mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Za vyhledávací lištu v iOS zaplatil Google Applu 1 miliardu dolarů

autor:
, vydáno:

Soudní spor mezi Googlem a Oraclem postupně odhaluje velmi zajímavá čísla. Nově například to, že Google platí Applu kolem 1 miliardy dolarů za to, že se v prostředí iOS objevuje vyhledávací lišta Googlu.

iOS

Americký softwarový gigant Google se již několik let soudí se společností Oracle, o čemž jsme vás již dnes informovali. Soudní spor odhaluje také zajímavá čísla. Jedno takové se týká i platby značné částky konkurenčnímu Applu. Například za rok 2014 se mělo jednat o 1 miliardu dolarů. Za tuto částku Apple zachovává v prostředí iOS vyhledávací lištu, která využívá právě vyhledávač Googlu.

V minulém roce by pak dle Bloomberg.com měla být částka hrazená Google ještě o něco vyšší. Odvíjí se totiž o poměrné části zisku, který vyhledávání v iOS Googlu generuje. Mělo by se jednat zhruba o třetinu vydělané částky.

Zdroje: bloomberg.com, fonearena.com

Tagy článku: ,

Související články

Kancelářské aplikace od Googlu dostaly multitasking pro iPady | vydáno
Google připravil sadu miniher na motivy olympiády | vydáno
1
Fotky jako od Picassa: aplikace Prisma nově také pro Android | vydáno
9

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Chápu, jen mě to zajímalo. Co se takhle setkám s vyhledávači na různých zařízeních tak je ve většině google, ale je jasné, že každému vyhovovat nemůže. Jozef
Protože mně Google nedává tak přesné odkazy jako Bing. Netvrdím, že je pro většinu lidí lepší, říkám, že je lepší pro mne. Jinak Bing a Yahoo (MS) jsou v USA poměrně oblíbené a i tady mi Bing funguje dobře. Google služby už dva roky nepoužívám. Michal
To jako vážně, nebo si děláte šoufky? Relevantnější výslekdy mi vyhledával spíše google, ale je to tak půl rok co jsem bing použil naposled, ale že by mohl být lepší jako google, nevím no. Mohu se zeptat, proč raději bing než google? Jozef
Tak platit může, stejně jsem to hned po koupi jako vždy přenastavil na Bing. Michal

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

4Meizu M3E oficiálně: Full HD displej, 3 GB RAM a kovové tělo
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Společnost Meizu představila další smartphone, který skvěle zapadne do střední třídy. M3E je v podstatě upravený model M3 Note, od kterého přebírá mnoho funkcí. Novinka se však liší rozměry, barevnými variantami, pamětí a také kapacitou nevyměnitelné baterie. Jak už je u Meizu zvykem, i cena nebude patřit mezi vysoké.
3Retro: Nokia E52 – nezdolný pracant
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Ohlédneme-li se do historie telefonů, téměř všem se vybaví finská Nokia. Mnohým dále také populární pracovní stroje. Ty se nejprve sdružovaly do řady 6xxx, později pod křídly Symbianu jsme je poznávali dle počátečního písmena E v názvu. Obrovské popularity se dočkala i dnes vzpomínaná Nokia E52.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.