Řešení se podle Google jmenuje Copresence. Překvapivě se nejedná o nějakou novou bezdrátovou technologii, ale spíše přístup k problému. Základem všeho bude určení polohy obou zařízení, která mezi sebou mají sdílet data. Takže stále budeme používat internet, místní síť nebo Bluetooth, ale přístroje za nás samy vyřeší, co a jak použít. Možná vám takový přístup přijde povědomý, podobá se totiž tomu, co Apple označuje jako AirDrop.
Velkou výhodou takovéhoto řešení bude jeho všudypřítomnost. Google myslí v poněkud větším měřítku než jen v Androidu. Už nyní se na zakomponování konceptu připravují i další části počítačového světa. Kupříkladu ve zdrojovém kódu Google Chrome, skrze něj by se funkcionalita mohla dostat i na iOS.
Celé to působí docela lákavě. Sice je už nyní možné rozdělat si práci na počítači v práci, udělat nějaké korektury skrze mobilní zařízení po cestě na mobilním zařízení a všechno pak dokončit na domácím notebooku. Tedy pouze s tím omezením, že pracujete pouze s textem. Zkuste totéž provést v případě, že stříháte video a rázem máte o zábavu postaráno. Jestli se ale koncept Copresence dostane do praktického použití, mohl by to být způsob, jak díky mobilním zařízením získat skutečnou svobodu.
Zdroje: androidpolice.com