V nahromaděných informacích o iWatch se objevují technologické vychytávky jako zakřivený displej nebo integrovaný NFC čip, který umožní spárování s iPhonem 6 a bezkontaktní placení. Všechny očekávané pokročilé funkce však zároveň mohou mít velmi negativní vliv na výdrž zařízení a právě nízká výdrž baterie může být to, co požitek z chytrých hodinek zabije.
Přesto, že si uživatelé již zvykli na to, že u současných moderních smartphonů musí mnohdy nabíjet každý večer. U hodinek je to přece jen něco jiného a malá výdrž je něco, co by mohlo řadu zájemců o chytré hodinky odradit. Podle informací, které přinesla Jessica Lessin ze serveru The Information mají přitom zaměstnanci Applu obeznámeni s iWatch údajně v otázce výdrže „nastavena nízká očekávání“.
Přestože nenabízí žádné informace o tom, jak dlouho hodinky vydrží, první zprávy o výdrži baterie, které se objevily v březnu 2013, naznačovaly, že prototypy mají špatnou výdrž v rozsahu jednoho nebo dvou dnů. V té době Apple také řekl, že se snaží, aby na jedno nabití vydržely 4 až 5 dní. Apple zkoumal několik různých technologií pro dobíjení zařízení, včetně solárního nabíjení, nabíjení pohybem nebo bezdrátové nabíjení. Podle posledních informací by mělo být konečné zařízení vybaveno bezdrátovým nabíjením a energeticky méně náročným OLED displejem, jaký dostaly například nové hodinky LG Watch R, což by mělo celou situaci zlepšit.
Právě malá výdrž je jednou z hlavních stížností na nové chytré hodinky Motorola Moto 360, které běží na operačním systému Android Wear. Existují sice chytré hodinky, které na jedno nabití vydrží i týden provozu. Ty však, jako například Pebble, používají nenáročný E-Ink displej.
Zda, Apple skutečně představí konečně své chytré hodiny, jaké budou mít parametry a s tím spojenou výdrž, se dozvíme už v úterý.
Zdroje: macrumors.com, appleinsider.com, businessinsider.com, theinformation.com