Lenovo VIBE P1m
mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz
Lenovo VIBE P1m
Lenovo VIBE P1m

Angry Birds Space nakonec pro Windows Phone budou (aktualizováno)

autor:
, vydáno:

Herní studio Rovio, zodpovědné za sérii praštěných ptáků Angry Birds, oficiálně potvrdilo, že se nejnovější díl s podtitulem Space nedostaví na operační systém Windows Phone. Důvodem jsou velké potíže při úpravě zdrojového kódu a technické podpoře.

Aktualizováno - noví Angry Birds na WP budou

Rovio poopravilo své vyjádření a pro Reuters nově potvrdilo, že verze pro Windows Phone 7 je v přípravě, jen se ji majitelé telefonů s tímto systémem dočkají později, než u konkurenčního Androidu a iOS.

Původní informace z 23. 3.

Nehledě na to, že jsou původní Angry Birds jednou z nejoblíbenějších aplikací na Windows Phone Marketplace, rozhodlo se Rovio tuto platformu vynechat, což se zajisté Microsoftu moc líbit nebude.

„Chceme titul rozšířit na co nejvíce přístrojů, musíme ale také počítat s náklady při podpoře menších platforem,“ řekl CEO studia Peter Vesterbacka v rozhovoru pro web Bloomberg. „Technická podpora v případě Windows Phone vyžaduje příliš moc práce.“

Angry Birds Space Angry Birds Space Angry Birds Space

„Původní verze je na prvních příčkách oblíbenosti online obchodu Marketplace. Podpora je ale časově příliš náročná a aplikaci musíme kompletně přepracovat a přepsat,“ dodal Vesterbacka. „Podíváte-li se na aktivace, Android a iOS jednoznačně vedou.“

Hra Angry Birds Space nastartovala svou cestu včera a již se vyšplhala na špičku žebříčku popularity. Více se o hře dozvíte v našem dnešním článku a těšit se můžete i na recenzi.

Zdroje: mobile.bloomberg.com, reuters.com

Tagy článku: ,

Související články

Angry Birds Star Wars II ke stažení pro Android, iOS a WP | vydáno
7
Angry Birds Rio: konečně ke stažení i pro Windows Phone 8 | vydáno
9
Rovio představilo službu Accounts pro ukládání napříč platformami | vydáno
1

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

je to tragické - androiďani maj prakticky vše zdarma, windousfoňani platěj a platěj......., Nokia měla také zdarma. rhino
No neříkal jsem to :D David
Tady se někdo kouká moc na simpsnovi. A na WP to určitě bude už vidím jak by si nokia nechala todle ujít. Doufám že to bude i na symbianu. David
Chá chá K.J

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

GadgetMix: sdílení srdečného tepu pro zamilované a svítilna pro drsňáky
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho pravidelného seriálu vám představíme gadget, který zaujme všechny zamilované. V reálném čase jím umožní sdílet srdeční rytmus s jejich milovanou osobou, i když jsou od sebe odloučeni klidně přes půlku světa. Druhým gadgetem je vodotěsná svítilna, která nejen posvítí, ale i dobije smartphone nebo nastartuje auto s vybitým akumulátorem.
Mimpi je hardcore plošinovka pro holky. Dvojka bude jiná
vydáno |
Petr Vojtěch
| článek |
Blíží se vydání české hry Mimpi Dreams, která navazuje na povedený první díl. K tomu se ale váže spousta zajímavostí, o které se nyní vývojáři podělili a dovolili nám nahlédnout pod pokličku připravované hry. V tomto článku se mimo jiné dozvíte, jak se tvůrci vypořádali s tím, že jejich hardcore plošinovku nakonec hrály samé holky.
Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Nokia, Samsung, Sony, iSetos a iSpace.cz.