GadgetMix: praktické nabíječky nejen pro cestovatele

4

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu jsme vybrali dvojici zajímavých nabíječek, které se ucházejí o přízeň na indiegogo.com. Obě z nich využijete při cestování. Jedna vám dovolí nemít starost s tím, jestli vám bude nabíječka pasovat do místní zásuvky. U druhé se bez zásuvek dokonce obejdete. Stačí jen zatočit kličkou.

Pouzdro na kličku

Vysoká spotřeba výkonného hardwaru v kombinaci s nedostatečnou kapacitou akumulátorů má za následek, že většina dnešních smartphonů je tzv. jednodenních. Neobejdete se bez nabíjení každý večer, a pokud používáte například na výletě navigaci, můžete být bez energie už po pár hodinách. Řešení je celá řada od powerbank až po solární nabíječky. Ampware CrankBox a Ampware CrankCase, které sbírají podporu na Indiegogo, na to jdou jinak. K vyrábění energie používají sílu vašich svalů.

Stačí pouze točit kličkou a dynamo s výstupním proudem 500 mA za 100 sekund vyrobí dost elektřiny, která u smartphonu vystačí na hodinu v pohotovostní režimu, 12 minut přehrávání hudby a pětiminutový telefonát. U chytrých hodinek stačí na 5 hodin v pohotovostním režimu a u tabletu na 30 minut. Pokud vydržíte točit pět minut, tak telefon zůstane v pohotovostním režimu tři hodiny, 36 minut přehrává hudbu a zatelefonujete si čtvrt hodiny. Chytrým hodinkám to vystačí na 24 hodin v pohotovostním režimu a tabletu hodinu a půl.

Zatímco CrankBox je pouze nabíječka na kličku, ke které přes USB konektor připojíte nabíjené zařízení, CrankCase je podstatně zajímavější. Nabíječku kombinuje s pouzdrem pro iPhone 5/5S nebo pro iPhone 6. Do budoucna výrobce slibuje pouzdra i pro další telefony.

Ampware CrankBox

Generátor je umístěný na zádech telefon. Vyklopená klička přitom poslouží i jako stojánek. Samotné pouzdro z odolného plastu zároveň ochrání telefon před poškozením i při hrubším zacházení. První verze CrankCase i CrankBoxu jsou odolné vůči vodě a do budoucna by chtěl výrobce dosáhnout vodotěsnosti.

Součástí nabíječky je i krátký kabel, který má na jednom konci USB a na druhém Lightning. Ve výchozím stavu je USB konektor zasunutý do nabíjecího portu nabíječky a Lightning do konektoru telefonu a slouží pro přenos proudu. Můžete ho však využít i jako synchronizační kabel. Stejně tak ho můžete úplně odpojit do nabíjecího portu připojit libovolný nabíjecí kabel a nabít další telefon nebo jiné zařízení.

Ampware CrankCase

CranBox můžete mít v rámci limitované nabídky už za 29 dolarů (740 Kč). Jeho maloobchodní cena bude přitom 40 dolarů (1010 Kč). Za CrankCase zaplatíte minimálně 49 dolarů (1240 Kč). Na dalších 12 dolarů (300 Kč) pak vyjde poštovné. Předpokládané datum dodání je říjen 2015.

  • Odkaz: www.indiegogo.com
  • Do kdy: 19. 4. 2015
  • Požadovaná částka:50 000 dolarů
  • Zatím vybráno: 31 733 dolarů (29. 3. 2015 14:00)

Miniaturní USB nabíječka na cesty

Při častějším cestování se neobejdete bez adaptéru pro rozdílné typy elektrických zásuvek. I v rámci Evropy se liší tvar zástrček například mezi Vekou Británií a kontinentem. Řešením jsou nejrůznější adaptéry, které jsou však často neforemné. O to víc zaujme Mu System, což je podle jeho tvůrců nejtenčí mezinárodní USB nabíječka pro smartphony, tablety a další elektroniku na světě.

Má podobu malého černého disku, který je pouhých 14 mm tlustý a vejde se do každé kapsy. Přesto nabízí adaptéry pro všechny používané systémy elektrických zásuvek na světě, které se jednoduše připojí k části, která obsahuje jeden USB port s výstupním proudem 2,4 ampéru. Pro větší komfort je uvnitř zabudován autodekteční čip, který rozpozná, když je k němu připojené zařízení.

Mu System

Mu System však oceníte i pokud nikam necestujete, kdy bez problémů nahradí velké a neforemné nabíječky. Vybrat si můžete ze dvou verzí, buď s jedním typem zástrčky dle vašeho výběr nebo s kompletní sadou čtyř adaptérů.

Mu System

Od toho se odvíjí i cena nabíječky. S jedním adaptérem vyjde na 34 dolarů (860 Kč), zatímco s kompletní sadou na 49 dolarů (1240 Kč). Za poštovné pak zaplatíte dalších 15 dolarů (380 Kč). Předpokládané datim dodání je srpen 2015.

  • Odkaz: www.indiegogo.com
  • Do kdy: 1. 4. 2015
  • Požadovaná částka:10 000 dolarů
  • Zatím vybráno: 136 294 dolarů (29. 3. 2015 14:00)

Zdroje: indiegogo.com, indiegogo.com

Diskuze ke článku
KoPoo
Uvítal bych solární panel na mobilu.

Gestern von meinem BlackBerry 10-Smartphone
R0ll
Nápady celkem solidní, ale ty ceny jsou neskutečné. za ty peníze si raději koupím dvě 10 Ah powerbanky a neřeším nic
Karel
Já mám postavenou nabíječku se stabilizovaným napětím, která nevyžaduje připojení k síti. Inspirací ke stavbě mi byl tento článek, výhoda proti solární nabíječce je zřejmá - odkaz : http://free-energy.xf.cz/ttbrown/battery.htm
sks
zle

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze