mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Internet v tabletu – možnosti a ceny našich operátorů

autor:
, vydáno:

Mobilní internet je v České republice nabízen za poněkud nestandardních podmínek. Ovšem i přesto lze najít několik možností, jak internet do tabletu dostat a to i mimo signál wifi sítě.

Původně vyšlo na tabletnet.cz, autor: Jiří Vencl

 

Velmi používanou možností je sdílení internetu z mobilního telefonu (tethering). Za internet v mobilu u nás zaplatíte od 139 korun u T-mobile (FUP 100 MB /měsíc), 177 korun u Vodafone (FUP 150 MB/měsíc) a 150 korun u O2 (150 MB/měsíc). Jedná se o poměrně přijatelnou cenu za internet (u studentů, případně u speciálních akcích a smluv může být cena ještě nižší). Navíc připojení máte neustále ve svém mobilu, na kterém kontrolujete maily atd., pouze v případě potřeby zapnete tethering. U této možnosti je největším problémem FUP, neboli data, která máte zaplacena s plnou rychlostí internetu. Navíc tethering rychle vybíjí baterii vašeho mobilu.

Druhou možností je klasický mobilní internet. Tento balíček je primárně určen pro notebooky, z tohoto důvodu je standardně dodáván se sim kartou a USB modemem. Není-li to tedy nezbytné, USB modem odmítněte. Pokud je v ceně, tak ho můžete prodat, případně nechat (kdyby se náhodou hodil). Majitelé iPadu si budou muset sim kartu zmenšit a to v některých případech neoriginálně (s microsim se v tomto ohledu prostě nepočítá). Tento produkt není určen pro majitele tabletů, ale pro někoho může být výhodnější než internet v tabletu. Například O2 nyní nabízí předplacenou sadu mobilního internetu: za 995 Kč získáte 3 měsíce internetu s FUP 100 MB / den = 3 000 MB / měsíc + týden internetu zdarma + 100 korun na sim kartě (může posloužit k zaplacení dalšího internetu) + USB modem. Tento internet nakonec vyjde na 307 korun měsíčně. Speciálně internet pro tabley od stejného operátora je nabízen za 300 korun měsíčně s FUP 500 MB měsíčně. Je tedy jasné, že si každý těch 7 korun rád připlatí.

Snimek_obrazovky_2012-05-04_v_8.51.16_AM

Poslední možností je internet pro tablety. U Vodafone zaplatíte za tuto službu od 265 korun (FUP 500 MB/měsíc) a již u zmíněného O2 300 korun (FUP 500 MB/měsíc), respektive 307 korun (FUP 3 000 MB/měsíc). Operátor T-mobile nabízí zajímavou službu Internet Komplet, kdy za 499 Kč získáte dvě sim pro jeden datový tarif s FUP 3 GB/měsíc.

Pokud znáte ceny zahraničních operátorů, tak vám výše zmíněné hodnoty budou připadat velmi smutné, možná směšné (FUP je v zahraničí v řádech GB – například Rakousko, Velká Británie... a cena je stejná, v některých případech i nižší). V České republice jsou zvýhodněni pouze firemní zákazníci a lidé, kteří dokáží s operátorem vyjednávat.

Jakým způsobem získáváte přístup k internetu v tabletu vy? A kolik jste ochotni za tuto službu zaplatit? 

Tagy článku:

Související články

„Project Tango“ se objevil v obchodě Google Play: koupit zatím nejde | vydáno
Google a LG začne prodávat tablet Projekt Tango v příštím roce | vydáno
Google oficiálně odhaluje projekt Tango Tablet | vydáno

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze hry Splitter Critters: roztrhejte telefon
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Ještě než uděláte nějakou neuváženost, raději si přečtěte tento článek. Dnes recenzovaná hra vám totiž doslova umožní roztrhat obrazovku, abyste dostali ztracené mimozemšťany do létajícího talíře. Princip této logické hry je naprosto unikátní a nejen z toho důvodu byste si ji neměli nechat ujít.