GadgetMix: solární nabíječka tenká jako záložka do bloku

5

Čas dovolených a prázdnin svádí k výletům nebo jen tak k povalování se u vody. Zvláště navigace však má neblahý vliv na výdrž našich smartphonů a uprostřed lesa nebo někde na pláži najdete elektrickou zásuvku jen velice těžko. Řešením jsou různé powerbanky, kdy si nesete další energii sebou, ale proč nevyužít energii samotného slunce.

Na trhu již existuje celá řada solárních nabíječek s různými výkony, rozměry i možností upevnění například na batoh. Ta, která v současnosti úspěšnosti sbírá prostředky na Kickstarteru, vyniká svými rozměry. S rozměry 190 × 90 × 11 mm a hmotností pouhých 120 gramů je Solar Paper nejmenší solární nabíječkou na světě. Je tak tenká, že ji můžete nosit například ve svém bloku nebo plánovači.

Díky použití kvalitních solárních panelů nabídne nabíječka dostatek výkonu nejen při slunečném počasí, ale i když je pod mrakem. Na rozdíl od dnes prodávaných solárních nabíječek, které se při nedostatku slunečního svitu vypnou a musíte telefon odpojit a znovu připojit, je vybavena funkcí autoreset, kdy se při dostatku světla automaticky obnoví nabíjení.

Solar Paper

V horní části se dvěma výstupními USB konektory navíc naleznete malý LCD displej, která ukazuje přesné množství elektrického proudu, které nabíječkou projde k nabíjenému zařízení. Vždy a za všech okolností tak budete mít přehled o tom, jak Solar Paper pracuje.

Solar Paper

Další velkou výhodou Solar Paper je jeho modularita. Zabudované magnety nabíječku nejen uchytí na libovolný kovový povrch, ale můžete připojováním a odpojováním panelů jednoduše navyšovat její výkon. Výrobce nabídne čtyři konfigurace s jedním až čtyřmi panely, kdy každý disponuje výkonem 2,5 W.

Solar Paper

Jednoduše si tak vyberete, jaká konfigurace se hodí právě pro vás, ať již z hlediska intenzity slunečního svitu v oblasti, kde se nacházíte, tak i zařízení, které chcete nabíjet. Jako ideál pro nabíjení smartphonů i v oblastech s horším počasím doporučuje výrobce variantu se třemi panely o výkonu 7,5 W, která dobije iPhone 6 nebo Samsung Galaxy S6 při slunečném počasí za 2,5 hodiny. Nejvyšší 10W konfigurace si poradí i s tablety. Například iPad Air 2 nabije za slunečního počasí na 100 % za 4,5 hodiny. Pokud je pod mrakem doba nabíjení se zdvojnásobí.

Solar Paper

V rámci kampaně na Kickstarteru můžete mít 5W Solar Paper za 69 dolarů (1 700 Kč) s předpokládanou maloobchodní cenou 120 dolarů (2 950 Kč). Za výkonnější 7,5W Solar Paper, který bude mít předpokládanou maloobchodní cenu 160 dolarů (3 920 Kč), zaplatíte 99 dolarů (2 430 Kč). Nejvýkonnější 10W Solar Paper vás vyjde na 129 dolarů (3 160 Kč). I v tomto případě výrazně ušetříte. Jeho doporučená maloobchodní cena je 200 dolarů (4 910 Kč). První majitelé by se přitom svých solárních nabíječek měli dočkat už letos v září.

  • Odkaz: www.kickstarter.com
  • Do kdy: 20. 8. 2015
  • Požadovaná částka: 50 000 dolarů
  • Zatím vybráno: 105 803 dolarů (10. 7. 2015 11:00)

Zdroje: kickstarter.com

Diskuze ke článku
Karel1
Nechápu, proč se výrobci fotovoltaických nabíječek nezabývají výrobou elektrovoltaických nabíječek, které dodávají proud nonstop nezávisle na slunečním záření, tzv. permanentní baterie, pracující na podobném principu, jako permanentní magnet - seřazení dipolů přijmá energii (laicky signál), na atomární úrovni (vlnova délka), podobně jako běžná televizní anténa (i z ní lze čerpat energii z Vysílače) a dobíjet baterii.
Policak
Po ctyrech hodinach na slunci bude vas mobil s nejvetsi pravdepodobnosti po smrti. To je problem solarnich nabijecek, ze co potrebuji k funkci, skodi tomu, co chcete nabijet.
Malej Chose
Koukněte na Ebay a koupíte to za pár korun

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze