Alcatel One Touch 810 GLAM
recenze

Alcatel One Touch 810 GLAM

Stylová pudřenka
26

Dnešní telefon pochází z dílen společnosti Alcatel. Ta se rozhodla nesoupeřit s dnešním modelem na poli chytrých telefonů, vše vsadila na styl, eleganci a nízkou cenu. Hledáte-li telefon pro dceru, přítelkyni či manželku, pak s modelem One Touch 810 rozhodně neděláte chybu.

Úvod

Model One Touch 810 od společnosti Alcatel je myslím zcela bez debat cílen jen a pouze na ženy. Předurčuje ho k tomu jeho design, který téměř dokonale připomíná pudřenku. Navzdory tomu, že se jeho cena pohybuje na hranici 2 tisíc korun, je docela slušně vybaven a stydět se nemusí ani za své konstrukční zpracování. Alcatelu se tento model opravdu povedl a myslím že skvěle dokáže vyplnit díru na trhu a uspokojit poptávku po stylových telefonech.

Alcatel One Touch 810 GLAM: oficiální fotografie

Technické parametry Alcatel OneTouch 810 Glam

Kompletní specifikace
Konstrukce70 × 70 × 16,8 mm, 93,8 g, konstrukce: véčková, odolnost: ne
DisplejTFT TN, 2,4" (320 × 240 px)
Fotoaparát2 Mpx (1 600 × 1 200), , video: 320 × 240 px, 15 FPS
ChipsetCPU: 1×208 MHz, GPU: ne
Paměťvnitřní paměť: 50 MB, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: ne, LTE: ne, Wi-Fi: ne, Bluetooth: 2.1, NFC: ne
Operační systémproprietální
Navigacevestavěná GPS: ne
Akumulátor1 300 mAh, bezdrátové nabíjení: ?
Dostupnostlistopad 2012, 1 990 Kč

Obsah balení

  • Telefon
  • Pouzdro
  • Baterie
  • Nabíječka
  • Sluchátka
  • USB kabel
  • Stručný manuál
  • Záruční list

Design a konstrukce

Vzhled telefonu už přímo předurčuje, pro koho je Alcatel One Touch 810 určen. V zavřeném stavu vypadá jako pudřenka, nejlépe se proto hodí do ženských rukou. Koupit si ho můžete ve dvou barevných variantách. Tou první, kterou jsme měli na recenzi, je Mystery Pink, druhou variantou je konzervativnější, ale stále velmi stylová Light Chrome.

Telefon má v zavřeném stavu rozměry 70 x 70 x 16,8 milimetrů, jeho hmotnost je 93,8 gramů. Co se týče kvality konstrukce, tak klobouk dolů. Všechny díly u sebe drží velmi pevně, nikde nic nevrže. To se týká i krytu baterie na spodní straně.

Část s displejem a část s klávesnicí je na masivním plastovém kloubu, při otevření nejsou obě části v jedné rovině, displej je trochu nakloněný směrem k vám. Kolem displeje je leštěný rámeček, který lze v případě potřeby použít jako zrcátko.

Díky specifickému designu si mohli vývojáři dovolit dát do telefonu plnohodnotnou QWERTY klávesnici. Má lehce vystouplé klávesy z tvrdého plastu, které mají dobrý stisk s jasným měkkým dorazem. Nad klávesnicí se nachází rozměrná tlačítka pro příjem a ukončení hovoru, pětisměrný joypad a doslova obří funkční klávesy, jejichž funkce se mění dle popisu v levém a pravém rohu displeje.

Celá klávesnice je bíle podsvícená, což je jediná věc, která mi na ní vadí. Na denním světle působí kombinace bílých kláves a bílého podsvícení nepříliš dobře a popisky na klávesách jsou hůře čitelné. V šeru a tmě problém s rozlišením popisků samozřejmě není. Podsvícení klávesnice lze v menu deaktivovat.

Na QWERTY klávesnici se dá psát i jednou rukou, ovšem držení telefonu není v tomto případě moc jisté a stabilní, lépe uděláte, když při psaní budete držet telefon oběma rukama.

Displej

Displej má úhlopříčku 2,4 palců, je nedotykový a orientovaný naležato. Jde o obyčejný TFT panel s rozlišením 320 x 240 bodů, což odpovídá 167 PPI (bodů na palec). Na pohled působí obraz docela jemně a vzhledem k ceně nelze mít námitek. Zásadní informace pro vás bude to, že displej není dotykový, telefon se tak kompletně ovládá pouze hardwarovými klávesami.

Mimo hlavního displeje obsahuje telefon ještě sekundární displej na přední straně krytu. Nejde ale o klasický displej, tento je tvořený drobnými LED diodami a má rozlišení 11 x 11 bodů. Zobrazení je tedy podobné, jako u v tomto roce recenzované Motoroly GLAM. Pokud nejsou diody aktivní, vůbec není poznat, že tam jsou. Díky malému rozlišení sice toho moc nezobrazí, bohatě to ale stačí na zobrazení času, stavu baterie při nabíjení či pro indikaci hovoru nebo zprávy. Jako indikaci hovoru nebo zpráv si můžete vybrat z velkého množství různých předdefinovaných animací nebo si „nakreslit“ svůj vlastní motiv.

Pokud je telefon zavřený a displej zrovna nezobrazuje žádnou notifikaci, tak je neaktivní. Pokud ale stisknete boční tlačítko pro regulaci hlasitosti, zobrazí na pár vteřin aktuální čas, případně animace.

Diskuze ke článku
Michal
Recenze se povedla, stejně tak bych řekl, že jde o hodně vydařený mobil.
hanes
Já myslím, že ten foťák dĕlá dobré fotky na to kolik má Mpx
marek
Moje přítelkyně má už rok předchůdce tohoto mobilu (OT808 - dovoz z Anglie) a je z něj stále úplně nadšená. Zpracování všech částí je opravdu prvotřídní a rychlost i výdrž skvělá. Jak už jsem říkal, jedná se o starší typ, který má např. jen jeden konektor - miniUSB, který používá jak pro sluchátka, tak pro nabíjení i komunikaci s PC, hůře fotí i hůře nahrává video. Kdežto OT810Glam má jak standardní microUSB konektor, tak standardní jack pro sluchátka, má i o dost silnější baterii (ta slabší vydržela týden!!!), takže si myslím, že se jedná o mimořádně povedený mobil (samozřejmě, že pro ženy) a ta cena je opravdu neuvěřitelná. Vždycky mě Alcatel překvapí, za jak nízkou cenu je možné kvalitně zpracovat mobil. Kdyby jim aspoň trochu fungoval marketing, byli by úplně někde jinde. Holt někdo chce slyšet kvalitní kecy a někdo chce kvalitní mobil.
Naecken
A videopohled nebude?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze