mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Internet v tabletu – možnosti a ceny našich operátorů

autor:
, vydáno:

Mobilní internet je v České republice nabízen za poněkud nestandardních podmínek. Ovšem i přesto lze najít několik možností, jak internet do tabletu dostat a to i mimo signál wifi sítě.

Původně vyšlo na tabletnet.cz, autor: Jiří Vencl

 

Velmi používanou možností je sdílení internetu z mobilního telefonu (tethering). Za internet v mobilu u nás zaplatíte od 139 korun u T-mobile (FUP 100 MB /měsíc), 177 korun u Vodafone (FUP 150 MB/měsíc) a 150 korun u O2 (150 MB/měsíc). Jedná se o poměrně přijatelnou cenu za internet (u studentů, případně u speciálních akcích a smluv může být cena ještě nižší). Navíc připojení máte neustále ve svém mobilu, na kterém kontrolujete maily atd., pouze v případě potřeby zapnete tethering. U této možnosti je největším problémem FUP, neboli data, která máte zaplacena s plnou rychlostí internetu. Navíc tethering rychle vybíjí baterii vašeho mobilu.

Druhou možností je klasický mobilní internet. Tento balíček je primárně určen pro notebooky, z tohoto důvodu je standardně dodáván se sim kartou a USB modemem. Není-li to tedy nezbytné, USB modem odmítněte. Pokud je v ceně, tak ho můžete prodat, případně nechat (kdyby se náhodou hodil). Majitelé iPadu si budou muset sim kartu zmenšit a to v některých případech neoriginálně (s microsim se v tomto ohledu prostě nepočítá). Tento produkt není určen pro majitele tabletů, ale pro někoho může být výhodnější než internet v tabletu. Například O2 nyní nabízí předplacenou sadu mobilního internetu: za 995 Kč získáte 3 měsíce internetu s FUP 100 MB / den = 3 000 MB / měsíc + týden internetu zdarma + 100 korun na sim kartě (může posloužit k zaplacení dalšího internetu) + USB modem. Tento internet nakonec vyjde na 307 korun měsíčně. Speciálně internet pro tabley od stejného operátora je nabízen za 300 korun měsíčně s FUP 500 MB měsíčně. Je tedy jasné, že si každý těch 7 korun rád připlatí.

Snimek_obrazovky_2012-05-04_v_8.51.16_AM

Poslední možností je internet pro tablety. U Vodafone zaplatíte za tuto službu od 265 korun (FUP 500 MB/měsíc) a již u zmíněného O2 300 korun (FUP 500 MB/měsíc), respektive 307 korun (FUP 3 000 MB/měsíc). Operátor T-mobile nabízí zajímavou službu Internet Komplet, kdy za 499 Kč získáte dvě sim pro jeden datový tarif s FUP 3 GB/měsíc.

Pokud znáte ceny zahraničních operátorů, tak vám výše zmíněné hodnoty budou připadat velmi smutné, možná směšné (FUP je v zahraničí v řádech GB – například Rakousko, Velká Británie... a cena je stejná, v některých případech i nižší). V České republice jsou zvýhodněni pouze firemní zákazníci a lidé, kteří dokáží s operátorem vyjednávat.

Jakým způsobem získáváte přístup k internetu v tabletu vy? A kolik jste ochotni za tuto službu zaplatit? 

Tagy článku:

Související články

HTC by mělo již brzy představit dva nové tablety | vydáno
Samsung si patentoval skládací tablet: jde složit na třetinu | vydáno
Samsung připravuje Galaxy Tab E 9.6: uniká na tiskových materiálech | vydáno

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

mobilecast #112: Android Pay v ČR, Nougat v telefonu a IFA
Veletrh IFA je za dveřmi a Google si pro nás připravil hned několik velkých novinek, takže je načase si opět zamobilecastovat. Vypadá to totiž, že se k nám konečně chystá bezkontaktní placení mobilem v podobě Android Pay a v týdnu vyšel nový Android 7.0 Nougat. Přes to všechno to vypadá, že by Google mohl pracovat na náhradě Androidu. To a mnohem více bude na přetřes v dnešním mobilecastu od 16:00.
recenze9Recenze FAB ENTR: chytrý zámek pro 21. století
vydáno |
Martin Fajmon
| recenze
Chytré telefony má dnes již kdekdo. To samé platí o chytrých pomocnících v domácnosti. Jak ovšem vstup do vaší chytré domácnosti zabezpečujete? Pokud spoléháte na klasický zámek, možná by vás mohla oslovit i jeho inteligentní alternativa, která je k dispozici od české společnosti FAB. V dnešní recenzi produktu ENTR si ověříme, jestli má i tento sluha své opodstatněné místo u vás doma.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.