mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Za vyhledávací lištu v iOS zaplatil Google Applu 1 miliardu dolarů

autor:
, vydáno:

Soudní spor mezi Googlem a Oraclem postupně odhaluje velmi zajímavá čísla. Nově například to, že Google platí Applu kolem 1 miliardy dolarů za to, že se v prostředí iOS objevuje vyhledávací lišta Googlu.

iOS

Americký softwarový gigant Google se již několik let soudí se společností Oracle, o čemž jsme vás již dnes informovali. Soudní spor odhaluje také zajímavá čísla. Jedno takové se týká i platby značné částky konkurenčnímu Applu. Například za rok 2014 se mělo jednat o 1 miliardu dolarů. Za tuto částku Apple zachovává v prostředí iOS vyhledávací lištu, která využívá právě vyhledávač Googlu.

V minulém roce by pak dle Bloomberg.com měla být částka hrazená Google ještě o něco vyšší. Odvíjí se totiž o poměrné části zisku, který vyhledávání v iOS Googlu generuje. Mělo by se jednat zhruba o třetinu vydělané částky.

Zdroje: bloomberg.com, fonearena.com

Tagy článku: ,

Související články

Co je Google Daydream? Google to s virtuální realitou myslí vážně | vydáno
Google Assistant pro všechno: poradí, pomůže a navíc poslechne | vydáno
2
Google Home: moderní sluha v chytré domácnosti | vydáno
3

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Chápu, jen mě to zajímalo. Co se takhle setkám s vyhledávači na různých zařízeních tak je ve většině google, ale je jasné, že každému vyhovovat nemůže. Jozef
Protože mně Google nedává tak přesné odkazy jako Bing. Netvrdím, že je pro většinu lidí lepší, říkám, že je lepší pro mne. Jinak Bing a Yahoo (MS) jsou v USA poměrně oblíbené a i tady mi Bing funguje dobře. Google služby už dva roky nepoužívám. Michal
To jako vážně, nebo si děláte šoufky? Relevantnější výslekdy mi vyhledával spíše google, ale je to tak půl rok co jsem bing použil naposled, ale že by mohl být lepší jako google, nevím no. Mohu se zeptat, proč raději bing než google? Jozef
Tak platit může, stejně jsem to hned po koupi jako vždy přenastavil na Bing. Michal

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

2Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.