Alcatel A5 LED
recenze

Alcatel A5 LED

Rozzáří každou párty
4

Prosadit se v nižší střední třídě není žádný med. Konkurence je velká a tlak na co nejnižší cenu hatí plány na výjimečnou výbavu. Alcatel se o to přesto pokouší a snahu mu u modelu A5 LED nelze upřít. Celý zadní kryt je totiž poset LED diodami, které dokáží blikat ve více barvách. Telefon to oživuje a cílovou skupinu nejspíš zaujme. Bude to však stačit na úspěch?

Nejsilnější v kramflecích se značka Alcatel cítí v nižší střední nebo nižší třídě. Dnes si proklepneme model A5 LED, který má průměrnou výbavu a vlastně velmi nudný vzhled. Avšak to platí jen do chvíle, kdy vytasí svůj trumf. Tím je blikající zadní kryt, který to umí pořádně roztočit, například při puštěné hudbě, příchozím hovoru a tak dále. Není pochyb, že novinka cílí na mladé, což dokládá například přisvětlení pro tvorbu selfies. Cenovka zamířila těsně pod 5 tisíc korun a tím pádem je vše otevřené.

Technické parametry Alcatel A5 LED

Kompletní specifikace
Konstrukce146 × 72,1 × 10,2 mm, 134 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 5,2" (1 280 × 720 px)
Fotoaparát8 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ChipsetMediaTek 6753, CPU: 8×1,5 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 16 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkceHSPA: ano, LTE: 150 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.2, NFC: ne
Operační systémAndroid 6.0
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy, elektronický kompas
Akumulátor2 800 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 2:32 hodin
Dostupnostkvěten 2017, 3 990 Kč

Obsah balení

V krabičce najdete kromě telefonu s blikajícím krytem i jeden zcela standardní kryt. To kdyby se vám blikání omrzelo. Dále nechybí koncovka nabíječky, USB kabel a pecková sluchátka. Na levný telefon vcelku bohaté balení, co říkáte?

Konstrukční zpracování: plasty co drží

Po vzhledové stránce se u Alcatelu nedočkáte žádných výstřelků, ale zcela tradičního vzhledu, kde originalita rozhodně nehrála prim. Alespoň na první pohled. Nutno však podotknout, že je vše čistě účelové. Telefon se pohodlně drží, a to i přes nijak zaoblené boky a tloušťku přesahující 10 milimetrů. Tu můžete srazit výměnou světélkujícího krytu za obyčejný, avšak výrazný rozdíl nečekejte. Hmotnost se zastavila na zcela adekvátních 134 gramech.

Domovem dobře rozmístěných hardwarových tlačítek je výhradně pravá strana. Odemykací tlačítko snadno nahmatáte i díky povrchové úpravě, což chválíme. Konektory pak mají jasně rozebrané hrany – zvukový najdete nahoře, datový a nabíjecí microUSB dole.

Ačkoliv má telefon vyměnitelný celý zadní kryt a je plastový, působí neskutečně bytelně.

Ačkoliv má telefon vyměnitelný celý zadní kryt a je plastový, působí neskutečně bytelně. Své samozřejmě dělá větší tloušťka, než je dnes obvyklé. Při držení rychle nabudete dojmu, že držíte kus poctivého zařízení. Nikde se neozývá žádné vrzání či praskání. Jelikož jsme telefon obletěli ze všech stran a nepadla zmínka o čtečce otisků prstů, je nasnadě, že chybí. To poměrně zamrzí, neboť tato funkce si již nachází cestu i do této cenové hladiny.

Dostáváme se k onomu již zmíněnému světélkujícímu krytu. Na první pohled nevypadá nijak speciálně. Na povrchu působí lehce pogumovaně, což opět přispívá k jistějšímu držení. Pořádně se rozparádí až po spuštění aplikace Light Show, kde si všechny efekty můžete vyzkoušet a kochat se jimi. Alcatel nabízí hned několik různých variací u přehrávání hudby, některé skutečně velmi efektní.

Blikající kryt lze dále využít pro indikaci příchozího nebo zmeškaného hovoru, případně blikání může doprovázet váš první vjem po probuzení – na mysli samozřejmě máme zvonící budík. Kromě aplikace Light Show v telefonu najdete ještě jednu zvanou Color Catcher. Ta nabízí možnost zbarvit zadní kryt do odstínu právě zobrazené fotografie. Jde spíše o velmi doplňkovou funkci, kterou někomu jednou ukážete a pak ji přestanete používat. Na druhou stranu, když už tu máme telefon s blikajícím krytem, proč ne. Každopádně máte možnost nasadit černý či stříbrný kryt, a to v závislosti na zvolené barevné variantě.

Aplikace Light Show
Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • blikající zadní kryt
Nelíbilo se nám
  • nudný vzhled
Diskuze ke článku
.....
No to je kravina:-D
To tu budou zase od decek důležité hodnocení :-D
Ondra
A pro pořádek notifikační led telefon má tak bych prosil opravit.Když píšete , že notifikační dioda chybí.
Absolut NoFak
Nevypálí se ty LEDky jako u Samsungu?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze