mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Za vyhledávací lištu v iOS zaplatil Google Applu 1 miliardu dolarů

autor:
, vydáno:

Soudní spor mezi Googlem a Oraclem postupně odhaluje velmi zajímavá čísla. Nově například to, že Google platí Applu kolem 1 miliardy dolarů za to, že se v prostředí iOS objevuje vyhledávací lišta Googlu.

iOS

Americký softwarový gigant Google se již několik let soudí se společností Oracle, o čemž jsme vás již dnes informovali. Soudní spor odhaluje také zajímavá čísla. Jedno takové se týká i platby značné částky konkurenčnímu Applu. Například za rok 2014 se mělo jednat o 1 miliardu dolarů. Za tuto částku Apple zachovává v prostředí iOS vyhledávací lištu, která využívá právě vyhledávač Googlu.

V minulém roce by pak dle Bloomberg.com měla být částka hrazená Google ještě o něco vyšší. Odvíjí se totiž o poměrné části zisku, který vyhledávání v iOS Googlu generuje. Mělo by se jednat zhruba o třetinu vydělané částky.

Zdroje: bloomberg.com, fonearena.com

Tagy článku: ,

Související články

Přichází Google Duo, které udělá videohovory spontánnější | vydáno
16
Kancelářské aplikace od Googlu dostaly multitasking pro iPady | vydáno
Google připravil sadu miniher na motivy olympiády | vydáno
1

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Chápu, jen mě to zajímalo. Co se takhle setkám s vyhledávači na různých zařízeních tak je ve většině google, ale je jasné, že každému vyhovovat nemůže. Jozef
Protože mně Google nedává tak přesné odkazy jako Bing. Netvrdím, že je pro většinu lidí lepší, říkám, že je lepší pro mne. Jinak Bing a Yahoo (MS) jsou v USA poměrně oblíbené a i tady mi Bing funguje dobře. Google služby už dva roky nepoužívám. Michal
To jako vážně, nebo si děláte šoufky? Relevantnější výslekdy mi vyhledával spíše google, ale je to tak půl rok co jsem bing použil naposled, ale že by mohl být lepší jako google, nevím no. Mohu se zeptat, proč raději bing než google? Jozef
Tak platit může, stejně jsem to hned po koupi jako vždy přenastavil na Bing. Michal

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 4 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

28GLOSA: Tak nám zabili Jacka. A proč jen jeho, paní Müllerová?
vydáno |
Ondřej Pohl
| článek
Je to zajímavá situace. Největší vášně na novém iPhonu nevyvolá to, co v něm je, ale naopak to, co chybí. Může se to zdát jako bezprecedentní krok, ale podobných už jsme zažili více. I když tuto absenci možná někteří nepřenesou přes srdce, možná je to začátek revoluce stejně důležité, jako byl iPhone sám.
recenze24Recenze Samsung Galaxy Note 7: velkolepý návrat
vydáno |
Martin Fajmon
| recenze
Velká recenze Samsungu Galaxy Note 7 je tu. Vrcholný smartphone se opět pouští do boje s tou nejlepší konkurencí, chlubit se může 5,7palcovým Quad HD displejem, výkonným osmijádrovým procesorem Exynos, špičkovým 12Mpx fotoaparátem a kupříkladu také skenerem oční sítnice. Dokázal si však jeden z nejdražších smartphonů na trhu získat naše doporučení?
recenze7Recenze Xiaomi Mi Drone (Full HD): vzhůru do oblak
vydáno |
Lukáš Sál
| recenze
Na recenzi se nám dostal první pokus o dron od čínské značky Xiaomi. Ten se může pochlubit skladnou konstrukcí nebo snímatelnou kamerou zavěšenou na 3osém gimbalu se 4K rozlišením. K základní výbavě dále patří GPS i GLONASS a potěší i dlouhá výdrž na baterii. Jak se nám s dronem létalo a jaké trable jsme s ním zažili, se dozvíte v naší recenzi.
recenzeRecenze hry ENYO: taktická výprava do starověkého Řecka
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Tituly odehrávající se v antickém Řecku dnes už nevycházejí jak na běžícím páse, ale stále jde o atraktivní prostředí. V této kombinaci logické a bojové hry se vydáme do labyrintu plného nebezpečných pastí a mýtických nepřátel. Celá hra navíc stojí na myšlence, že sami protivníky nezabijete. Proto se chytře naučíte využívat prostředí.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.