GadgetMix: miniaturní panoramatická kamera a implantát s NFC

V dnešním díle našeho seriálu o zajímavých gadgetech pro mobilní telefony jsme opět vyrazili za inspirací na servery komunitního financování. Objevili jsme pro vás multifunkční nabíječku, praktickou panoramtickou kameru nebo NFC čip, který si necháte implantovat do vašeho těla a stanete se tak kyborgem.

Čepice plná energie

Při zapnuté navigaci dokáže energie z akumulátoru vašeho smartphonu doslova mizet před očima. Zástrčku, kam byste mohli připojit nabíječku, v lese najdete těžko a nosit po kapsách externí baterii se také každému nechce. Proto by vás mohl zaujmout šikovný gadget Power Gear.

Na první pohled vypadá jako obyčejná plátěná baseballka, ale to je jen zdání. Při podrobnějším pohledu najdete vzadu v čepici malou kapsičku, kde je umístěná malá externí baterie. Ta má v první verzi kapacitu 1000 mAh, ale tvůrci čepice slibují, že jí v případě, že se vybere alespoň 100 tisíc dolarů, zdarma vymění za baterii s kapacitou 1200 mAh. Taková kapacita sice ani nestačí ani na jedno kompletní dobití smartphonu, ale když na displeji svítí poslední čárka, tak ještě budete vděčni za každou trochu šťávy.

Akumulátor funguje jako kterákoli jiná powerbanka. Nabijete jí přes USB, ať již z počítače nebo ze sítě, Do USB se také zapojuje kabel, přes který se z ní následně dobíjí smartphone nebo jiné elektronické zařízení. Power Gear však dokáže mnohem víc. Ke kšiltu můžete snadno připojit šikovnou LED baterku. Na výběr jsou hned tři: miniaturní velká pouhých 5 mm, výkonnější 1W a pokud by vám její výkon nestačil, jednoduše jí vyměníte za ještě výkonnější 3W.

Pokud se neradi fotíte, a nemusíte být zrovna celebrita, kterou obtěžují paparazzi, nadchne vás i funkce infračerveného světla, které zajistí, že na každé fotografii bude místo vaší tváře pouze velký bílý flek. Světlo v čepici je přitom navženo tak, aby blokovalo algorytmy rozpoznávající obličeje, které jsou použity v mnoha dnešních fotoaparátech a kamerách.

Pokud máte o tuto praktickou čepici zájem, můžete jí mít v rámci kampaně za 35 dolarů (706 Kč) bez baterky nebo za 45 dolarů (908 Kč) s dvěma svítilnami. Proti konečné verzi přitom výrazně ušetříte. Předpokládaná konečná cena bez světel bude 60 dolarů (1210 Kč) za verzi se svítilnami, pak ještě připlatí dalších 15 dolarů (303 Kč). Infračervené světlo je za příplatek dalších 15 dolarů (303 Kč). Pokud se však podaří dosáhnout 200 tisíc dolarů, dostanou jí přispěvatelé zdarma. První čepice se ke svým majitelům dostanou v únoru.

  • Odkaz: www.indiegogo.com
  • Kdy: 22. 10. – 26. 11. 2013
  • Požadovaná částka: 25 000 dolarů
  • Celkem vybráno: stále probíhá (30 569 dolarů – 15. 11. 2013 18:00)

Nabíječka, tripod a flashdisk v jednom

Většina mobilních nabíječek pracuje s dlouhými kabely, které mají tendenci se stále zamotávat. Existují sice i malé nabíječky určené do USB konektoru, ale jakkoli jsou praktické, nabízejí pouze jednu funkci, byť tu hlavní, a tou je nabíjení. Šikovná nabíječka ChargeDrive na to jde jinak a představuje „švýcarský nůž“ mezi nabíječkami s několika praktickými funkcemi.

Tou hlavní je samozřejmě nabíjení. Na jednom konci jí připojíte k telefonu. Konektor je vyměnitelný, takže nezáleží, jestli máte smartphone s microUSB nebo třeba iPhone s konektorem Lighting. Druhý konec pak zastrčíte do USB konektoru a nabíjíte. Nabíječka však jde i rozložit a pak poslouží i jako tripod. Na zadní straně jedné nohy se navíc skrývá standardní závitový šroub, takže ji použijete jako stojánek i s dalšími zařízeními jako jsou digitální fotoaparáty. To však stále není vše. USB konektor neslouží pouze k nabíjení, ale uvnitř ChargeDrive, jak již napovídá její jméno, se skrývá i standardní flashdrive s kapacitou 16 GB.

Pokud máte o ChargeDrive zájem, může být váš už, pokud přispějete na Kickstarteru alespoň 39 dolarů (787 Kč), dalších 15 dolarů (303 Kč) si pak připlatíte za poštovné. Za to dostanete jeden ChargeDrive s kapacitou 16 GB. Vybrat si můžete mezi černým, bílým a červeným provedením.

Za 47 dolarů (948 Kč) můžete speciální limitovanou edici Kickstarter v zelené barvě a jen o dva dolary (40,3 Kč) dražší je Carbon Series se vzhledem uhlíkatých vláken, kterých je k dispozici pouhých 50 kusů. Stejný počet kusů je i prototypové série z průhledných plastů, která vyjde na 55 dolarů (1109 Kč). První majitelé ChargeDrive by měli dostat svou nabíječku, pokud se podaří vybrat dostatek finančních prostředků, už v lednu 2014.

  • Odkaz: www.kickstarter.com
  • Kdy: 25. 10. – 9. 12. 2013
  • Požadovaná částka: 40 000 dolarů
  • Celkem vybráno: stále probíhá (18 313 dolarů – 15. 11. 2013 18:00)

S implantovaným čipem si odemknete třeba dveře

Doba, kdy se člověk propojí s počítači pomocí implantátů, se nezadržitelně blíží. Stát se tak trochu kyborgem však bude mít již brzy každý z vás. Velký zájem vzbudila na serveru komunitního financování Indiegogo.com kampaň, v níž můžete přispět na první NFC a RFID čip na světě XNT tag. K tomu, aby se vybralo požadovaných 8000 dolarů, stačilo méně než týden a nyní více než měsíc před koncem je na kontě již více než dvojnásobek.

Technologie přenosu dat na krátké vzdálenosti NFC se prosazuje v současnosti stále více především v mobilních telefonech, ale v tomto případě jí můžete nosit přímo ve svém těle. Možnosti NFC jsou široké a podrobně se jim věnuje náš sesterský server nearfield.cz. Sám autor nápadu demonstruje její možnosti například na odemykání domu, auta nebo počítače. Nemusí hledat klíče nebo si pamatovat hesla, stačí, pouze, když přiloží ruku, do které má implantovaný čip.

Pokud vás tato novinka zajímá a chtěli byste se také stát kyborgem, tak vám stačí přispět 99 dolarů (1997 Kč). Za to dostanete jeden XNT tag spolu se sadou pro jeho aplikování. Nedoporučuje se však, aby si ho majitel implantoval sám, ale měl by využít osoby z lékařským vzděláním. První XNT tagy by měly být distribuovány v únoru 2014.

  • Odkaz: www.indiegogo.com
  • Kdy: 28. 10. – 17. 12. 2013
  • Požadovaná částka: 8000 dolarů
  • Celkem vybráno: stále probíhá (16 369 dolarů – 15. 11. 2013 18:00)

Míček posetý čočkami zachycuje 360° obraz

Stačilo pouhých pět dní, aby na Kickstarteru získala 200 tisíc kanadských dolarů, tedy dvojnásobek požadované částky. O čem je řeč? Takto velký zájem přispěvatelů vzbudila inovativní 360° panoramatická kamera Bublcam, která dokáže pořizovat sférické fotografie v rozlišení 14 Mpx a videa v rozlišení 1080p při 15 snímcích za sekundu a 720p při 30 snímcích za sekundu. Kamera přitom byla vyvinuta tak, aby byla zároveň lehká a extrémně přenosná a je proto jen o něco větší než baseballový míček.

Získaná obrazová data streamuje do vašeho počítače, mobilního zařízení nebo na web přes zabudované Wi-Fi. Případně je ukládá na microSD kartu. V budoucnu by měla přibýt i možnost přímého nahrávání do populárních cloudových služeb, jako Dropbox nebo Google Drive.

K ovládání kamery nabízí výrobce obslužnou aplikaci pro Android a iOS, která umožňuje posouvat obraz v reálném čase do všech stran. Možnosti využití takové zařízení jsou velice široké. Můžete si tak prohlédnout zajímavá místa, nebo být svědky důležitých životních událostí, aniž byste vytáhli paty z domova a přitom budete mít pocit, jako byste tam skutečně byli.

Pokud máte o Bublcam zájem, neotálejte. Počet kusů za limitované ceny je omezen a v tuto chvíli už zbývá méně než padesát kamer za minimální příspěvek 499 kanadských dolarů (9616 Kč). K tomu však připočtěte ještě dalších 30 kanadských dolarů (578 Kč) za poštovné mimo Kanadu. Za tuto cenu dostanete nejen samotnou kameru, ale i mini stativ, hadřík na čištění čoček objektivů, tričko, přístup k SDK a exkluzivním aktualizacím. Na svou Bublcam si však přesto budete muset počkat až do května příštího roku.

  • Odkaz: www.kickstarter.com
  • Kdy: 5. 11. – 14. 12. 2013
  • Požadovaná částka: 100 000 dolarů
  • Celkem vybráno: stále probíhá (244 683 kanadských dolarů – 15. 11. 2013 18:00)

Zdroje: indiegogo.com, kickstarter.com, indiegogo.com, kickstarter.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze