Huawei TalkBand B2
recenze

Huawei TalkBand B2

Fitness náramek s překvapením
4

Do redakce nám na testování dorazil další kousek z kategorie wearables a je jím druhá generace zajímavého fitness náramku Huawei TalkBand B2. Přichází s moderním designem, atraktivními barevnými variantami a jedním esem v rukávu. Během okamžiku se totiž promění v Bluetooth handsfree.

Telefonní funkce a kvalita zvuku: konkurenční výhoda

…čímž se dostáváme k hlavní funkci, kterou se Huawei TalkBand B2 liší od konkurence. Jak jsem již několikrát zmínil, v kovové kolébce se nachází malé Bluetooth handsfree, tzv. „bondovka“. To je srdcem celého náramku a jsou v něm integrovány veškeré funkce, elektronika a podobně. Samotná kolébka nedělá vůbec nic, což je škoda. Mohla by v ní být třeba ještě malá baterie.

Sluchátko je také kovové a v uchu drží velmi dobře

Důležité však je, že skrze něj můžete telefonovat. Jedná se o handsfree běžných rozměrů o hmotnosti 12,5 gramů, což je velmi příjemná hodnota. V uchu drží velmi dobře pomocí samotného pružného špuntu, který se krásně usadí ve vašem boltci.

Ovládání hovorů pak probíhá pomocí ovládacího tlačítka na boku sluchátka, pokud máte však sluchátko v náramku, tak po vyjmutí se hovor po cca 2 sekundách přijme automaticky. Ideální na to, abyste stihli dát sluchátko do ucha a nemuseli se již o nic starat.

Co mne bohužel zklamalo, byl zvuk hovoru ze sluchátka. Ten rozhodně neodpovídá tomu, na co jsem u klasických Bluetooth handsfree zvyklý, v některých případech při vyšší hlasitosti dokonce nepříjemně chrastí. Druhá strana však slyší dobře, čemuž pomáhá také aktivní potlačení okolního ruchu pomocí samostatného mikrofonu.

Závěr a zhodnocení: zajímavost pro nadšence

Huawei TalkBand B2 je bezesporu zařízení, které si najde své uživatele. Pokud jste totiž zvyklí na komunikaci skrze Bluetooth handsfree do ucha, tak nápad s jeho přenášením na zápěstí je prostě skvělý. Nemusíte jej tahat po kapsách ani jej mít permanentně v uchu. Kdyby byl totiž život jako RPG hra, tak bondovka v uchu vám přidává +3 agility, ale ubírá -15 charisma.

Proto se mi líbí nápad, že máte možnost handsfree odložit někam, kde vypadá naopak jako zajímavý doplněk. Navíc s mnoha fitness a dalšími funkcemi navíc. Navíc potěší slušná výdrž na jedno nabití, a to i během aktivního používání a také povedená aplikace Huawei Wear, která je dostupná pro Android a iOS zařízení.

Bohužel zde máme také stinné stránky, jako je například naprosto nečitelný displej ve dne, chybějící senzor pro měření srdečního tepu nebo možná až zbytečně robustní konstrukce, která může občas překážet – například při oblékání nebo při cvičení.

Především je ale třeba zmínit cenu, která začíná na 4 500 Kč u černé a bílé varianty s pryžovým řemínkem, za bronzovou variantu s koženým páskem si ještě asi 1 000 Kč připlatíte. A to rozhodně není málo…

Konkurence

Huawei TalkBand B1

Hlavním rivalem bude jistě první generace téhož produktu, a to sice Huawei TalkBand B1. Nabízí také Bluetooth handsfree a fitness náramek v jednom, je však mnohem sportovnější a ne tak elegantní. Zatímco TalkBand B2 je svým způsobem i elegantní doplněk, starší TalkBand B1 tak nepůsobí. Funkčně jsou však obě varianty velmi podobné a B1 navíc o polovinu levnější.

Sony SmartBand Talk SWR30

Sony SmartBand Talk je dalším fitness náramkem, který kombinuje funkci handsfree a monitoru aktivit. Má v sobě zabudovaný mikrofon i reproduktor, nelze však samostatně oddělit sluchátko od náramku a budete tak muset volat s rukou u hlavy. Potěší stupeň krytí IP68, design však opět spadá spíše do sportovní kategorie. Cena je zde srovnatelná s Huawei TalkBand B2.

Fitbit Charge HR

Dalším konkurentem může být například Fitbit Charge HR, což je velmi oblíbený fitness náramek s monitorem srdečního tepu. Na rozdíl od Huawei si s ním však nezavoláte, funguje pouze jako monitor aktivit a dokáže zobrazovat notifikace. Cena je opět srovnatelná s novým Huawei.

huawei-talkband-b2
Klady
 • interkativní displej
 • solidní výdrž baterie
 • odolnost IP57
 • povededná aplikace Huawei Wear
 • mnoho funkcí
 • nabíjecí micro USB konektor
 • handsfree a fitness náramek v jednom
 • standardní 15mm uchycení pásku
 • špičkový kovová konstrukce
Zápory
 • starší Bluetooth 3.0
 • zrcadlový displej se snadno poškrábe
 • chybí více druhů notifikací
 • naprosto nečitelný displej na denním světle
 • horší kvalita zvuku při hovoru
 • chybí monitor tepu
 • vysoká cena
Diskuze ke článku
Petr
Predrazena cina, co si nenajde, krom asiatu, cilovou skupinu s touto cenou a spatnym zpracovanim a temer zadnym vyuzitim. Pro sportovce k nicemu a za moc (pouzivame profi k tomu urcene) a pro bezne lidi naramek za 6k z ciny?
trk
Takže je drahý, neměří tep a je ošklivý...děkuji nechceme
milcal52
Jestli běháte nebo jezdíte na kole nebo jen chodíte, náramek
vám změří vzdálenost, čas, zjistíte, kolik jste spálili
kalorií. Za celý den vám naměří, kolik jste ušli kroků.
Zjistíte, jak dlouho a kvalitně spíte, ráno vás probudí.
Pokud se třeba půl hodiny nehýbete, malý panáček na displeji
vám ukáže, že se máte rozhýbat.
Jednoduše s ním můžete telefonovat, poslouchat hudbu.
Speldoň
Jestli se ke mě dostane, tak ho zkusím porovnat s http://www.fitness-naramek.cz/fitness-naramky-c1/polar-loop-fitness-naramek-cerny-i1/ Ten byl zatím nejpřesnější v měření ujité vzdálenosti, když jsem ho kontoloval pomocí GPS v mobilu. Levná "čina" hrozně ujitou vzádlenost nadsazuje (klidně i 5x)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze