Nanokoptéra ovládaná smartphonem
Droni nejsou pouze vojenská dálkově letadla likvidující teroristy. Může s nimi být i velká zábava, třebaže příliš velikosti nepobraly. Ačkoli vypadá jako drobná hračka je Hex, který v současnosti nadmíru úspěšně sbírá prostředky na Kickstarteru, první osobní a smartphonem řízenou nanokopterou na světě, která vám nabídne pohled na svět z jiné perspektivy.
Zvláštností Hexu je, že je kompletně open source, což znamená, že se na jeho vývoji podílí celosvětová komunita a každý si jej každý může upravit a vylepšit podle svého. K personalizaci se používá 3D tiskárna, která umožňuje jednoduše si příslušné díly vytisknout. Při sestavování Hexu se zcela obejdete bez pájení a jako skládačku si jej tak může sestavit každý. Pokud ho vybavíte i bezdrátovou kamerou můžete jej využít i k pořizování leteckých snímků či videa nebo pro přenos videa v reálném čase.
Létání s Hexem nemůže být snadnější. K jeho ovládání je použit řídicí systém RC Touch, který je k dispozici pro iOS i Android a vyznačuje se extrémní uživatelskou přívětivostí. Hex je možné ovládat pomocí gravitační senzorů pouhým otáčením nebo naklánění smartphonu nebo tabletu s nímž komunikuje přes Bluetooth 4.0. Díky šestiosému akcelometru a dalších senzorů dokáže Hex udržovat stabilitu ve vzduchu, což snižuje nebezpečí jeho zřícení.
Pokud přispějete nyní na Kickstarteru alespoň $39 (766 Kč) dostanete v prosinci základní set s kvadrokoptérou se základním tělem a s náhradními vrtulemi. Za poštovné mimo USA si k tomu připlatíte dalších $10. Pokud máte v úmyslu využít i k pořizování snímků bude vás to stát $159 (3122 Kč) a $15 za poštovné. Za to dostanete hexakopteru s tělem speciálně upraveným pro Wi-Fi modul s kamerou a náhradními vrtulemi.
- Odkaz: www.kickstarter.com
- Kdy: 26. 8. – 10. 10. 2013
- Požadovaná částka: $10 000
- Celkem vybráno: stále probíhá ($248 324 – 6. 9. 2013 21:00)
Bluetooth headset, který poslouží i jako náhrdelník
Šperk nemusí sloužit pouze pro ozdobu, ale kromě zkrášlení může být i dokonale funkční. Náhrdelník Auranova, který v současnosti úspěšně sbírá podporu na indiegogo.com vypadá na první pohled jako větší náhrdelník, při bližším pohledu však objevíte šikovně schovaný bluetooth headset.
Uvnitř přívěsku je vysoce kvalitní mikrofon a skrytá tlačítka, která nijak nenarušují jeho vzhled. Pro signalizaci příchozích hovorů nabízí headset decentní vibrační upozornění. S telefonem headset komunikuje přes Bluetooth 3.0. Jedna část šňůrky, na kterém je zavěšený ve skutečnosti slouží jako kabel sluchátka. To má své místo ve výřezu na zadní straně. Li-polymerová baterie v přívěsku má kapacitu 45mAh, což vystačí na čtyři hodiny hovoru nebo 100 hodin v pohotovostním režimu. Nabíjení baterie pak trvá 1,5 hodiny.
Pokud chcete být mezi prvními majitelkami tohoto elegantního headsetu, tak si připravte alespoň $79 (1551 Kč) za jednodušší verzi a dalších $10 dolarů na poštovné. I tak ovšem ušetříte. Předpokládaná finální cena bude $129 (2533 Kč). Druhá varianta je zdobena krystaly Swarovski a vyjde vás na indiegogo.com na $99 (1944 Kč). Také v tomto případě nyní ušetříte rovných $50.
- Odkaz: www.indiegogo.com
- Kdy: 25. 8. – 6. 10. 2013
- Požadovaná částka: $15 000
- Celkem vybráno: stále probíhá ($44 717 – 6. 9. 2013 21:00)
Ideální klíčenka pro sklerotiky
Zapomínáte často někde klíče a pak v zoufalství při jejich hledání převrátíte celý byt naruby. Podobný problém měl i Joaquin Prendes z floridského Fort Lauderdale. Protože ho to však již přestalo bavit, rozhodl se s tím něco dělat a vyrobil jednoduchou malou klíčenku Jayster, kterou napájí obyčejná vyměnitelná knoflíková baterie s výdrží až 18 měsíců.
Sama klíčenka má přitom rozměry pouhých 32,5×30×9 mm, takže jí na klíčích snadno přehlédnete. Její tvůrce smýšlí i ekologicky a klíčenka je tak vyrobena z biologicky odbouratelného plastu. Se smartphonem komunikuje přes energeticky nenáročné Bluetooth 4.0, kde jí doplňuje speciální aplikace.
Aplikace nabízí v uživatelsky přívětivém rozhraní tři základní funkce. První z nich je alarm, kdy klíčenka vydává hlasitý zvuk a vy jít tak snáze najdete. Druhá funkce vám pomůže s hledáním ve stylu dětské hry „samá voda – přihořívá – hoří“. Pokud se od klíčenky vzdalujete, tak signalizuje modře, jestliže se naopak přibližujete, v ukazateli přibývá červená. Poslední funkci pak oceníte i jako ochranu před zloději. Pokud se od sebe telefon a klíčenka vzdálí na více než 4,5 metru, tak se rozezní alarm.
V tuto chvíli je k dispozici aplikace pouze pro iOS, ale v listopadu by se měla objevit i aplikace pro Android. Jestliže vás klíčenka zaujala, tak pokud si jí chcete poslat mimo USA musíte přispět minimálně $60 (1178 Kč), což není zrovna málo. V tomto případě však již máte poštovné a balné v ceně a můžete si vybrat ze tří barev a potisků klíčenky. Odhadované datum dodávky je říjen 2013.
- Odkaz: www.kickstarter.com
- Kdy: 30. 7. – 13. 9. 2013
- Požadovaná částka: $3 500
- Celkem vybráno: stále probíhá ($12 957 – 6. 9. 2013 21:00)
Tenký senzor ukáže kvalitu spánku
Špatně se vám svým a chcete přijít na to proč? Zkuste tracker spánku Beddit. Ten se od jiných trackerů spánku liší tím, že si nemusíte brát na sebe například v podobě náramku. Tenké senzory jednoduše umístíte přímo na matraci pod prostěradlo. Nemusíte se bát, že byste je svým pohybem při spánku posunuly a znehodnotili tak měření. Na jedné straně jsou opatřeny tenkou lepidla, kterou se k matraci přilepí. Během měření jsou senzory zcela pasivní a nevyzařují žádné elektromagnetické pole, které by mohlo jakkoli narušovat spánek.
Za to měří nejen vaší přítomnost v posteli (spánkový rytmus), ale i pohyby během spánku (aktigrafie) a také srdeční tep a dech. Výsledkem je pak komplexní zpráva o kvalitě vašeho spánku, srdečním tepu, dýchání, pohybu, rytmu spánkových fází, chrápání, a dalších parametrech vašeho odpočinku, kterou si pohodlně přečtete ve svém smartphonu s iOS nebo Androidem, kam se údaje přenáší přes Bluetooth.
Na základě těchto výsledků získáte také individuální tipy a rady, jak váš spánek zlepšit. Beddit však nabízí i jednoduchý a chytrý budík, sdílení údajů na sociálních sítích a jejich zálohování do cloudu.
Za senzor Beddit v tuto chvíli zaplatíte přes server indiegogo.com $99 (1944 Kč) a vybrat si můžete z černé nebo bílé varianty. Za poštovné do České republiky pak musíte připlatit dalších $15. První kusy Beddit by měly bát dodány v listopadu 2013 a oficiální prodejní cena ve volném prodeji by měla být $149 (2926 Kč).
- Odkaz: www.indiegogo.com
- Kdy: 2. 8. – 1. 10. 2013
- Požadovaná částka: $80 000
- Celkem vybráno: stále probíhá ($266 728 – 6. 9. 2013 21:00)
Zdroje: kickstarter.com indiegogo.com kickstarter.com indiegogo.com