B&O BeoPlay P2
recenze

B&O BeoPlay P2

Hudba na dotek
9

Přenosných reproduktorů na cesty je na trhu tak obrovské množství, že se velmi obtížně nachází ten pravý. Pokud se však chcete odlišit a zároveň si užít opravdu kvalitní zvukový výstup kdekoli, možnosti se ztenčují. Dnes testovaný BeoPlay P2 od věhlasné značky Bang & Olufsen představuje jednu z možností.

Reproduktory značky Bang & Olufsen jsou všeobecně považovány za jedny z designově nejpovedenějších, zvuková stránka pak nezůstává pozadu. Pokud se chcete radovat z kvalitního zvuku i na cestách, Bang & Olufsen nabízí alternativy v podobě přenosných reproduktorů. Dnes testovaný BeoPlay P2 vám udělá radost jak doma v interiéru, tak venku.

B&O BeoPlay P2
Rozměry 140 × 80 × 28 mm
Hmotnost 275 g
Konektivita Bluetooth 4.2
Výkon 2 × 15 W
Frekvenční rozsah 68 Hz až 21 kHz
Baterie, výdrž 2 200 mAh, až 10 hodin
Konektory USB-C
Barevná provedení černá, krémová nebo modrá
Cena 4 490 Kč

Obsah základního balení: standard

  • reproduktor B&O BeoPlay P2
  • kabel s USB-C na jednom a USB-A na druhém konci

Design a zpracování: elegantní doplněk

Reproduktory značky B&O vynikají kvalitním zpracováním a líbivým designem, BeoPlay P2 není výjimkou. Oproti testovanému modelu A1 vsadila „P2ka“ na oválný půdorys, který je jako dělaný pro posazení na stůl nebo zavěšení na háček či karabinu. Vrchní hliníkovou část provrtává nespočet malých otvorů, pod kterými se nachází samotné reproduktory. Hliníkový plát působí poctivým dojmem a nemáme strach o to, že by jej méně šetrné zacházení poškodilo, ba naopak – stejně jako u modelu A1 získá reproduktor na osobitosti, pokud kovový plát nějaký ten šrám nakonec utrží.

Beoplay P2

Po obvodu reproduktoru dále nalezneme tvrzený plastový pás, ten je zcela holý bez funkčních tlačítek. Jediné tlačítko se nachází ve spodní polymerové části, kterou lze promáčknout. Jediné tlačítko slouží pro spuštění reproduktoru a zároveň také pro zahájení párování, což signalizuje bílý, respektive modrý svit stavové LED diody. Svoje místo si našla v děrované části, zhasnutá je tedy takřka neviditelná. Ovládání zajišťují gesta: pokud chcete skladbu spustit/pozastavit, stačí dvakrát klepnout na tělo reproduktoru, zatřesením pak přeskočíte na další song v pořadí.

BeoPlay P2 si zakládá na maximální jednoduchosti a to se bohužel odrazilo i na způsobu ovládání.

Pokud hledáte 3,5milimetrový jack konektor, nebo možnost jak právě hrající skladbu přímo z reproduktoru ztišit/zesílit, hledáte zbytečně. BeoPlay P2 si zakládá na maximální jednoduchosti a to se bohužel odrazilo například i na způsobu změny hlasitosti, které probíhá přes propojené zařízení.

Poslední výrazný prvek má podobu koženého provázku, který je upevněný přímo zevnitř reproduktoru. Řemínek z pravé kůže je na omak málo poddajný, nechybí mu ani logem B&O opatřená spona, která dokáže řemínek utáhnout v případě zavěšení, například na karabinu či háček. Reproduktor lze zavěsit téměř kamkoli, a to díky poměrně nízké hmotnosti 275 gramů. Rozměry činí 140 × 80 × 28 mm a až na tloušťku se tedy jedná o velikost většího smartphonu. Při troše snahy schováte BeoPlay P2 i do větší kapsy, případně malé tašky přes rameno.

Výhodou BeoPlay P2 je odolnost vůči stříkající vodě (B&O stupeň odolnosti nijak neupřesnilo) a také odolnost vůči prachu, což je oproti BeoPlay A1 značná výhoda. BeoPlay P2 zakoupíte ve třech barevných variantách, konkrétně v černé, krémové, nebo námi testované královské modré.

Diskuze ke článku
Petr Válek
Petr Válek
Já jsem šel do JBL CHARGE 3, a nelituji , téměř na max. hraje -+ 16 hodin , hraje více basově , pro rock ideální , i na max. hlasitost čisté , to mě dost překvapilo :-) , je odolný vodě , slouží i jako powerbanka , NFC , nemá jen rádio a možnost přehrávání z paměťové karty , ale jinak super ????
Karel Strojník
"Vrchní hliníková část ukrývá nespočet vyfrézovaných otvorů"

Pane autore, zjistěte si, prosím, co je to frézování, než napíšete takovou blbinu.
sy35
"Reproduktor je osazen dvoupásmovými měniči – jedním primární výškovým a jedním basovým." - to není úplně šťastná formulace. Dvoupásmový měnič, co to je? Tím míníte koaxiální umístění výškového na středobasový? Tak to jsou pořád dva měniče, a navíc taková konstrukce tu spíš není, fotku nemůžu najít.
Milan
Lenco Gird 7, lze sehnat pod 1000kč. 8000maH, 2x repro 1x subwoofer. Pasek pres rameno. Paráda. Koupil sem na mallu za 500 Kč a nejlepší kauf!!!

Doporučuji. Věřím ze hraje lépe než tohle predrazene chrastitko.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze