GadgetMix: snězte své pouzdro pro iPhone a naskenujte filmy

1

Mobilní telefony nemusí sloužit pouze k telefonování. Ke svým mobilním miláčkům si můžete pořídit celou řadu příslušenství. Nalézt mezi ním můžete nejen úplné šílenosti, ale i řadu praktických vychytávek. Podívejte se na některé zajímavé kousky. Dnes pro vás máme například filmový skener, jedlé pouzdro nebo robotický čistič displeje.

Naskenujte své filmové negativy smartphonem

Máte doma ještě staré 35mm filmové negativy a chtěli byste z nich udělat digitální fotografie? Nemusíte hned investovat do drahého filmového skeneru. Stejně tak poslouží i šikovný gadget, se kterým přišla vídeňská společnost Lomography, a pro který v uplynulých týdnech úspěšně sehnala podporu přes server Kickstarter.

Její Lomography Smartphone Film Scanner funguje jednoduše. Na horní stranu umístíte svůj smartphone, zapnete podsvícení skeneru a vložíte film. Jednotlivé snímky fotíte fotoaparátem smartphonu. Pomocí přiložené aplikace Lomoscanner App, která je k dispozici zdarma pro iPhone a Android, můžete naskenované snímky upravovat a sdílet na sociálních sítích či emailem nebo rovnou vytisknout.

První dodávky skeneru by měly být pro ty, kteří přispěli na Kickstarteru, k dispozici již v březnu za startovací cenu 50 dolarů (cca 950 Kč). Kdy a za kolik bude k dispozici i pro ostatní zákazníky, Lomography nezveřejnilo.

Jedlé pouzdro na iPhone 5

Účelem většiny pouzder pro mobilní telefony je zvýšit jejich odolnost ochránit je před poškozením. To ale není případ japonského Senbei Rice Cracker iPhone 5 Cover od společnosti Mariko. Před poškozením váš iPhone 5 sice moc neochrání, ale pokud vám bude kručet v břiše, tak ho jednoduše můžete sníst! Nežertujeme. Pouzdro je 100% jedlé a je vyrobené z hnědé rýže a soli. Sníst by ho však byla škoda a asi byste si ani příliš nepochutnali. V ústech by vám totiž zhořklo už jen kvůli své ceně. Za pouzdro, které je vyrobené ručně, totiž zaplatíte v přepočtu téměř 1400 korun.

První klávesnice pro Android s NFC

Každý, kdo se pokoušel vytvořit delší text na dotykovém displeji telefonu, potvrdí, že pro delší psaní to není zrovna to pravé. Pro náruživé psavce se smartphony s Androidem tu máme skládací externí klávesnici Elecom TK-FNS040. Její zvláštností je, že je první externí klávesnicí pro Android, která ke komunikaci se smartphonem nepoužívá Bluetooth, jak je u podobných klávesnic běžné, ale NFC (Near Field Communication). Co je to technologie NFC, a jaké jsou možnosti jejího využití, si můžete přečíst na našem sesterském serveru nearfield.cz. Podobná klávesnice nám dokonce do redakce near fieldu už dorazila.

Klávesnice má podobu protáhlého silikonové lichoběžníku o rozměrech, který má 341 x 65 x 8,6 mm a váží 144 gramů. Na okrajích podložky jsou dva oddělené bloky kláves, díky kterým nebudete mít problém ani se psaním všemi deseti. Uprostřed klávesnice je pak plocha, kam jednoduše položíte mobil a můžete rovnou psát. Kapacita vestavěná baterie přitom vystačí v závislosti na intenzitě používání až na 18 měsíců. Když dopíšete, klávesnici snadno složíte do praktického pouzdra, které je s klávesnicí dodáváno. Jedinou nevýhodou zařízení je však jeho vysoká cena. Za téměř pět a půl tisíce, na které vás klávesnice přijde, můžete mít nový smartphone střední třídy.

Udělejte si reproduktor z každé krabice nebo desky stolu

Na první pohled vypadá tato drobná kulička (35 x 37 mm) jako nenápadný přívěšek na klíček. Ve skutečnosti je ale praktickým příslušenstvím pro váš iPhone nebo iPod. Stačí připojit kabelem (podporuje všechna Apple zařízení s klasickým širokým konektorem) a rázem máte k dispozici externí reproduktor o výkonu až 2 Watty, který rozezvučí každou plochu, na kterou ho přilepíte.

Jeho zvláštností totiž je, že přenáší zvuk pomocí vibrací od jiných objektů. Platí zde přitom jednoduché pravidlo – čím větší plocha, tím hlasitější a plnější zvuk. O žádné baterie se přitom nemusíte starat, reproduktor totiž žádné nevyžaduje. Podobný reproduktor s názvem Damson Twist, jen o dost větší, jsme nedávno na mobilenet.cz testovali.

Likvidátor otisků prstů na displeji

Dotykové displeje mobilních telefonů a tabletů mají jednu negativní vlastnost. Velice rychle se upatlají otisky prstů. Někdo sází při jejich odstraňování na rukáv košile, ti pečlivější sáhnou po hadříku z mikrovlákna. Japonská společnost Takara Tomy na to však jde jinak a představila drobného robota Auto Mee S, které se svým vzhledem i způsobem fungování nápadně podobá robotickému vysavači Roomba.

Jeho úkolem však není vysávat, ale s pomocí dvou rotujících polštářků si poradí s prachem i všemi otisky. Auto Mee S, které má rozměry 670 x 380 x 730 milimetrů a váží bez baterie 82 gramů, je vybaveno třemi kolečky a na displeji se pohybuje zcela automaticky. Díky svým senzorům nespadne ani když dosáhne okraje, ale vždy změní směr. Výrobce slibuje, že displej smartphonu dokonale očistí za čtyři minuty a displej tabletu za dvojnásobnou dobu. Na japonský trh se Auto Mee S dostane 28. března a bude stát 17 dolarů. Zájemci si budou moci vybrat rovnou ze čtyř pestrých barev.

  • Kde koupit: Takara Tomy
  • Za kolik: 17 dolarů (zhruba 322 Kč)

Zdroje: gizmodo.com, japantrendshop.com, nestuj.cz, japantrendshop.com, kickstarter.com

Diskuze ke článku
Nevesta.na.Hrasku
Ten čistící robot je úžasnej! :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze