CARNEO Manager a G-Cross
recenze

CARNEO Manager a G-Cross

Elegán a sportovec
11

Segment wearables stále nabývá na popularitě a chytré hodinky včetně chytrých náramků se tak nepochybně stanou jedním z prodejních hitů letošních Vánoc. My jsme se proto v dnešní recenzi rozhodli vyzkoušet chytré hodinky pocházející od méně známé společnosti CARNEO. Ta se vydala trochu jiným směrem než většina ostatních výrobců a v jejich hodinkách nalezneme jejich vlastní operační systém. Co mohou námi testované chytré hodinky za cenu pohybující se na úrovni 3 tisíc korun nabídnout a zdali bychom vám je doporučili, nebo nikoliv, jsme shrnuli na následující řádky.

V dnešní recenzi se zaměříme hned na dvojici hodinek od značky CARNEO. Varianta Manager se pravděpodobně snaží zalíbit hlavně zákazníkům z řad „bílých límečků“, pro které je důležitý decentní vzhled a vystačí si i se základními funkcemi. Sportovně založení uživatelé se mohou těšit i na integrovanou GPS, která se nachází v outdoorových CARNEO G-Cross. Jaké jsou naše dojmy z několikadenního používání se dočtete v naší recenzi.

Technické parametry CARNEO Manager

Kompletní specifikace
Konstrukce? × ? × 13,5 mm, 75 g, odolnost: ne
Pásekkožený, vyměnitelný: ne, zapínání: přezka
DisplejTFT IPS, 1,22" (240 × 240 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
ChipsetCPU: 1×1 GHz
PaměťRAM: 64 MB, vnitřní paměť: 128 MB, paměťové karty: ne
Akumulátor380 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnost,

Technické parametry CARNEO G-Cross

Kompletní specifikace
Konstrukce52 × 48 × 13,6 mm, 64 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ne, zapínání: přezka
DisplejTFT IPS, 1,3" (240 × 240 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: 3G, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: microSD
Akumulátor480 mAh, nabíjení: micro USB
Dostupnost, 3 138 Kč

Obsah balení: nic nepřebývá, nic nechybí

V krabičkách testovaných hodinek naleznete kromě hodinek samotných také kabel pro dobíjení z USB portu – s přítomností adaptéru do elektrické sítě nepočítejte. V případě sportovní verze CARNEO G-Cross se jedná o černý kablík s koncovkou microUSB, zatímco u elegantnější verze CARNEO Manager jde o bílý s magnetickým zakončením, které se připojí na spodní stranu hodinek.

Výrobce nezapomněl ani na stručný manuál, ve kterém najdeme základní informace, a plusové body dáváme rovněž za ochrannou folii. U sportovní verze navíc najdeme také jehlu k otevření slotu pro microSIM kartu, respektive microSD kartu o velikosti až 32 GB. O duální slot se však nejedná.

Líbilo se nám
  • ochranná folie na displej
Nelíbilo se nám
  • v balení chybí adaptér do elektrické sítě

Konstrukční zpracování: v kůži i v plastu

Luxusnější verze hodinek CARNEO Manager nabídne černé pouzdro, které pěkně dotváří nevyměnitelný stejnobarevný řemínek z opravdové kůže. Druhou variantou je pak stříbrný ciferník s opět ladícím řemínkem.

CARNEO Manager

Sportovní verze vymění kůži a kov za pro sport mnohem vhodnější silikon. Silikonový pásek je antialergický a na omak působí příjemně. Navíc se snadno přizpůsobí tvaru vaší ruky.

Tělo hodinek je v obou případech kovové s výjimkou spodní části, kde je umístěn senzor pro měření tepu. U sportovní varianty je ještě krytka z pryže, pod kterou se schovává microUSB konektor.

CARNEO Manager

Na těle hodinek se nachází pouze jedno tlačítko, které slouží k zapnutí hodinek, případně rozsvícení nebo zhasnutí displeje. Tělo hodinek má hmotnost 75 gramů v případě varianty Manager a 65 gramů v případě G-Cross. U té by se na první pohled mohlo zdát, že má tlačítka dvě, však v jednom z nich se jen skrývá kamera o rozlišení 0,3 megapixelů pro nouzové snímky. Na ruce ani jeden z modelů nepůsobí nijak robustně (obzvláště mírně subtilnější Manager) a jejich nošení bylo příjemné.

Elegantní verze Manager je oproti G-Cross subtilnější.

Pokud se poohlížíte po hodinkách se zvýšenou odolností, budete muset hledat jinde. Absenci IP ochrany u elegantní verze Manager bychom dokázali i vzhledem ke koženému pásku odpustit. Nemile nás však překvapila sportovní varianta G-Cross, u které se na stránkách výrobce uvádí odolnost vůči stříkající vodě bez uvedení normy IP. Zároveň je zde však uvedeno, že s hodinkami není doporučeno plavat ani se sprchovat. Krytka dobíjecího konektoru na nás rovněž příliš vodotěsně nepůsobila a kontaktu s vodou bychom se tedy doporučovali vyvarovat.

Líbilo se nám
  • solidní hmotnost
Nelíbilo se nám
  • chybí IP certifikace
Diskuze ke článku
G.
Chcem sa spýtať najmä redakcie mobilenetu, neviem kde inde mám smerovať túto otázku - testovali ste už nespočetne veľa smartphonov. Aký je v súčasnosti definitívne najlepší fotomobil do 350eur (9000kč)?
Vopred vďaka za odpoveď
Stano
Dobrý deň, Carneo má vlastný os, znamená to, že nie je možná žiadna inštalácia nových aplikácii, komunikuje len s Fundo?
Ladislav
Dobrý den, v návodu pro Carneo Smart Manager se píše o možnosti instalace aplikace počasí, ale v aplikaci Fun Do Wear tato nabídka není... pouze ciferníky. Děkuji
fsev
Hodinky mají na danou cenu dobře vybavenou řadu funkcí. Jiná věc je však jejich výpovědní hodnota. Pokud se týka funkce srdce, výrobce přímo upozorňuje, že měřené údaje nejsou garantované. První pochybnost jsem měl hned při prvním zapnutí hodinek - hodinky ukazovaly datum 01-01-2018. Abych nastavil aktuální datum a čas zvolil jsem aktivitu Chůze při zapnuté GPS. Předpokládal jsem, že po zachycení GPS signálu se datum a čas budou automaticky synchronizovat včetně nastavení časové zóny. Nic takového se však nestalo. Tato pochybnost se prohloubila při prvním otestování záznamu aktivity Chůze se zapnutou GPS - paralelně jsem danou trasu zaznamenával GPS Garmin Oregon 700. Zásadní výsledky: porovnání v pořadí Garmin-Carneo: délka trasy 10.5 km, 11.85 km, HR Avg Min Max 123-81-155, 115-47-64 - rozdíly vskutku markantní. Trasu je teoreticky možné prohlédnout na mobile v aplikaci FunDo. Na reklamních snímcích je trasa zobrazena na mapě. Bohužel, žádný mapový podklad jsem na svém mobilu neviděl - je tam tlačítko zřejmě na zapnutí a vypnutí mapy jelikož při jeho přepínání se jednou objeví a jednou zmizí slabě šedý smajlik s čínskym textem. Na základě těchto poznatků se domnívám, že G-Cross nemá žádný GPS snímač ale trasu jednoduše simuluje na základe zabudovaného kompasu a vzdálenost nastavuje podle délky kroku, odhadované ze zadané výšky osoby (není-li zadána použije nějaký default) a průběžne měřených počtů krokú za minutu. S takovoto přesností jsme totiž roky fungoval s hodinkami Casio Run-100, které měly jenom krokoměr a uměly rozeznat chůzi a běh. Žádné údaje se z G-Cross nedají exportovat, takže jenom obrázky a sumární čísla na displeji hodinek anebo smartfonu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze