BML Safe HomeSet
recenze

BML Safe HomeSet

...a záškodníci ostrouhají
12

Ochrana domácnosti je pro mnoho z nás důležitá, avšak moderní zabezpečovací prvky jsou poměrně nákladné. Společnost BML nám ukazuje, že i za slušné peníze lze najít optimální kompromis, navíc elegantně spravovaný skrze mobilní aplikaci. Pokud si ceníte soukromí a chcete se o setu dozvědět více, máme pro vás podrobnou recenzi.

Zabezpečovacích prvků do domácností existuje velké množství. Vybírat můžete jak u známých, tak méně známých značek. Prvky můžete nakupovat jak jednotlivě, tak také v sadě. Pokud chcete komplexní řešení pro zabezpečení menšího bytu, může vás zaujmout řešení Safe HomeSet společnosti BML, které jsme pro vás otestovali.

Společnost BML se se svým setem soustředí na to, aby jste měli vaši domácnost doslova pod palcem. Vše se elegantně spravuje pomocí jedné aplikace dostupné jak pro platformu iOS, tak také Android. Pokud navíc máte počítač se systémem Windows, bez problémů můžete dění v bytě/domě sledovat i přímo skrze něj. Hlavní výhody však spočívají v možnosti důkladné kontroly on-line, ať už jste kdekoli na světě. To vše navíc za cenu, kde konkurenční produkty teprve startují – cena setu se pohybuje okolo 2,9 tisíce korun včetně DPH a dvouleté záruky.

BML Safe HomeSet

Probudili jsme vaši zvědavost? Pokud ano, nenechte si ujít dnešní recenzi spojenou s dlouhodobými uživatelskými dojmy.

Obsah balení BML Safe HomeSet: tak to má být

Pokud se rozhodnete pro Safe HomeSet, dorazí vám domů opravdu velká krabice, která ukrývá vše důležité, jmenovitě Smart IP kameru, detektor kouře, detektor pohybu a dva dveřní magnetické senzory. K tomu všemu dostanete i nezbytné úchytky senzorů, držáky na zeď, šroubky a manuál v mnoha jazycích včetně češtiny. My jsme kromě setu separátně dostali i menší IP kameru, která nemá tolik funkcí, avšak skvěle poslouží například pro zběžný pohled na vaši chodbu, případně méně frekventované místo v domácnosti.

SafeSET

Co jsme v balení trochu postrádali jsou baterie. Dveřní senzory jsou na klasickou jednu tužkovou AA baterii, do detektoru kouře a detektoru pohybu musíte vložit 9V baterii.

Obsah balení telegraficky:

  • 1× smart IP kamera BML Safe Eye360
  • 1× detektor kouře
  • 1× detektor pohybu PIR s anténou
  • 2× dveřní magnetický senzor
  • držáky na zeď, šroubky
  • dokumentace
Diskuze ke článku
Pesedm
A umí se aktivovat a deaktivovat při odchodu a příchodu dle GPS nebo pouze manuálním potvrzením v aplikaci?
Lze nastavit den a čas automatického zapnutí a vypnutí?
Umí to i 5 GHz ?
Jak to je s neveřejnou IP adresou?
XYZ
Záškodníci neostrouhají, ale naopak zatleskají. Aspoň ti virtuální. Přesně tyhle rádobychytré krabičky, připojené do internetu s pochybným zabezpečením a neaktualizovaným softwarem jsou ideální pro zapojení do botnetů, šmírování uživatelů. Jednou až se to (bohužel) rozšíří, tím půjde krásně paralyzovat město.
Petr
To je osvěta :( Nenapsali jste to hlavní, jak to je s ochranou soukromí. Neveřejná IP asi nebude problém, to by nefungovalo spoustě lidem. Předpokládám tedy realizaci propojení přes cloudovou službu výrobce. A jak si můžete být jisti, že si nedělá záznamy, občas screen když zachytí pohyb nebo třeba záznam zvuku, když si někdo řekne? A zrovna u levné čínské věci bych předpokládal, že žádnou jistotu soukromí nemáte.
Věnujte se prosím těmto aspektům, BFU si to naplácá do bytu, ani ho nenapadne se zamyslet a pak se hrozně diví, když najde záznamy z tisíců bytů na netu. A heslo ke kameře? Beztak ve firmware bude 1000 a 1 chyba, zabudované root heslo napevno atd.
Kuzma
Takže to jde jen přes WiFi, GSM to nemá?
Takže když zloděj napřed vyhodí pojistky, tak co?
A má to nějakou sirénu (odolnou proti montážní pěně)?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze