mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Recenze hry Frontline Commando: D-Day: návrat do zákopů

| autor:
, vydáno:
permalink product

Stříleček z období druhé světové války nikdy není dost a když se podobného tématu ujme jedno z nejlepších herních studií mobilního průmyslu, nemůže to dopadnout špatně. Frontline Commando: D-Day má navíc několik unikátních mechanismů, které z něj dělají ideální mobilní titul na nudné chvilky.

Samozřejmě, nikdy nelze jednoznačně říci, zda se jedná či nejedná o dokonale splácanou hru. Lidé, kterým je akční žánr či druhá světová zcela cizí o podobný titul ani nezakopnou, všichni ostatní by ale rozhodně měli začít stahovat. Nejen, že se jedná o titul zcela zadarmo, navíc disponuje špičkovou kvalitou i zpracováním. Kdyby ještě vývojáři vynechali tak agresivní proklamování mikrotransakcí, bylo by štěstí absolutní.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Na plážích Normandie

Jak již název napovídá, příběh se točí kolem druhé světové války a především kolem operace „Den D“, neboli vylodění ve francouzské Normandii. Titul tedy nepojednává o kompletní historii jednoho z nejdrastičtějších válečných konfliktů lidstva, nýbrž se soustředí na osvobození Francie a nejvíce omývaného (a také brutálního) útoku v dějinách – pláž Omaha.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Singleplayer je rozdělen do několika zcela oddělených oblastí, inspirovaných skutečnými událostmi. Vyrazíte tedy na pláže Utah, Omaha, Gold či Juno a samozřejmě se vydáte hlouběji do vnitrozemí osvobozovat vyhořelé vesničky, polorozpadlá městečka a své vlastní zajatce.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

I když se do zbytku světové války nepodíváte, titul skvělým způsobem zakomponoval detaily, statistiky a zajímavosti o průběhu celého konfliktu do nahrávacích obrazovek před každou misí. Dozvíte se tak například, kolik vojáků zemřelo na pláži Omaha, kdo osvobodil to které městečko či kolik zbraní bylo použito při útoku na tamtu vesničku. Nic unikátního, ale přesto milý detail. Misí je navíc přes 140, takže si zplna užijete boje proti pěchotě i tankům, sestřelování letounů či další radovánky.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Příběh je tak spíše vhodným prostředím pro zasazení zajímavé hratelnosti. Titul je hrán z pohledu třetí osoby, hráč však neovládá svého vojáka vždy a zcela kompletně. Představte si mapu, která je osazena několika checkpointy. V nich se voják vždy schová a hráč přejímá kontrolu nad postavou. Můžete přebíhat z úkrytu do úkrytu, střílet nacisty, vyměňovat zbraně, házet granáty a schovávat se. Úkolem v každém checkpointu je postřílet veškerý odpor a pokračovat k dalšímu. Přebíhání z bodu do bodu je však prováděno automaticky a hráč se musí starat jen o přeskakování překážek. Jedná se rozhodně o zajímavě řešené ovládání a především podání akční adventury, která díky tomu nepřináší krkolomné ovládání, viděné v jiných titulech.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Ovládněte bojiště

Jinak už hra působí jako plnohodnotná akce, která se navíc velmi pohodlně ovládá. Prstem vždy ovládáte kameru a její pohyb, zatímco jednotlivé akce obstarávají tlačítka na displeji. Nechybí zaměřování, krytí, házení granátu, výměna zbraně či přeskok překážky. Voják vše provádí automaticky a v závislosti na prostředí, takže se nemusíte starat o přesnost doskoku a další vylomeniny. Odezva a ovládání kamery je navíc velmi svižné. Vaším úkolem je dobře se krýt a co nejrychleji postřílet veškerý odpor v daném checkpointu. Každé prostředí sestává z celé řady misí, ve většině případů se však jedná o to samé, jen v jiných kulisách a v jiném počasí. I přes jistý stereotyp hra překvapivě nezačíná nudit, jelikož i podobné mapy mají vždy jinou cestu, kterou se ubíráte, a i když často poznáte okolí, běžíte skrze něj poněkud jinak, takže stereotyp nepřichází tak rychle, jak by se dalo čekat. Hráč je navíc soustředěn plněním výzev, které vám vydělávají hvězdičky. Ty jsou samozřejmě potřeba k postupu dále a odemčení nových prostředí, hra je ale dostatečně přizpůsobivá a nenutí vás do dokonalých skóre.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Světový arzenál za zády

Bylo by dost smutné, kdyby základním cílem hry bylo pouze vyhrát všechny hvězdy ve všech misích, tím pravým požitkem je přeci osahat si historické kousky hromadného i personálního ničení. V herním obchodě jsou k dispozici tuny přesných replik známých zbraní, oblečení i jiného inventáře druhé světové války. Narazíte na samopaly, ostřelovačky, granáty, kulomety, bazuky, vojenské přilby, čepice i lékárničky. Vše samozřejmě stojí peníze, a zde přichází na řadu jedna z největších nepříjemností titulu – mikrotransakce.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Množství zbraní je dostupných za herní zlaťáky, které dostáváte plněním výzev a misí. Ty lze nasbírat celkem snadno, chce to jen čas a dobrou mušku. Poté si napěchujete kapsy vším možným. Velké množství zbraní a inventáře je však uzamčeno jakožto exkluzivní zboží pro hráče, kteří hodlají platit. A to je zákazníkovi tlačeno pořád a všude. Za peníze si navíc můžete pořídit mnohé zbraňové klenoty, které nejsou dostupné obyčejným způsobem, což je obrovská škoda. Hned po první návštěvě tak zjistíte, že máte v polovině případů zkrátka smůlu a budete muset jen polykat sliny, pokud nehodláte investovat. Hra se dá bezesporu užít i bez mikrotransakcí, jejich násilné tlačení však začíná postupně lézt na nervy.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Jinak nelze na inventář a váš arzenál říci křivého slova. Vše je přesně vymodelováno, pojmenováno a realisticky vypadají i statistiky a účinnost jednotlivých zbraní. Zkrátka řádně podrobný seznam.

Krásy bez cuku

Velkou výhodou titulu je, jak skvěle vypadá. Modely postav a zbraní jsou detailní, prostředí realistické a temné, potěší efektní práce se slunečními paprsky, efekty výbuchů a ohně či ragdoll fyzika těl, které se lahůdkově rozlétají na všechny strany po výbuchu granátu. Vizuálně vypadá D-Day skvěle, ať už hrajete na iOS či Androidu. Já jsem měl tu možnost titul testovat na iPhonu 4S, kde hra běžela zcela plynule a bez jediného cukání. Problém jsem neměl ani na tabletu Asus Transformer Prime, na méně výkonných zařízeních ale bude mít titul s velkou pravděpodobností komplikace. Je totiž dost náročný.

Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day Frontline Commando: D-Day

Velmi potěší namluvení postav, realistický zvuk všech zbraní, válečná hudba v menu a vůbec celkové ozvučení, které dokáže skvěle uvrhnout do válečného chaosu a nepoužívá levné a odfláknuté zvuky.

Celkově lze Frontline Commando: D-Day označit za skvělou a především kvalitní válečnou oddychovku, která nabízí velmi originální koncept hratelnosti pro akční adventuru. Právě její neobvyklost, precizní ovládání a perfektní přenesení atmosféry se však postará o to, že se budete náramně bavit. A pokud se přenesete přes otravné sliby všemožných bonusů za peníze, je to jasná volba.

Stáhnout Frontline Commando: D-Day

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)

Hodnocení

85%

Plusy

  • skvělá atmosféra
  • zajímavá struktura hratelnosti
  • svižné ovládání
  • bohatý inventář a arzenál
  • povedený audiovizuál

Mínusy

  • násilný systém mikrotransakcí
  • relativně stereotypní hratelnost

Tagy článku: , ,

Související články

London 2012 - Official Mobile Game: olympiáda ve vašem mobilu | vydáno
1
Nejnovější systém iOS 10 již běží na 76 % mobilních zařízení Applu | vydáno
4
iOS 10 je dle analýzy nejstabilnějším mobilním operačním systémem | vydáno
24

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Hra je velmi dobrá, ale bohužel se nenačítají zlaté mince bez kterých nelze koupit bazuku.Tímto se stává hra po dvanácti misích nehratelná. milosbruha
Tá hrá je celkom dobrá ale niekedy nejde spustiť, do teraz neviem prečo. tomasko
Po spuštění mise Sturmgewehr test mi hra vždy spadne.Předtím jsem předešlé mise v pohodě odehrál.Nevím čím to může být.Může mi někdo poradit?Hra mi běží na tabletu EAGET Navi-N1 Pavel
Placeni ve hrach od glu se vyhnout da a pomerne lehce. Nejsem zastancem nejakyho okradani vyvojaru, ale davat tisice za jedinou hru, to fakt ne. Proto se mi libi glukredit.cz, jednoduchy reseni na 4 miliony kreditu do vsech glu her... Tomik
Velmi zajímavé. http://www.gam3s.cz/index.php?a=play&id=56&cont=1 Kola
Gameloft dělá lepší hry, třeba Modern Combat 4 . Nebo N. O. V. A 3.. A další, dáte za ně jednou prachy a pak už můžete hrát do ale luja. Samozřejmě že i Gameloft zakomponoval mikrotransakce do her, ale vůbec nejsou potřeba. stepo
Tato hra vypadá velmi dobře co se týče grafiky,musím souhlasit s Jerovy,že jsou tam těžké mise. Ale i bez prémiových zbraní jse dají mise udělat. Co mě vadí je to ovladání, mohlo by být jinak rozmístěno,ale jinak všechno cajk určitě stáhněte Majky
Přesně tak na konci jsou už tak těžký mise které se nedají vyhrát když si nekoupíte premiové zbraně. Rozhodně to ale stojí za stáhnutí protože je to jedna z nejlepších her v oblasti stříleček. Jeroyy
Tak asi takhle, hra je úplně na hovn.! Protože není pravda že se dá hrát i bez mikrotransakci.. V jedné misi jsem totiž potřeboval určitou zbraň kterou mi Glu mobile vnucoval tak agresivně že to totiž na konec udělat 'koupit 'budete muset! Protože jinak tu misi nedokončite! Takže pokud hru budete chtít dohrát tak se prostě placenimu nevyhnete. A to ať si strčej,takovou hru někam, glu mobile totiž tohle dělá úplně všech svých her, nutí vás investovat nemalé penizr do hry.. Ale já neříkám že hry dělají blbe, opravdu třeba taková pecka od nich.. Blood and Glory je fakt super, má perfektní grafiku ,i hratelnost, ale zase..zase vás nutí kupovat si životy které opravdu hodně postradate, takže hry od nich nebrat.. Kámoš zkoušel kolik by musel investovat do určitě hry, a věřte mi že to byly tisíce!! Bez přehánění. Něco kolem 2500kč. Shit za hru ba mobil bych tolik teda nedal, zase tak dobrá ještě žádná není. Až udělají tak obsáhlou hru která bude mít 8GB a grafiku jako v crysis 3.. Tak pak . stepo

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 9 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

11Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.