Operátor O2 si posvítil na poměrně zajímavý stereotyp, a to ten, že ženy jsou mnohem více aktivnější v komunikaci skrze telefon než muži. A to počínaje klasickými telefonáty, tak podle všeho dominují i v oblasti SMS zpráv. Jak je tomu ale doopravdy?
Stereotyp v podobě dominanci ženské části populace v ohledu volání se skutečně potvrdil. Provolají totiž o třetinu vice času než muži. Ti se tak se svými průměrně 201 provolanými minutami měsíčně řadí mezi tu méně hovornou část populace. I v „SMSkách“ hraji prim ženy, rozhodně už ale ne tak markantně, jako v případě hovorů jako takových. Každá žena průměrně napíše necelou stovku (98), muži však se svými 76 minutami zdatně konkurují. I zde je ovšem patrné, že komunikaci nově přebírají internetové messengery. Zde je to se statistikami (pochopitelně) bohužel složitější.
Jak se ovšem zdá, v zahraničí tato „pravidla“ neplatí. Muži totiž z ciziny telefonuji výrazně častěji, než ženy. Během roku provolají celých 70 minut, zatímco ženám vystačí 40 minut. A s kolika lidmi po telefonu nejčastěji komunikují ženy, a s kolik muži? Tady je to téměř nastejno – muži mají v průměru 15 komunikačních partnerů, což je pouze o jednoho více, než u žen.
Muži spotřebují o polovinu více dat než ženy
Chytré telefony ovládly svět a s nimi i mobilní data. Jak si stojí v užívání mobilních dat muži a ženy a jaké mobily jsou nejoblíbenější?
Datují hlavně mladí – a datují velmi rádi. To dokládají také provozní statistiky O2. Pro celých 71 % mladých lidí do 26 let je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou dennodenně využívají. Aby taky ne, když smartphone vlastní 75 % všech mladých lidí v této věkové kategorii. Mladí muži v datování vedou – v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více, než jejich stejně staré protějšky. Jedná se však o průměrnou spotřebu dat, zejména mezi mladými, kteří používají LTE zařízení, se najde řada lidí, kteří na mobilu běžně spotřebují i více než 5 GB dat za měsíc.
Zdroje: blog.o2.cz