Evolution: The Video Game
recenze

Evolution: The Video Game

Hra o přežití
3

Evolution je desková hra, ve které s ostatními hráči u jezírka bojujete o přežití. Vyhrává ten, který zvládne své živočichy dostatečně nakrmit. Zvládnete se přizpůsobit a rozvinout vlastnosti, díky kterým přežijete?

Asi víte, že mám deskové hry rád. Evoluce je opravdu zajímavá, protože v ní vyvíjíte vlastní živočišné druhy a bojujete s nimi o přežití. Původní hru z roku 2010 můžete koupit i v češtině. Tato mobilní hra však vychází z výrazně vylepšené edice, která vyšla v roce 2014. Na mobilu vás čeká navíc kampaň, hezké animace, multiplayer i hra proti počítači.

Evolution: The Video Game – videorecenze

Všichni hráči se sejdou u jednoho napajedla, do kterého každé kolo společnými silami přidávají jídlo. Nakonec vyhraje ten hráč, který ho zvládne za celou hru sežrat nejvíce. Snažíte se být tedy rychlejší a dravější než protivníci. Případně se můžete i živit zdroji mimo jezírko – vychovat masožravce nebo inteligentní tvory hledající potravu jinde. Vše je řízeno kartami a hra umožňuje zapojení důmyslné strategie.

Každý druh má vámi přiřazené vlastnosti a dále se liší množstvím a velikostí. Čím více živočichů máte, tím více zvládnete každé kolo sežrat, ale snadno podlehnete hladu, když bude málo jídla. Masožravci se sice živí na ostatních tvorech, ale nemusí jít nutně o agresi – mnohdy jen regulují počty, které by stejně pomřely hladem. U hraní však musíte neustále sledovat protihráče a případně reagovat výměnou karet s vlastnostmi.

Hru stáhnete zdarma a proti jednoduchému počítači můžete hrát dle libosti. Pro odemčení celé kampaně a hry více hráčů zaplatíte 250 Kč. Snadno však poznáte, zda vás hraní baví, takže za tento přístup chválím. Největší nevýhodou je optimalizace. Hra sice vypadá hezky, ale rychle vám zvládne vybít baterii a na slabších strojích nepoběží zrovna plynule.

Kampaň se u konverzí deskovek příliš nevidí. Evoluce je navíc jak zábavná, tak poučná. Na malých displejích jsou informace hůře čitelné a optimalizace by mohla být zvládnuta lépe, ale i tak jde o perfektní herní zážitek, který vám mohu jedině doporučit. Užijete si promyšlenou strategii s netradičním tématem a hezkým zpracováním.


Stáhnout Evolution: The Video Game

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Hodnocení
85%
Klady
  • strategická hratelnost
  • netradiční téma
  • hezké zpracování
  • chvályhodný free-to-play model
Zápory
  • slabší optimalizace
  • na telefonech hůře čitelné
Diskuze ke článku
Porydge
Co je to zas za kravinu? Mně poslední dobou přijde, že kvalitní hry na mobil jsou mrtvé. Každej udělá free to play shit a namísto vydávání nových pokračování se přiživuje ta stará srajda updatama. Rád bych využil ten nárůst výkonu za ty roky a zahrál si paradní hru. Jediná pořádná závodní hra je vlastně už byl Real Racing 3, který tu je snad sedm let. S vydáním nového Mortal Kombat na mobily se taky neobtěžovali a místo toho přidali pár postav do staré hry. Prostě trapárna a nechápu, že jim to funguje... Gameloft taky nějak nic neohlašuje a jeho poslední výtvory stojí za prd. Glu to už je dávno pod kytkama, protože od těch taky dlouho nic nevyšlo. Co budeme hrát?
PavelD
Rád bych si hru zahrál, ale nepodporuje moje zařízení. Bye, bye

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze