HTC One E9+
recenze

HTC One E9+

Umíme to i s plastem
20

V kategorii špičkových telefonů má HTC hned několik zástupců. Jedním z nich je i model One E9+, který nabízí 5,5palcový Quad HD displej, osmijádrový procesor Helio X10 nebo 20megapixelový fotoaparát. Přesto se cena dostala pod 15 tisíc korun díky úspoře na materiálech. Zažije HTC s touto novinkou úspěch?

Hardware: osm moderních jader

Hardwarově je na tom nové HTC velmi dobře. U novinky se výrobce přiklonil ke špičkovému procesoru od MediaTeku. Jedná se o osmijádrový typ Helio X10 s taktem rovných 2 GHz, kterému asistuje 3GB operační paměť. Po zapnutí počítejte s polovinou RAM volné. Výkonu má telefon skutečně na rozdávání a veškerá činnost je svižná, včetně všemožných animací. Interní úložiště má kapacitu 32 GB, nicméně po prvním zapnutí pro vás zbude necelých 21 GB. Naštěstí jsou podporovány až 2TB paměťové karty, na které lze přesunout i aplikace. Několika málo výrobcem dodaných aplikací se nicméně zbavit nemůžete.

Benchmark testy

Hrubý výkon měřený tentokrát benchmarkem Vellamo - tradiční AnTuTu bohužel s tímto modelem od HTC odmítá spolupracovat - činí 1 520 bodů, který lze srovnat například s Nexusem 6 či OnePlus One.

Líbilo se nám:

  • výkonný procesor
  • velká paměť a podpora paměťových karet

Uživatelské prostředí: jistota jménem Sense

Pokud jste měli za poslední dva roky tu čest s telefonem HTC, budete i v modelu One E9+ jako doma. Prostředí zajišťuje Android 5.1 Lollipop společně s nadstavbou Sense 7.0. Nechybí praktická obrazovka BlinkFeed nebo užitečný widget, do kterého sloučíte aplikace, které často používáte doma, v práci nebo při venkovních aktivitách. Jedním dotykem nabídku přehodíte a budete mít po ruce zrovna ten typ aplikací, který se hodí. Alternativou je možnost automatického přepnutí v závislosti na konkrétní Wi-Fi, ke které jste připojeni.

V nastavení potěší možnost si přenastavit panel s ovládacími tlačítky na displeji. Můžete si je přeházet nebo přidat další. Vhod přijde třeba uzamknutí rotace displeje či jeho uzamknutí.

Chod prostředí je doslova ukázkou kvalitní optimalizace. Nic se totiž neseká a spuštění veškerých aplikací je otázkou okamžiku. HTC One E9+ se nezadýchává ani ve chvílích, kdy rychle po sobě spustíte více aplikací.

Líbilo se nám:

  • výborně optimalizované prostředí
  • možnost nastavit si spodní lištu s tlačítky
Diskuze ke článku
Michal
Pořád se nadává na rozměry, ale ve skutečnosti je menší, než třeba iPhone 6+ se stejným displejem a to má htc ještě reproduktory.
Jedd
Docela by mne zajímalo jestli ta fixace na rozměry je jen problém střední Evropy nebo na to nadává celý svět, protože vzhledem k situaci v jaké jsou je mi celkem těžko uvěřitelné, že kdyby prskala polovina světa nad tím jak plýtvají místem a nafukují telefony, že by si dovolili s tím nic nedělat a jet dál v tom, co oni považují za správné a nikoliv zákazníci. Vzhledem k tomu jak dlouho to dělají pořád stejně zrovna toto asi lidem moc vadit nebude, ale kdo ví. :-)
Gotys
Ta velikost iPhone 6+ vůči uhlopříčce je mu také vyčítána.
Jinak mám 950XL o které je zřejmě řeč ( nikoli 950, ta je malá ) a musím říct že fotky super, vše super, nemám restarty, ale Android na S6 Edge který jsem měl předtím fungoval lépe. Tady bude Microsoft muset ještě trochu ladit. Ale stejně bych se momentálně nevrátil.
Hon
No velikost mi nevadí ale HTC je fakt už trapné jejich doba skončila měli by to zabalit a neotravovat trh šmejdy.To už i ten čínan je lepší než oni a ty jejich repráčky už dávno nejsou zázrak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze