Bileto má novou aplikaci pro Android a iOS

Bileto má novou aplikaci pro Android a iOS
1
  • Jízdní řády Bileto je odteď možné používat přes aplikaci, která je zdarma ke stažení v App Store a Google Play
  • Podle slov vývojářů je chytřejší, osobnější a propracovanější než běžné jízdní řády

Aplikace Bileto najde cestu přesně podle vaší polohy, takže cestující nemusí znát název žádné zastávky. Velkou výhodou je i to, že s aplikací není nutné složitě připočítávat čas, který zabere chůze z domova na nejbližší zastávku nebo ze zastávky do cíle. Bileto to udělá za vás. A umí toho ještě víc.

Chceme z Bileta vytvořit univerzální nástroj pro cestování veřejnou dopravou. Proto jsme připravili mobilní aplikaci, která má za cíl stát se osobním plánovačem cest na každý den,“ vysvětluje vývoj aplikace Adam Raška, CEO Bileta, a doplňuje: „V místě bydliště pravděpodobně zná název zastávky každý, když ale vyrazíte do jiného kouta republiky, můžete být ztraceni. Bileto umí vyhledávat cestu v závislosti na poloze, adrese nebo názvu vašeho cíle (restaurace, kavárny, sportoviště atd.). Díky chytrému plánování pak do vaší cesty zahrne veškerou dopravu včetně chůze. Přesně vás tak navede na nejbližší zastávku, na kterou potřebujete, a ukáže reálný čas, za který se dostanete z bodu A do bodu B. Navíc je aplikace bez reklam.

Bileto

Vyhledávání probíhá jednoduše. Do pole Odkud stačí vepsat název místa, adresu nebo zastávku (lze také zvolit aktuální polohu na základě GPS). Řádek Kam určuje cílovou destinaci, zbývá vybrat, zda se chcete na cestu vydat hned, nebo s časovým odstupem, a preferenci dopravního prostředku – je libo autobus, tramvaj, metro, vlak, nebo dokonce přívoz?

Výsledky jsou předkládány formou karet, ze kterých jednoduše vyčtete, jak dlouho daným spojem pojedete, ale i jak dlouho vám budou trvat pěší přesuny. Standardně jsou výsledky řazeny dle nejrychlejšího, ale vybrat lze i ty s nejméně přestupy. Po výběru karty vidíte veškeré detaily na časové ose s možností orientačního zobrazení na mapě.

Jak zastávky, tak jednotlivé výsledky hledání lze ukládat jako oblíbené, což ušetří čas při příštím hledání. Pokud se v appce přihlásíte, data se budou synchronizovat napříč zařízeními.

Stáhnout Bileto

Google Play App Store

tisková zpráva
Diskuze ke článku
David Zid
David Zid
Design je appky je pěkný a v celku přehledný, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že úplně stejné funkce nabízí aplikace Jízdní Řády, IDOS nebo Mapy.cz...započítání času na přeběhnutí nebo přestup už dávno umí. Co bych ocenil, jsou ceny lístků byť jen orientační.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze