Xiaomi Mi Band 1S: fitness trenér za rozumnou cenu
recenze

Xiaomi Mi Band 1S: fitness trenér za rozumnou cenu

34

Xiaomi se na svém domácím čínském trhu angažuje téměř ve všech odvětvích spotřební elektroniky, fitness náramky nevyjímaje. Už loni jste mohli na našem webu číst o zajímavém náramku Mi Band, který nyní přichází pod názvem Mi Band 1S obohacen o několik dalších funkcí a z hlediska zákazníka patří k těm nejzajímavějším. Odhalilo naše dlouhodobé testování i nějaké problémy?

Závěr a konkurence: levný, svůj

Xiaomi Mi Band 1S zcela jistě není nejlepším dostupným fitness náramkem na trhu, avšak za cenu okolo 700 Kč je téměř nepřekonatelný. Nabídne střízlivý design, pokročilé funkce v podobě senzoru tepové frekvence či měření spánkové aktivity, opomenout nesmíme ani výbornou výdrž na jedno nabití. I samotné nabíjení je otázkou chvilky. Pokud tedy chcete pomalu proniknout do fitness světa a přitom nechcete být nějak zvláště limitováni, je Xiaomi Mi Band 1S vhodnou volbou.

Xiaomi Mi Band 1S

Za zapůjčení náramku děkujeme internetovému obchodu xm.cz, kde si jej můžete také zakoupit.

Mezi konkurenty můžeme zařadit například Sony SmartBand SWR10, který seženete za zhruba 1 200 Kč. Nabízí se také alternativy od společnosti Fitbit (například varianta Flex), kde však počítejte s investicí okolo 2 000 Kč. Navíc velká výhoda dnes recenzovaného Xiaomi tkví v přítomnosti senzoru tepové frekvence, která rozhodně není u všech chytrých náramků samozřejmá, tím spíše v dané cenové hladině.

xiaomi-mi-band-1s
Klady
  • dobrý poměr cena/výkon
  • nízká hmotnost a kvalita zpracování
  • rychlé nabíjení
  • senzor tepové frekvence
  • dlouhá výdrž baterie
  • jednoduché prostředí aplikace Mi Fit
Zápory
  • proprietární nabíjecí konektor
  • občasné problémy s překladem
  • nepřesnosti v měření spánkové aktivity
Diskuze ke článku
Milan Kutaj
Milan Kutaj
Na GearBest je prvý MiBand za skvelých $10 :)
http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_259237.html
Vladimír Březina
Vladimír Březina
"...takže po dobu co je náramek v dosahu nemusíte zadávat PIN nebo otisknout prs."
Já teda ještě nemám na telefonu ani čtečku prstů a už se na nás řítí další novinka? :)
m4t35
Zajimalo by me, jestli je mozne tepovou frekvenci merit pravidelne, napr. trikrat denne nebo kazdou hodinu i behem spanku, vysledky by mohly byt zajomave :-)
Wesi
Bohuzel jsem jej vratil prave z duvodu, ze neumi sam od sebe merit tep prubezne behem dne. Problem take byl s odpojovanim naramku, kdy pri vstupu do aplikace moselo nejdrive dojit ke spojeni, coz otravovalo. Pouzivano s iOS 9.2, autor by do clanku mohl doplnit podporu konektivity Apple

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze