mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Recenze Sony SmartWatch: tak trochu chytré hodinky

autor:
, vydáno:
permalink productSony SmartWatch

Dnešní recenze bude svým způsobem netradiční. Redakčním testem totiž neprošel mobilní telefon, nýbrž speciální hodinky od Sony. Nejde však o obyčejné hodinky. Sony SmartWatch jsou příslušenstvím k vašemu telefonu s Androidem a chtějí vám usnadnit jeho práci s ním. Co tedy umí a jak jsou užitečné? Nejen to se dozvíte v dnešní recenzi.

Sony SmartWatch Sony SmartWatch Sony SmartWatch

Sony SmartWatch - oficiální fotografie

Na samotný úvod se sluší připomenout, že SmartWatch nejsou prvním počinem japonského výrobce v oblasti náramkových přístrojů. Už v roce 2006 jsme měli tu čest Bluetooth hodinkami MBW-100 a o čtyři roky později se známějšími LiveView. Letos na barcelonském kongresu Sony ukázalo svůj nejnovější počin pojmenovaný Smart Watch. Pokud bychom název volně přeložili, šlo by o „chytré hodinky".

Sony Smart Watch totiž nejsou jen prostým ukazatelem času, který zkrášluje vaši ruku. Vychytralé hodinky od Sony se totiž prostřednictvím Bluetooth spojí s vaším Android telefonem a zprostředkují vám vybrané informace na barevném displeji. Na hodinkách si tak přečtete nové zprávy, e-maily, události v kalendáři a spoustu dalšího.

Technické parametry Sony SmartWatch

Technické parametry Sony SmartWatch
rozměry 36 x 36 x 8 milimetrů
hmotnost 15,5 gramů
úhlopříčka displeje 1,3 palce
rozlišení displeje 128 x 128 pixelů
typ displeje OLED, kapacitní
pohotovostní doba až 1 týden
vibrace ano
Bluetooth ano - verze 3.0
cena (cca) 2000 Kč

Obsah balení

Ani v případě hodinek nezačneme nijak jinak, než obsahem základního balení. V krabici najdete samotný modul hodinek a sportovní pásek vyrobený z gumy. Kdyby vám toto jednoduché spojení nevyhovovalo, je k dispozici ještě možnost upevnit hodinky na vlastní pásek. Posledním dílem příslušenství je nabíjecí USB kabel.

Design a konstrukce

Samotný modul hodinek je barevně laděn do černé přední strany a bílých zad. Předělem je kovový proužek zasahující až do přední strany a mírně vystupující nad displej, čímž jej i chrání. Sony zvolilo zakulacený design a hodinky víceméně zapadají do dnešního trendu. Samozřejmě ale jde o velmi subjektivní dojem. Smart Watch ale budily v mém okolí převážně pozitivní reakce co se designu týče.

Sony SmartWatch Sony SmartWatch Sony SmartWatch Sony SmartWatch

Sony SmartWatch jsou opravdu prťavé

Jak si můžete povšimnout z fotografií, Smart Watch jsou opravdu velmi malinké, což lze doložit čtvercovými rozměry, kdy má strana 36 milimetrů. Tloušťka pak činí příjemných 8 milimetrů. Naposledy zmíněný rozměr ale platí čistě jen pro modul hodinek. Na zadní straně se nachází ještě klip na pérku, pomocí kterého hodinky upevníte na přibalený pásek. S tímto klipem se tloušťka zvýší zhruba o 5 milimetrů. Dlužím vám ještě údaj o hmotnosti. Samotné hodinky váží pouhých 15,5 gramu. Pokud je spojíte s kovovou podložkou sloužící k uchycení na libovolný pásek, počítejte s hmotností 26 gramů.

Sony SmartWatch Sony SmartWatch Sony SmartWatch Sony SmartWatch

Zadní stranu okupuje výklopný klip k uchycení

Když si hodinky prohlédneme kolem dokola, na mnoho věcí opravdu nenarazíme. Po pravdě vlastně jen na jednu. Na pravém boku se nachází jedno tlačítko, které hodinkám vždy vdechne život. Většinu čelní strany zabírá displej, nad kterým se nachází logo Sony. Zadní strana ukrývá již zmíněný klip, pod kterým se nachází nestandardní nabíjecí konektor. Na jednu stranu je chvályhodné, že Sony konektor schovali a ten nikde nestraší a neruší design, ale jeho tvar je poněkud nepraktický a spojení s nabíjecím kabelem není zcela snadné.

Sony SmartWatch Sony SmartWatch Sony SmartWatch Sony SmartWatch

Dlouze se rozepisovat o kvalitě konstrukčního zpracování je zbytečné. Malý přístroj, bez odnímatelných částí je naprosto pevný a nikde nic nevrže. Jedinou výtku tak snad mám jen k bílým zádům, u kterých se neodvažuji hádat, jak dlouho budou odolávat nošení na ruce.

Tagy článku: , , ,

Související články

Sony ukázalo kovovou verzi SmartWatch 3. Takto vypadají naživo | vydáno
10
Sony SmartWatch 2 dostávají update s novými ciferníky i funkcemi | vydáno
2
Chytré hodinky Sony SmartWatch 2 dostávají velký update | vydáno
17

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Zdravím, na funkčnost si nelze stěžovat , bohužel se mi po dvou letech, při velice jemném zacházení, rozlomil plastový klips pro upnutí k řemínku a nabíječce . Prostě tento plast nic moc nevydrží ... Smůla !!! Cockchafer
Dobrý den, prosím Vás když už jednou hodinky spáruji s jedím telefonem, dají se pak přepárovat k jinému telefonu ??? díky Eva
Dají se spatřovat s lumii 930 budu si ji kupovat a tyto hodinky nejspíš také . petr
Dobrý den má někdo zkušenosti se spárováním hodinek s mobilem alcatel 6030 idol ? pítrs
jdou k xperia e c 1505 keram
Hodinky jsou skvělé ,dnes jsem koupil a spokojenost. Zde několik postřehů a odpovědí na výše uvedené dotazy: V podstatě asi budou hodinky fungovat na jakékoli XPERII (i jiných tel. s Androidem) Nefungují jako handsfree Spárování zapnout BT v telefonu a hledat zařízení. Zapnout hodinky, a tlačítko zapnutí nepouštět, ale držet, dokud se hodinky nezobrazí v tel. Nejsou na nich stopky, ale můžete si stopky do nich doinstalovat formou aplikace (a nejen stopky) Nefungují bez spojení s telefonem (ani čas ani nic jiného) Ta čitelnost- není to tak hrozný- prostě jsou to pořád primárně hodinky- ne televize Karel
Jsou hodinky kompatibilní s Nexusem 4 , má někdo zkušenost? nojbat
Jsou hodinky kompatibilní s Nexusem 4 , má někdo zkušenost? nojbat
jsou na nich stopky? J.M
Dobrý den,mám Samsung Galaxy S4 a vše funguje tak jak má. Marek

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 40 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze1Recenze Asus ZenFone 3 Deluxe: návštěva lepší společnosti
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Absolutním vrcholem letošní nabídky Asusu na poli chytrých telefonů je model ZenFone 3 Deluxe. Vůbec poprvé se tak asijský výrobce pokusí proniknout do společnosti prémiových telefonů od Samsungu, Sony či Applu. Novinka klade důraz na elegantní design a nezanedbává výbavu, kde se minimálně po stránce hardwaru řadí k těm nejlepším.
recenzeRecenze hry Hop Swap: moderní plošinovka ze staré školy
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Nitrome v žádném případě nebrzdí a připravili pro nás další hru. I přes rychlé tempo vydávání nemůže být o snižování kvality řeč. Hop Swap přichází se skvělým nápadem prolínání dvou světů, mezi kterými hrdina umí přeskakovat. Je to ale právě kvalitní zpracování a design úrovní, proč hra stojí nad konkurencí.