Hrátky s Ufocus na HTC One (M8)

5

Hlavní výhodou nového HTC One (M8), na kterou výrobce patřičně láká, je druhý fotoaparát. Ten nefotí, nýbrž měří hloubku ostrosti. Každý pořízený snímek poté můžete různě přeostřovat a vytvářet tak ostré objekty, kolem kterých je efektní rozmazání. Tuto funkci HTC nazvalo Ufocus a my jsme ji vyzkoušeli.

Fotoaparáty u telefonů HTC jsou léta hojně sledované. Vždy se totiž HTC trápilo s kvalitou fotek a pokud již vše vypilovalo, zkusilo experimentovat například s Ultrapixely, které jsme prvně spatřili u loňského One. Letos jsou na scéně znovu, ale již nejsou hlavním tahákem. Tím se stal druhý fotoaparát, který se nachází nad hlavním. Jeho rozlišení HTC neuvádí, nicméně mělo by se jednat o 2 megapixely. Konkrétní číslo nás však nemusí zajímat.

TIP! HTC One (M8): zkušenosti po týdenním používání

Chloubou nového HTC jsou dva fotoaparáty

Druhý fotoaparát totiž žádné snímky nepořizuje, ani jej to nijak nenaučíte. Slouží pro měření hloubky ostrosti. Každý vámi pořízený snímek je tedy obohacen o tuto informaci. Telefon si v podstatě zaznamená, jak daleko od objektivu různé objekty stojí a následně s touto informací dokáže dále pracovat. Tím se dostávám k funkci Ufocus, kterou najdete v nastavení.

K Ufocus se dostanete přes Galerii a Úpravy

Funkci Ufocus najdete pod nastavením úprav a jedná se hned o první položku při pohledu zleva na řádek možných úprav. Po jejím zvolení dojde k automatickému přeostření na telefonem náhodně vybraný objekt. Prostým dotykem prstu však můžete přeostřit na vámi vybraný objekt.

Následně se již řídíte pokyny na displeji

Pro nejlepší efekt rozmazání je však nutné pořídit snímek za dostatečného světla a navíc s dobrou kompozicí. Nesmíte totiž zapomenout, že zdánlivě vzdálené objekty může telefon vyhodnotit jako stejně vzdálené. Tím pádem při výběru objektu se doostří i další, který jste již chtěli mít rozmazaný. Ne vždy se proto kýžený efekt povede vytvořit na poprvé.

Menším problémem je následné uložení upraveného snímku. V levém horním rohu je sice nápis uložit, avšak ten po několika vteřinách, během kterých se kocháte svým neuloženým projektem, zmizí. A nastává neřešitelný problém. Tlačítko uložit se objeví až po dotknutí displeje, jenže jakékoliv dotknutí znamená nové přeostření. Tudíž je nutné úpravy hned ukládat, případně si přesně pamatovat, jaké části fotky jste se dotkli. Po uložení v telefonu najdete nejen upravenou verzi, ale samozřejmě také původní snímek, který je opět připraven k dalším úpravám.

Pro práci s Ufocus jsou ideální různě vzdálené objekty

Technické parametry HTC One (M8)

Kompletní specifikace
Konstrukce146,4 × 70,6 × 9,4 mm, 160 g, konstrukce: klasická, odolnost: IPx3
DisplejSuper LCD 3, 5" (1 920 × 1 080 px)
Fotoaparát4,1 Mpx, LED dioda, autofocus, video: 1 920 × 1 080 px, 60 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 801 MSM8974AB, CPU: 4×2,3 GHz, GPU: Adreno 330
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 16 GB / 32 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkce5G: ?, LTE: 150 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 6.0
Akumulátor2 600 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 2:42 hodin
Dostupnostduben 2014, 17 500 Kč
Diskuze ke článku
Pepa
No tak bez chyb to zatím asi není, no to, že to má být hlavní tahák a popravdě se bez toho i obejdu. Kdyžtak to umí nespočet aplikací.
Guajacuran
Pokud se nemýlím, tak htc si tuhle funkci patentovalo 2,5 zpět a to hlavně kvůli využitelnosti na EVO 3d, který má též dvě čočky.
mno
Bieda ...
SlÁVA
Tak zase HTC něco okopírovalo od Nokie,taUŽ TUTO FUNKCI MÁ PŘES ROK.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze