CARNEO Manager a G-Cross
recenze

CARNEO Manager a G-Cross

Elegán a sportovec
10

Segment wearables stále nabývá na popularitě a chytré hodinky včetně chytrých náramků se tak nepochybně stanou jedním z prodejních hitů letošních Vánoc. My jsme se proto v dnešní recenzi rozhodli vyzkoušet chytré hodinky pocházející od méně známé společnosti CARNEO. Ta se vydala trochu jiným směrem než většina ostatních výrobců a v jejich hodinkách nalezneme jejich vlastní operační systém. Co mohou námi testované chytré hodinky za cenu pohybující se na úrovni 3 tisíc korun nabídnout a zdali bychom vám je doporučili, nebo nikoliv, jsme shrnuli na následující řádky.

V dnešní recenzi se zaměříme hned na dvojici hodinek od značky CARNEO. Varianta Manager se pravděpodobně snaží zalíbit hlavně zákazníkům z řad „bílých límečků“, pro které je důležitý decentní vzhled a vystačí si i se základními funkcemi. Sportovně založení uživatelé se mohou těšit i na integrovanou GPS, která se nachází v outdoorových CARNEO G-Cross. Jaké jsou naše dojmy z několikadenního používání se dočtete v naší recenzi.

Technické parametry CARNEO Manager

Kompletní specifikace
Konstrukce? × ? × 13,5 mm, 75 g, odolnost: ne
Pásekkožený, vyměnitelný: ne, zapínání: přezka
DisplejTFT IPS, 1,22" (240 × 240 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
ChipsetCPU: 1×1 GHz
PaměťRAM: 64 MB, vnitřní paměť: 128 MB, paměťové karty: ne
Akumulátor380 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnost, 2 324 Kč

Technické parametry CARNEO G-Cross

Kompletní specifikace
Konstrukce52 × 48 × 13,6 mm, 64 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ne, zapínání: přezka
DisplejTFT IPS, 1,3" (240 × 240 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: 3G, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: microSD
Akumulátor480 mAh, nabíjení: micro USB
Dostupnost,

Obsah balení: nic nepřebývá, nic nechybí

V krabičkách testovaných hodinek naleznete kromě hodinek samotných také kabel pro dobíjení z USB portu – s přítomností adaptéru do elektrické sítě nepočítejte. V případě sportovní verze CARNEO G-Cross se jedná o černý kablík s koncovkou microUSB, zatímco u elegantnější verze CARNEO Manager jde o bílý s magnetickým zakončením, které se připojí na spodní stranu hodinek.

Výrobce nezapomněl ani na stručný manuál, ve kterém najdeme základní informace, a plusové body dáváme rovněž za ochrannou folii. U sportovní verze navíc najdeme také jehlu k otevření slotu pro microSIM kartu, respektive microSD kartu o velikosti až 32 GB. O duální slot se však nejedná.

Líbilo se nám
  • ochranná folie na displej
Nelíbilo se nám
  • v balení chybí adaptér do elektrické sítě

Konstrukční zpracování: v kůži i v plastu

Luxusnější verze hodinek CARNEO Manager nabídne černé pouzdro, které pěkně dotváří nevyměnitelný stejnobarevný řemínek z opravdové kůže. Druhou variantou je pak stříbrný ciferník s opět ladícím řemínkem.

CARNEO Manager

Sportovní verze vymění kůži a kov za pro sport mnohem vhodnější silikon. Silikonový pásek je antialergický a na omak působí příjemně. Navíc se snadno přizpůsobí tvaru vaší ruky.

Tělo hodinek je v obou případech kovové s výjimkou spodní části, kde je umístěn senzor pro měření tepu. U sportovní varianty je ještě krytka z pryže, pod kterou se schovává microUSB konektor.

CARNEO Manager

Na těle hodinek se nachází pouze jedno tlačítko, které slouží k zapnutí hodinek, případně rozsvícení nebo zhasnutí displeje. Tělo hodinek má hmotnost 75 gramů v případě varianty Manager a 65 gramů v případě G-Cross. U té by se na první pohled mohlo zdát, že má tlačítka dvě, však v jednom z nich se jen skrývá kamera o rozlišení 0,3 megapixelů pro nouzové snímky. Na ruce ani jeden z modelů nepůsobí nijak robustně (obzvláště mírně subtilnější Manager) a jejich nošení bylo příjemné.

Elegantní verze Manager je oproti G-Cross subtilnější.

Pokud se poohlížíte po hodinkách se zvýšenou odolností, budete muset hledat jinde. Absenci IP ochrany u elegantní verze Manager bychom dokázali i vzhledem ke koženému pásku odpustit. Nemile nás však překvapila sportovní varianta G-Cross, u které se na stránkách výrobce uvádí odolnost vůči stříkající vodě bez uvedení normy IP. Zároveň je zde však uvedeno, že s hodinkami není doporučeno plavat ani se sprchovat. Krytka dobíjecího konektoru na nás rovněž příliš vodotěsně nepůsobila a kontaktu s vodou bychom se tedy doporučovali vyvarovat.

Líbilo se nám
  • solidní hmotnost
Nelíbilo se nám
  • chybí IP certifikace
Diskuze ke článku
G.
Chcem sa spýtať najmä redakcie mobilenetu, neviem kde inde mám smerovať túto otázku - testovali ste už nespočetne veľa smartphonov. Aký je v súčasnosti definitívne najlepší fotomobil do 350eur (9000kč)?
Vopred vďaka za odpoveď
Stano
Dobrý deň, Carneo má vlastný os, znamená to, že nie je možná žiadna inštalácia nových aplikácii, komunikuje len s Fundo?
Ladislav
Dobrý den, v návodu pro Carneo Smart Manager se píše o možnosti instalace aplikace počasí, ale v aplikaci Fun Do Wear tato nabídka není... pouze ciferníky. Děkuji

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze