Lenovo hlásí úspěšné 2. čtvrtletí

Lenovo hlásí úspěšné 2. čtvrtletí
Fotografie: Lenovo
  • Meziroční příjem skupiny dosáhl 13,5 miliardy USD již deváté čtvrtletí v řadě
  • Příjmy před zdaněním vzrostly meziročně o 45 % na 310 milionů USD
  • Čistý zisk meziročně vzrostl o 20 % na 202 milionů USD
  • Lenovo 17,3 milionů kusů PC

Společnost Lenovo dnes oznámila tržby za druhé čtvrtletí, které dosáhly 13,5 miliardy USD, což je deváté po sobě jdoucí meziroční čtvrtletí růstu. Příjmy před zdaněním vzrostly ve srovnání se stejným čtvrtletím minulého roku o 45 % na 310 milionů USD. Čistý zisk také meziročně vzrostl o 20 % na 202 milionů USD. Příjmy jsou nadále vyvážené napříč čtyřmi geografickými oblastmi (Amerika, Asie a Tichomoří, Čína, EMEA), přičemž každá z nich vykazuje více než 20% podíl na výnosech.

Základní zisk na akcii ve druhém čtvrtletí činil 1,69 amerického centu nebo 13,23 HK centu. Představenstvo společnosti Lenovo vyhlásilo prozatímní dividendu ve výši 6,3 HK centů na akcii.

Jsme rádi, že si v globálním dynamickém obchodním prostředí stále udržujeme finanční výkonnost a úspěch za tento kvartál jen potvrzuje náš závazek v oblasti inovací všem zákazníkům napříč 180 trhy po celém světě,“ dodává Yang Yuanqing, předseda představenstva a generální ředitel Lenovo. Celá tisková zpráva je dostupná na tomto odkazu.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze