Alcatel OneTouch Idol α
recenze

Alcatel OneTouch Idol α

Elegán v plechovce
11

Telefony si kupujeme v krabicích. Alespoň většinou tomu tak je. Nový Alcatel OneTouch Idol Alpha se nicméně prodává v plechovém válci. A tím originalita nekončí. Je libo sklo či kov? Žádný problém. Vše dále doplňuje krásný displej a svižné prostředí. Výbava však padá spíše do střední třídy.

Značka Alcatel OneTouch patřící čínskému TCL se na českém trhu úspěšně zabydlela a nehodlá se spokojit s rolí otloukánka. Doposud jsme Alcately vídávali povětšinou jen mezi nižší či maximálně střední třídou. Mezi absolutní špičku se sice výrobce zatím nedere, avšak zkusí to na poli stylových telefonů a nutno podotknout, že zbraně má na to Alcatel velmi silné, nebo chcete-li, přesvědčivé.

Alcatel One Touch Idol α
Alcatel OneTouc Idol α – oficiální fotografie

Novinka na našem trhu nese název Idol Alpha a pyšní se netradičním balením, zdařilou konstrukcí i nezapomenutelným vzhledem. Stylový telefon nemůže pokulhávat ani ve kvalitách displeje a rovněž výbava by neměla dělat ostudu, i když právě ta stojí až na druhé koleji. Velmi tudíž záleží na tom, jakým pohledem se budete na Idol Alpha dívat.

Technické parametry Alcatel OneTouch Idol α

Kompletní specifikace
Konstrukce138,8 × 66,6 × 7,5 mm, 117,4 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 4,7" (1 280 × 720 px)
Fotoaparát13,1 Mpx (4 032 × 3 120), LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 29 FPS
ChipsetMediatek 6589, CPU: 4×1,21 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 1 GB, vnitřní paměť: 16 GB, paměťové karty: ne
Datové funkceHSPA: 42 / 11,5 Mb/s, LTE: ne, Wi-Fi: 802.11b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ne
Operační systémAndroid 4.2
Akumulátor2 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 2:50 hodin
Dostupnostbřezen 2014, 9 990 Kč

Alcatel OneTouch Idol α – videopohled

Obsah balení: to jste ještě neviděli

Tentokrát rozhodně nemůžeme opomenout část věnovanou prodejnímu balení. Zapomeňte na obyčejné a plastové krabice, které se časem poničí. Alcatel novinku prodává v kovovém válci, do kterého je vylisováno logo značky. Stejné pak nechybí ani na víku. Pootevření víka se již dostáváme k obsahu. Válcový tvar však výrobce přinutil vše patřičně srovnat a zabezpečit. Telefon je ukryt ve schránce, ze které nevypadne a navíc je jištěn malým polštářkem. V celém prostoru balení se tak nic ani nehne.

Obsah balení

Po vytažení se již dostanete k obsahu balení. Skořepinu otevřete a až nyní lze vyjmout telefon. V útrobách se následně nachází datový kabel, špuntová sluchátka, koncovka nabíječky a redukce na 3,5mm jack konektor. Redukci si zapamatujte, bude o ni ještě řeč.

Design a konstrukce: lázeňský švihák

Již na první pohled vám bude jasné, jaké plány má Alcatel s modelem Idol Alpha. Chce zaujmout, zastínit, oslnit. A odlišit se. Novinka se opravdu od ostatních telefonů už na první pohled velmi liší. Nepodbízí se lacinými barvami, naopak jde cestou elegance a působivého dojmu, který přetrvává. Okamžitě si všimnete originálních průhledných ploch v samotné horní a spodní části telefonu. Tyto plochy jsou skleněné a opravdu zcela průhledné. A to opravdu jiný telefon nemá. Alcatel do nich navíc zabudoval vždy tři LED diody. V horní části mají funkci informační, ve spodní podsvětlují piktogramy kláves. Samotné klávesy se ale nacházejí nad průhlednou částí.

Design vás upoutá v prvním okamžiku

Dále vás zajisté uhrane velmi malá tloušťka Idolu Alpha – 7,5 milimetrů je výborná hodnota a novinka se řadí mezi nejtenčí mobily v prodeji. Zbývající rozměry jsou 138,8 milimetrů na výšku a 66,6 milimetrů na šířku. Hmotnost je pak zcela výtečných 117,4 gramů. Málokterý telefon s tak velkým displejem, a navíc kovový, se může pochlubit takto nízkou hmotností.

Idol Alpha patří mezi nejtenčí telefony

Po uchopení vás Alcatel příjemně ochladí, neboť celý rám telefonu je kovový. To budí nejen dobrý dojem, ale také dává pocit jistoty, že v ruce držíte kus poctivého hardwaru. Zadní strana telefonu je již pouze plastová, ale barevně se snaží napodobovat kovový rám. Při pohledu z dálky se tak může zdát, že je telefon kovový celý.

Alcatel nás potěšil i umístěním nezbytných kláves. Nacházejí se na pravém boku a je k nim velmi snadný přístup. Palec pravé ruky padne přesně na odemykací tlačítko. To je dostatečně velké a nabízí příjemný odpor. Další a zároveň poslední prvek po bocích, je microUSB konektor, který se nachází u spodní části levého boku.

Tím se dostávám k jedné velké nepříjemnosti. Daní za originální vzhled a průhledné okraje je chybějící 3,5mm jack konektor. Alcatel jej zřejmě neměl kam umístit. To ho však nijak neomlouvá, neboť dnes již není doba, kdy lze nad něčím tak podstatným mávnout rukou a přibalit redukci. Zvuk tedy Alctatel pouští přes microUSB konektor.

Tuto část však zakončíme přeci jen pozitivně, neboť se dostáváme ke kvalitě dílenského zpracování. Konstrukce Idolu Alpha je pevná, nikde nic nevrže, neprohýbá se a není náchylné ke škrábancům. Samozřejmě na staveniště se tento model nehodí, výraznější pád by jej mohl nevratně poškodit, avšak celkově si výrobce dal záležet a prémiový není jen vzhled, nýbrž i zpracování. Výtky nemáme ani k otiskům prstů, které ulpívají pouze na displeji a to ne v nijak velké míře.

Diskuze ke článku
Petrees
Cena je velmi premrstena.Ikdyz jde o stylovku,cena by odpovidala tak kolem 6000,-kc.Za 10 je to neprodejne...
Lukas
Ten lesklý rámeček je neštěstí... Je to taková Čína před 10 lety - hlavně aby se to hodně blýskalo. To nemohou udělat ten kov v matném provedení? Jednak by to více ladilo se zbytkem telefonu a za druhé by to bylo mnohem praktičtější.
tom
Pekny videopohled, akorat se na displeji telefonu celou dobu leskl Vas destnik za zady, coz trochu rusilo.
fry
je nezmysel na tak malý snímač dať 13 mpx, tomu potom aj zodpovedá kvalita fotiek. ku konkurencií by bolo vhodné zaradiť nejaké novšie modely, nie tieto v podstate už výbehové. vzhľadom na veci opísané v recenzií, je cena skutočne premrštená.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze