Dell Inspiron 11z Touch
recenze

Dell Inspiron 11z Touch

Yoga přes kopírku
16

Dell je na trhu s notebooky velmi dlouho. Jeden čas jej dokonce společně s IBM ovládal, tyto doby jsou ale už pryč. Dell kromě kvalitních pracovních stanic a herních Alienwarů vyrábí i levnější laptopy a pouští se i do konvertiblů. Jedním z nich je i nám i testovaný Dell Inspirion 11z Touch, který navíc patří mezi vůbec nejdostupnější konvertibly na trhu. Jak se projevila cena na výsledném produktu?

Konektivita: vše ve velké variantě

Konektorů není mnoho, ale všechny, které Dell osadil, jsou ve své plné velikosti, žádné zmenšeniny. Na levé straně je kombinovaný audio konektor Jack 3,5mm, USB 2.0, USB 3.0, HDMI pro připojení televize nebo monitoru a napájecí adaptér. Na pravé straně je pak tlačítko sloužící ke spuštění nebo uspání laptopu, kolébka pro regulaci hlasitosti, další USB 2.0 a také SD čtečka. Karta se do slotu vejde skoro celá, takže se nemusíte bát, že byste si ji o něco zlomili. Zamrzí chybějící RJ-45, rozhodně by jej dost uživatelů přivítalo.

Konektory notebooku

Komunikace: zkrátka základ

Wi-Fi je dnes základ. To platí i pro Inspirion 11z, ten je vybaven modulem, jenž podporuje standardy 802.11a/b/g/n, což značí maximální teoretickou rychlost až 300 Mb/s. Zajímavý je však výrobce, tím je samotný Dell. Většina společností totiž využívá modulů jiných výrobců, Dell je tedy velkou raritou. Samozřejmostí je i Bluetooth 4.0, které však poslední dobou u přenosných počítačů pozbývá smyslu. GPS ani NFC integrovány nejsou.

Dell Inspiron 11z Touch

Fotoaparát: krapet vybledlý obraz

Nad displejem najdeme typicky webkameru. Ta má poměrně nízké rozlišení 1 megapixel, oproti smartphonům jsou laptopy poměrně pozadu. Dokáže produkovat video v rozlišení 720p a fotografie v rozlišení 1280 × 720 pixelů, nutno podotknout, že obraz je poměrně vybledlý, a to i za dobrého osvětlení. Bohužel se slábnoucím osvětlením přichází i efekt snižování snímkové frekvence, takže se v přítmí obraz velmi trhá.

Webkamera a fotografie z webkamery

Zvuk: jako z plechového sudu

Zvuk na tom není po stránce kvality příliš dobře. To jej předurčuje k tomu, aby přehrával pouze systémové zvuky a filmy, protože cokoliv navíc je až příliš. Reproduktory jsou dva a netypicky jsou mřížky umístěny na bocích. K připojení sluchátek slouží kombinovaný Jack 3,5 mm a zvuk z něj je kvalitní, nepraská, nebzučí - nic takového. Nad webkamerou jsou ještě dva mikrofony, které slouží k zaznamenávání vašeho hlasu. Vzhledem k tomu, že jsou dva, je velmi dobře redukován okolní hluk a slyšet je především váš hlas.

Zabezpečení: proprietární slot

Počítač nedisponuje žádným zvláštním zabezpečením. V podstatě je zde jen hardwarový TPM čip, který slouží k bootování systému, dále již nic zvláštního v notebooku nenalezneme. Co se týče hardwarového zámku, tak k tomu slouží bezpečnostní slot, kterým bohužel není Kensington, ale je proprietární.

Diskuze ke článku
Pan Spok
Děkuji pěkný přístroj.
Prosím o recenzi na čínský telefon do značky Doogee konkrétně na Doogee HITMAN DG850
Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
Děkuji za recenzi!! A nebudete testovat i 13z model??
Lupenyk
Notebook mám doma a magnety určité má (přikládal jsem k základně magnety na zkoušku)...jinak mě překvapila kritika zvuku, který na jiných serverech posuzují jako výborný. :)
Velda
Yoga přes kopírku? Aha. Takže, když Dell sice byl první velký výrobce konvertiblů, ale kopíruje Lenovo, aha!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze