mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Za vyhledávací lištu v iOS zaplatil Google Applu 1 miliardu dolarů

autor:
, vydáno:

Soudní spor mezi Googlem a Oraclem postupně odhaluje velmi zajímavá čísla. Nově například to, že Google platí Applu kolem 1 miliardy dolarů za to, že se v prostředí iOS objevuje vyhledávací lišta Googlu.

iOS

Americký softwarový gigant Google se již několik let soudí se společností Oracle, o čemž jsme vás již dnes informovali. Soudní spor odhaluje také zajímavá čísla. Jedno takové se týká i platby značné částky konkurenčnímu Applu. Například za rok 2014 se mělo jednat o 1 miliardu dolarů. Za tuto částku Apple zachovává v prostředí iOS vyhledávací lištu, která využívá právě vyhledávač Googlu.

V minulém roce by pak dle Bloomberg.com měla být částka hrazená Google ještě o něco vyšší. Odvíjí se totiž o poměrné části zisku, který vyhledávání v iOS Googlu generuje. Mělo by se jednat zhruba o třetinu vydělané částky.

Zdroje: bloomberg.com, fonearena.com

Tagy článku: ,

Související články

Fotky jako od Picassa: aplikace Prisma nově také pro Android | vydáno
9
Android si stále drží vůdčí pozici na trhu, iOS pomalu klesá | vydáno
32
Apple aplikace týdne: Snapseed | vydáno
2

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Chápu, jen mě to zajímalo. Co se takhle setkám s vyhledávači na různých zařízeních tak je ve většině google, ale je jasné, že každému vyhovovat nemůže. Jozef
Protože mně Google nedává tak přesné odkazy jako Bing. Netvrdím, že je pro většinu lidí lepší, říkám, že je lepší pro mne. Jinak Bing a Yahoo (MS) jsou v USA poměrně oblíbené a i tady mi Bing funguje dobře. Google služby už dva roky nepoužívám. Michal
To jako vážně, nebo si děláte šoufky? Relevantnější výslekdy mi vyhledával spíše google, ale je to tak půl rok co jsem bing použil naposled, ale že by mohl být lepší jako google, nevím no. Mohu se zeptat, proč raději bing než google? Jozef
Tak platit může, stejně jsem to hned po koupi jako vždy přenastavil na Bing. Michal

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HP Spectre 13: anorektik s potenciálem
vydáno |
Jarka Pšeničková
| recenze
Další z řady výjimečných zařízení, které si máme možnost otestovat, je HP Spectre 13. Notebook, který přitáhl pozornost a zamotal ostatním výrobcům hlavu především díky ultratenkému profilu. Přes očekávání, že výkon bude až na druhé koleji, umí nový Spectre překvapit a ani náročnější uživatele neurazí.
recenze7Recenze chytré papírové vlaštovky PowerUP 3.0
vydáno |
Lukáš Sál
| recenze
PowerUp 3.0 nenásilně propojuje klasické skládání vlaštovek s fyzikou a umění s vědou. Na rozdíl od hotových RC modelů získáváte s PowerUp 3.0 šanci stát se designérem vlastního letadla. Chytrý modul promění vaší vlaštovku v rychlý motorizovaný letoun, který ovládáte dálkově jen pomocí chytrého telefonu. Klukovské sny se plní a je jedno, jestli je vám 6 nebo 60!
4Podívejte se, jak vypadá Xiaomi Mi5 uvnitř
vydáno |
Martin Fajmon
| článek
Občas je velmi lákavé a zajímavé nahlédnout za oponu, tentokrát se podíváme na vnitřnosti výkonného modelu Mi 5 od Xiaomi. V jeho útrobách nalezneme spoustu zajímavostí, dokonce i některé nezapojené anténní konektory. Podívejte se spolu s námi na vnitřnosti jednoho z nejvybavenějších smartphonů současnosti.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.