V roce 2012 došlo k soudnímu procesu mezi Applem a Samsungem kvůli důvodnému zneužívání applovských patentů Samsungem. Apple spor vyhrál a vysoudil závratnou 1 miliardu dolarů. Nyní byl opět Samsung zažalován za 5 rozdílných zneužití jablečných patentů. Apple požadoval obrovské odškodné ve výši 2,2 miliardy amerických dolarů. Ze strany Samsungu se také před soud dostaly dvě obžaloby, za které Samsung požadoval, v porovnání s Applem úsměvných, 6,2 milionů amerických dolarů.
Apple však narazil a setkal se s úspěchem pouze u 2 svých patentů. Těmi bylo gesto pro odemčení telefonu (slide-to-unlock) a synchronizace v pozadí systému (quick sync). Mezitím si také Samsung prosadil jednu ze svých 2 žalob, a to patentové zneužití našeptávání slov (word suggestions).
Soudce tímto rozhodnutím určitě nepotěšil ani jednu ze společností. Apple totiž za svoje uznané obžaloby dostane místo požadovaných 2,2 mld. dolarů „pouze“ 119,6 mil. dolarů a Samsung si odnese kapesné v hodnotě 158,4 tis. amerických dolarů. Určitě se Samsungu ulevilo, když k verdiktu došlo, ale na druhou stranu ani korejský gigant nebyl u soudu tak úspěšný, jak předpokládal. Těžko se dá nyní očekávat, že si obě společnosti dají pohov a určitě můžeme očekávat další žaloby z obou stran.
Zdroje: thenextweb.com, engadget.com, recode.net
Ale pro firmu ztráta výhody nad druhýma... Investice XY milionů dolarů do něčeho co se potom vzápětí okopíruje....
Ve firmě řešíme z mého hlediska malichernější věci a nesmíme to přímo okopírovat jinak by nám hrozila žaloba za patent, která má druhá firma... Věřte... Firma která investuje tolik peněz do vývoje něčeho jako první tak chce mít určitou výhodu. Proč se třeba Samsung telefony neodemykali už dříve jak dneska? Samsung by tomu mohl předejít.....
Jak by se libilo Vam, kdyby od vas nekdo neco okoukal okopiroval a zacal to prodavat taky - vse by bylo OK, ze ?