

Vodeodolnosť 50M/ 5ATM/ 5BAR rozhodne neznamená, že sa zariadenie môže používať do hlbky 50 metrov. Maximálne tak sprchovať, mierne ponoriť v stojatej vode do 0,5m. Dokonca sa neodporúča s takými (napr. hodinkami) ani plávať.

Inak by ma zaujímalo, či ten náramok vibruje pri strate signálu s mobilom, alebo či sa dá z náramku mobil "prezvoniť"?
mental.disease
Inak mate chybku v tabulke. Akumulátor má 90mAh, ne 900mAh. To by sa tam jednak nevešlo a výdrž by bola kludne aj 2 mesiace ;-)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze