mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Za vyhledávací lištu v iOS zaplatil Google Applu 1 miliardu dolarů

autor:
, vydáno:

Soudní spor mezi Googlem a Oraclem postupně odhaluje velmi zajímavá čísla. Nově například to, že Google platí Applu kolem 1 miliardy dolarů za to, že se v prostředí iOS objevuje vyhledávací lišta Googlu.

iOS

Americký softwarový gigant Google se již několik let soudí se společností Oracle, o čemž jsme vás již dnes informovali. Soudní spor odhaluje také zajímavá čísla. Jedno takové se týká i platby značné částky konkurenčnímu Applu. Například za rok 2014 se mělo jednat o 1 miliardu dolarů. Za tuto částku Apple zachovává v prostředí iOS vyhledávací lištu, která využívá právě vyhledávač Googlu.

V minulém roce by pak dle Bloomberg.com měla být částka hrazená Google ještě o něco vyšší. Odvíjí se totiž o poměrné části zisku, který vyhledávání v iOS Googlu generuje. Mělo by se jednat zhruba o třetinu vydělané částky.

Zdroje: bloomberg.com, fonearena.com

Tagy článku: ,

Související články

Co je Google Daydream? Google to s virtuální realitou myslí vážně | vydáno
Google Assistant pro všechno: poradí, pomůže a navíc poslechne | vydáno
2
Google Home: moderní sluha v chytré domácnosti | vydáno
3

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Chápu, jen mě to zajímalo. Co se takhle setkám s vyhledávači na různých zařízeních tak je ve většině google, ale je jasné, že každému vyhovovat nemůže. Jozef
Protože mně Google nedává tak přesné odkazy jako Bing. Netvrdím, že je pro většinu lidí lepší, říkám, že je lepší pro mne. Jinak Bing a Yahoo (MS) jsou v USA poměrně oblíbené a i tady mi Bing funguje dobře. Google služby už dva roky nepoužívám. Michal
To jako vážně, nebo si děláte šoufky? Relevantnější výslekdy mi vyhledával spíše google, ale je to tak půl rok co jsem bing použil naposled, ale že by mohl být lepší jako google, nevím no. Mohu se zeptat, proč raději bing než google? Jozef
Tak platit může, stejně jsem to hned po koupi jako vždy přenastavil na Bing. Michal

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze23Recenze Xiaomi Mi Note 2: krása je v křivkách
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Xiaomi již nelze ignorovat ani na našem trhu. Stále více jeho modelů dostává globální verzi, kde již nechybí plnohodnotné LTE. Jinak tomu nebude ani u Xiaomi Mi Note 2, jednoho z nejnovějších modelů tohoto čínského výrobce. Dostane se telefon se zakřiveným OLED displejem, skvělou hardwarovou výbavou a 22,5Mpx fotoaparátem mezi ty nejlepší, anebo upadne v zapomnění?
recenzeRecenze hry Galaga Wars: válka proti hmyzu z vesmíru
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Galaga patří mezi nejstarší a nejslavnější herní série a soudě dle přísunu nových dílů nebo remasterů tu s námi ještě nějaký ten čas pobude. Čistě mobilní přírůstek s přídomkem Wars ale ukazuje, že to vůbec není na škodu. Akčním arkádám se daří i dnes a právě rychlá hratelnost spolu s jednoduchým ovládáním se perfektně hodí na chvilkové hraní.
recenze13Recenze CAT S60: obrněná střední třída s termokamerou
vydáno |
Pavel Škopek
| recenze
Na trhu neexistuje příliš mnoho skutečně odolných telefonů. Jistě, některé běžné telefony mají zvýšenou odolnost vůči vniknutí prachu a vody, ale když přijde na extrémní podmínky, selžou. CAT S60 je v tomto ohledu jiný, a navíc má zabudovanou nefalšovanou termokameru. Jak si vedl v našem testu a ospravedlní jeho výbava vysokou cenu?
24Retro: Nokia N95 – multimediální monstrum slaví 10. narozeniny
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Nacházíme se na sklonku září roku 2006 a finská Nokia světu v New Yorku představuje svůj nejlépe vybavený telefon, který konkurenci nechává dalece za sebou. Světlo světa spatřila Nokia N95. Dvojitě výsuvný model s otevřeným operačním systémem Symbian, velkým displejem, výkonným hardwarem nebo špičkovým fotoaparátem. Na úspěch bylo okamžitě zaděláno.