V ČR startuje prodej prvního 12jádrového notebooku na světě

15

Je vám „4jádro“ v přenosném počítači málo? Chcete mít obrovský výkon kdekoliv po ruce. Tak právě pro vás je určen notebook Eurocom Panther 5SE, který jako jediný laptop nabídne až 12jádrový procesor Intel Xeon. Tak co? Uspokojí to vaše nároky?

V Česku byl právě zahájen prodej unikátního modelu Eurocom Panther 5SE (Server Edition). Ten je celosvětově zcela prvním notebookem osazeným 12jádrovým (24vláknovým) procesorem řady Intel Xeon E5-2600 v2. Tato mobilní pracovní stanice podporuje diskové pole o velikosti až 6 TB, které je možné zapojit v RAID konfiguraci 0/1/5/10. O dostatek paměti se stará až 32 GB čtyřkanálových DDR3 modulů s frekvencí 1 866 MHz. Novinka Eurocom Panther 5SE podporuje většinu serverových operačních systémů včetně Red Hat 6.4 Enterprise, Microsoft Server 2012 nebo Vmware ESXi 5.1.

Oficiální fotografie

Vůbec první celosvětovou integraci 12jádrového procesoru do těla notebooku umožnila až nová řada procesorů Intel Xeon, konkrétně model Intel Xeon E5-2697 v2. V porovnání s předchozí generací dosahuje tato architektura vyrobená 22nm procesem až o 50 procent lepších výsledků ve výkonových testech při nižších tepelných ztrátách. Inovativnost výrobce Eurocom potvrdila i sama společnost Intel, když pracovní stanici Panther 5SE na Intel Solutions Summit 2013 udělila prestižní ocenění Intel Form Factor Solution Innovation Award v kategorii mobilních serverů.

Řešení chlazení

Notebook Panther 5SE je pátou generací výrobce Eurocom v rostoucí kategorii tzv. Server-on-the-Go řešení. Cílem novinky od Eurocomu rozhodně není nahradit konvenční servery. I když je Panther 5SE postaven na stejné serverové platformě od Intelu, ke svému chodu však nepotřebuje klimatizované datacentrum s přímou konektivitou do páteřní sítě. Panther 5SE je nový zástupce v segmentu mobilních serverů, tzv. Server-on-the-Go řešení, proto je navržen tak, aby administrátor zprovoznil a spustil server kdekoli na světě, kde se zrovna nachází. Mobilní server Eurocom Panther 5SE je určen především pro vývojáře, školitele, projektanty a projektové manažery, kteří vyžadují výkon a schopnosti serverové pracovní stanice na cestách.

Technické specifikace
Procesor Intel E5-2600 a E5-2600 v2, patice LGA2011
Grafický čip NVIDIA QUADRO, NVIDIA GTX, AMD RADEON HD 8970M
RAM až 32 GB, 4 fyzické paměťové sloty, DDR3-1866 MHz
HDD 6 TB, 4 sloty pro paměťová média HDD/SSD, RAID 0/1/5/10
LAN 1 vestavěný slot, skrze Expresscard 34/54 možno rozšířit o single/dual nebo quad LAN porty, případně Fiber
Operační systém Hat 6.4 Enterprise Server, Microsoft Server 2008 R2 a 2012, VMware, Linux
Výdrž na akumulátor/UPS 1 hodina
Spotřeba maximálně 220 W
Rozměry 419 × 286 × 57,9 ~ 62,1 mm (š × d × v)
Hmotnost 5,5 kg

Mobilní server Eurocom Panther 5SE je možné plně konfigurovat dle technických specifikací níže na www.goldmax.cz za cenu od 64 995 Kč bez DPH.

Zdroje: goldmax.cz

Diskuze ke článku
kubik393
Můj notebook snů, proti jeho výkonu a konstrukci bledne i ten nejlepší MacBook a přitom cenově vycházejí podobně. Už jsem toto monstrum viděl na vlastní oči a sloužilo jako přenosná serverová stanice, schopná běžet a nahradit porouchaný server zatímco na něm technici pracovali. Absolutní bourací kladivo co se týče výkonu, Windows 8 je pro něj vlastně nedůstojný operační systém, tak strašlivě nevyladěný a hloupý, že ani nedokáže využít jeho výkonu třeba jenom z poloviny, na hry je ho taky škoda, zkrátka přenosný server s Minixem nebo jinou vysokovýkonnou linuxovou distribucí nebo přenosná grafická stanice pro střih 4K videa. Hlučný, těžký, drahý, rozměrný, sálající jako přenosná kamínka a naprosto nádherný, perfektní pro frajeření ve stylu:"Ty máš čtyřjádro? Pcha, já mám dvanáctijádro, ubožáku!". Vrcholný MacBook nebo tohle? Moji odpověď už jste určitě odhadli...
630126
Hrát se na tom nedá?
Andrej Michalek
Andrej Michalek
Takéto zbytočné navyšovanie jadier, keď ešte nemáme zvládnutú optimalizáciu? To by som snáď ani nechcel.
grid
spíš pracovní stanice než notebook ne

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze