Olivetti Olipad W808, W809 a W810: italské tablety s Windows 8 a procesory Bay Trail

Olivetti elektrotechnická společnost z Itálie, která na trhu s tablety debutovala v loňském roce s tablety OliPad 3 a Olipad Graphos. Nyní společnost představila tři nové Windows 8 tablety s procesory Bay Trail a různými úhlopříčkami, které vypadajá vskutku slibně.

Původně vyšlo na tabletnet.cz, autor: Marek Vacovský


Konkrétně se jedná o trojici Olivetti Olipad W808, W809 a W810, která se liší nejen velikostmi displejů (8,1, 9,7 a 10,1palců). Celá trojice disponuje také operačním systémem Windows 8 a Intel Bay Trail procesory. Na trh se dostanou v průběhu září, kdy je plánovaná také akutalizace operačního systému Windows na verzi 8.1. Prodávat se budou s předinstalovaným kancelářským balíčkem Microsoft Office 2013 v trial verzi a programy McAfee Internet Security a McAfee antitheft též ve zkušební verzi.

olivetti_olipad_w808_w809_w810

TIP: Procesory Intel Bay Trail ničí všechnu konkurenci

Olivetti Olipad W808 je 8,1palcový tablet s rozlišením displeje 1 280 x 800 pixelů a dvoujádrovým procesorem Intel Atom Bay Trail T. V jeho výbavě dále najdeme i 2 GB RAM, 32 GB úložného prostoru, GPS, Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Má také dva fotoaparáty a 12 mm na tloušťku. 9,7 palcový Olivetti Olipad W809 má 2 GB RAM, 32 GB úložného prostoru, slot pro karty typu microSDHC, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Nechybí ani 5megapixelový zadní fotoaparát a přední 2mepixelová webkamera.

Konečně, Olivetti Olipad W810. Ten je vybaven 10,1palcovým displej o rozlišení 1 366 x 768 pixelů, 32 GB interního úložiště dat a 2 GB RAM. Samozřejmostí je i standard WiFi, Bluetooth 4.0 a 4G/LTE modul. K dispozici je také 8MPx kamera na zadní straně. Cenové rozpětí těchto modelů je mezi 399 a 599 euro (10 000 až 15 600 Kč).

Zdroj: Notebook Italia