Sony SmartWatch
recenze

Sony SmartWatch

Tak trochu chytré hodinky
40

Dnešní recenze bude svým způsobem netradiční. Redakčním testem totiž neprošel mobilní telefon, nýbrž speciální hodinky od Sony. Nejde však o obyčejné hodinky. Sony SmartWatch jsou příslušenstvím k vašemu telefonu s Androidem a chtějí vám usnadnit jeho práci s ním. Co tedy umí a jak jsou užitečné? Nejen to se dozvíte v dnešní recenzi.

Sony SmartWatch - oficiální fotografie

Na samotný úvod se sluší připomenout, že SmartWatch nejsou prvním počinem japonského výrobce v oblasti náramkových přístrojů. Už v roce 2006 jsme měli tu čest Bluetooth hodinkami MBW-100 a o čtyři roky později se známějšími LiveView. Letos na barcelonském kongresu Sony ukázalo svůj nejnovější počin pojmenovaný Smart Watch. Pokud bychom název volně přeložili, šlo by o „chytré hodinky".

Sony Smart Watch totiž nejsou jen prostým ukazatelem času, který zkrášluje vaši ruku. Vychytralé hodinky od Sony se totiž prostřednictvím Bluetooth spojí s vaším Android telefonem a zprostředkují vám vybrané informace na barevném displeji. Na hodinkách si tak přečtete nové zprávy, e-maily, události v kalendáři a spoustu dalšího.

Technické parametry Sony SmartWatch

Technické parametry Sony SmartWatch
rozměry 36 x 36 x 8 milimetrů
hmotnost 15,5 gramů
úhlopříčka displeje 1,3 palce
rozlišení displeje 128 x 128 pixelů
typ displeje OLED, kapacitní
pohotovostní doba až 1 týden
vibrace ano
Bluetooth ano - verze 3.0
cena (cca) 2000 Kč

Obsah balení

Ani v případě hodinek nezačneme nijak jinak, než obsahem základního balení. V krabici najdete samotný modul hodinek a sportovní pásek vyrobený z gumy. Kdyby vám toto jednoduché spojení nevyhovovalo, je k dispozici ještě možnost upevnit hodinky na vlastní pásek. Posledním dílem příslušenství je nabíjecí USB kabel.

Design a konstrukce

Samotný modul hodinek je barevně laděn do černé přední strany a bílých zad. Předělem je kovový proužek zasahující až do přední strany a mírně vystupující nad displej, čímž jej i chrání. Sony zvolilo zakulacený design a hodinky víceméně zapadají do dnešního trendu. Samozřejmě ale jde o velmi subjektivní dojem. Smart Watch ale budily v mém okolí převážně pozitivní reakce co se designu týče.

Sony SmartWatch jsou opravdu prťavé

Jak si můžete povšimnout z fotografií, Smart Watch jsou opravdu velmi malinké, což lze doložit čtvercovými rozměry, kdy má strana 36 milimetrů. Tloušťka pak činí příjemných 8 milimetrů. Naposledy zmíněný rozměr ale platí čistě jen pro modul hodinek. Na zadní straně se nachází ještě klip na pérku, pomocí kterého hodinky upevníte na přibalený pásek. S tímto klipem se tloušťka zvýší zhruba o 5 milimetrů. Dlužím vám ještě údaj o hmotnosti. Samotné hodinky váží pouhých 15,5 gramu. Pokud je spojíte s kovovou podložkou sloužící k uchycení na libovolný pásek, počítejte s hmotností 26 gramů.

Zadní stranu okupuje výklopný klip k uchycení

Když si hodinky prohlédneme kolem dokola, na mnoho věcí opravdu nenarazíme. Po pravdě vlastně jen na jednu. Na pravém boku se nachází jedno tlačítko, které hodinkám vždy vdechne život. Většinu čelní strany zabírá displej, nad kterým se nachází logo Sony. Zadní strana ukrývá již zmíněný klip, pod kterým se nachází nestandardní nabíjecí konektor. Na jednu stranu je chvályhodné, že Sony konektor schovali a ten nikde nestraší a neruší design, ale jeho tvar je poněkud nepraktický a spojení s nabíjecím kabelem není zcela snadné.

Dlouze se rozepisovat o kvalitě konstrukčního zpracování je zbytečné. Malý přístroj, bez odnímatelných částí je naprosto pevný a nikde nic nevrže. Jedinou výtku tak snad mám jen k bílým zádům, u kterých se neodvažuji hádat, jak dlouho budou odolávat nošení na ruce.

Diskuze ke článku
Hadas
Hezké, ale hodinky využiju právě venku... Takže zatím budu muset zůstat u svých starých Casio AW-22 :-)
VeseleZviratko
Škoda toho displeje... počkám si na Pebble s e-ink, u hodinek je čitelnost mrtě důležitá.
Jirka
Jak velkou zprávu můžu na hodinkách přečíst? 160 znaků,nebo více? Jak jsem tedy pochopil,tak email se číst nedá? To by byla velká škoda.Má nějaký textový editor pro čtení? Kdyby ano,tak by se to dalo použít na taháky :-)
M
Takže na taháky to asi nepůjde použít... Hodila by se možnost na hodinkách číst text. Umí to vůbec nějaké podobné zařízení? Motorola ACTV nebo iPod nano?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze