Toshiba Folio 100 SmartPad - skvělý Android tablet?

A opět tu máme Toshibu. Společnost Toshiba, ač u nás ne tak oblíbená je významným světovým lídrem v nasazování nových technologií. A nejinak je tomu u tabletu. Po "dvojtém tablet pc" Libretto unikly fotky chystaného tabletu nazvaného SmartPad. Že jde o velmi zajímavé zařízení nemusím dodávat.

Původně vyšlo na tabletnet.cz, autor: Martin Straka

 

Výbava je absolutně nekompromisní - SmartPad bude pohánět platforma Nvidia Tegra 2, což je procesor ARM Cortex A9 + grafický čip od Nvidie. Dále bude mít 10´´ displej s integrovanou webcamerou. Nadstandardní je i obsazení portů - HDMI, USB i mini-USB + četčka karet a stereo reproduktory.

toshiba_tablet_4

Operační systém zařízení bude Android 2.2 Froyo. Spatřit bysme ho mohli již na blížící se výsatvě IFA v Berlíně, kde by měli být viděny i další tablety.

toshiba_tablet_1-540x397

Čeká nás velmi zajímavý podzim. Otázkou jsou jestli někdo ještě může ohrozit pouzici iPADu. Základním kritériem bude jistě cena.