ASUS ZenBook 14 UX434FL
recenze

ASUS ZenBook 14 UX434FL

Touchpad, nebo displej?
1

Trend zvětšování uhlopříček a eventuálně i navyšování počtu displejů již není pouze výsadou chytrých telefonů, ale také přenosných počítačů. V tomto případě se jeden displej „vkradl“ přímo pod touchpad. Jak se takové zařízení používá a dává vůbec sekundární obrazovka smysl?

ASUS ZenBook 14 UX434FL se chlubí na první pohled solidní výbavou zabalenou do kompaktního těla, ale hlavně technologií ScreenPad – tedy displejem v touchpadu. Jaká je však reálná využitelnost druhého displeje? Nejedná se pouze o gimmick? Na to i na další otázky odpoví tato recenze.

Technické parametry ASUS ZenBook 14 UX434FL

Kompletní specifikace
Konstrukce169 × 319 × 198 mm, 1 260 g, konstrukce: klasická, odolnost: MIL-810G
DisplejTFT IPS, 14" (1 920 × 1 080 px)
ChipsetCPU: 4×1,6 GHz
PaměťRAM: 8 GB, disk: 512 GB (SSD), paměťové karty: microSD
Konektory2× USB 3.0, ?× USB 2.0, video: HDMI, další: ne
Datové funkcemodem: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ne
Operační systémWindows 10 Home
Akumulátor50 Wh, udávaná výdrž: ? hodin
Dostupnostčervenec 2019, 23 490 Kč

Obsah balení: tentokrát bez pouzdra

V balení testovaného ZenBooku jsem kromě ultrabooku samotného našel pouze 65W napájecí adaptér a základní příručky. Pouzdro si tedy budete muset dokoupit samostatně.

Líbilo se nám
  • malý adaptér
Nelíbilo se nám
  • chybí ochranné pouzdro

Konstrukční zpracování: ErgoLift opět zabodoval

ASUS ZenBook 14 UX434FL sází na osvědčenou kombinaci modré s narůžověle zlatým nádechem „Royal Blue“, která je však již o poznání méně praktická, neboť na ultrabooku velmi rychle ulpívají otisky, což znamená, že jej budete často leštit. Jinak se však jedná o nanejvýš elegantní zařízení s typickým kruhovým broušením na víku, v jehož středu je logo výrobce. Abych však jen nepopisoval design, který si můžete prohlédnout na fotografiích, přejdu ihned ke zkušenostem s pantem ErgoLift. Ten se liší od standardního pantu tím, že při rozevření víka celý ultrabook nadzvedne, čímž se pod základnou vytvoří prostor umožňující lepší chlazení a také pohodlnější psaní na klávesnici díky sklonu. Ergolift je velmi praktický a ZenBook lze pohodlně otevřít jednou rukou, na čemž se podílí rovněž praktický „výkus“ v oblasti touchpadu.

Nechybí ani zvýšená vojenská odolnost MIL-STD 810G.

Za zmínku stojí také zvýšená vojenská odolnost MIL-STD 810G, díky čemuž by mělo zařízení zvládnout i menší pády či práci při vysokých teplotách/vlhkosti. U ultrabooku je to rozhodně zajímavá věc navíc, kterou se mnoho konkurentů pochlubit nemůže. Nesmím také zapomenout zmínit hmotnost, která činí necelých 1 300 gramů. ZenBook je tak opravdu skvělou ukázkou krásně kompaktního zařízení, které se vleze do tenké aktovky a vezmete si jej kamkoliv s sebou. Z důvodu velké podobnosti konstrukce s verzí ASUS ZenBook 14 UX433FN vás odkážu na příslušnou recenzi.

Líbilo se nám
  • pant ErgoLift
  • krásný design
  • vojenská odolnost MIL-STD 810G
  • kompaktní rozměry
  • nízká hmotnost
Diskuze ke článku
Vojta
XPS jsem si 2 roky zpet koupil, jako drzak na dlouha leta. Bohuzel musim konstatovat, ze to je nejhorsi NTB, ktery jsem kdy mel v ruce. Tedy XPS, jako alternativu nedoporucuji, naopak pred ni varuji.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze