To nejzajímavější z roku 2019 podle nás – část první

Uplynulý rok hodnotí první 4 členové redakce
To nejzajímavější z roku 2019 podle nás – část první

Rok 2019 se nezadržitelně blíží ke svému konci, takže je čas na závěrečnou rekapitulaci. Toto je první článek z dvoudílné série o tom, co kterého člena redakce v uplynulém roce zaujalo nejvíce. Dnes se podíváme na výběr Martina Fajmona, Michala Pavlíčka, Marka Vacovského a Ioannise Papadopoulose.

Kauza Huawei

Už několik měsíců patří kauza kolem Huawei k tomu, co technologický svět zajímá snad nejvíce. Pravda je taková, že málo firem soustředících se zejména na mobily by zvládlo situaci, kdy ji banuje vláda USA, ustát. Huawei se to zatím daří a vypadá to, že vzhledem k prvním uděleným výjimkám pro americké firmy by se výrobce mohl v budoucnosti opět o Android s Google službami opírat. I když, kdo ví: viz oznámení o tom, že Huawei P40 bude koncem března debutovat v Paříži, ale stále bez Google služeb…

Ohebné telefony

Abych řekl pravdu, moc velký smysl osobně v této technologii nevidím a přijde mi spíše jako ukázka něčeho strašně cool. Nejvíce sexy ohebným telefonem letoška ale pro mě byla bez debat Motorola „žiletka“ Razer. Problémy Samsungu a Huawei s konstrukcemi však ukazují, že to ohebné telefony rozhodně lehké mít nebudou.

Čekání na čtyřku

Zatímco ve světě se mluví hlavně o 5G, pro mě je zajímavější čekání na čtvrtého operátora. Nejvíce skloňovaným jménem je zatím Nordic Telecom, nicméně mluvilo se už i o velkých zahraničních společnostech a spekulovalo se také o Sazce…. Dočkat bychom se měli (snad) příští rok, i když je to jeden odklad za druhým. Mezitím naše velká trojka představila nové tarify, kdy už lze, někde za hodně složitých podmínek, pořídit neomezená data, a jsem zvědav, zda čtvrtý operátor, podobně jako na jiných trzích, přispěje k nějaké agresivnější cenové válce… Začínám k tomu být ale skeptický.


Diskuze ke článku
Petarda
Já si všiml akorát nějakých nudlí.
Carda
Petardo ty máš taky IQ houpacího koně jako já :-D
Xxx
Za mě v roce 2019 - Huawei, ohebné telefony, vzestup levnějších mobilů (S10e například)
Márv
Ja som si najviac všimol záplavu telefónov ktoré sa od seba skoro nelíšia, či už vzhľadom alebo výbavou a až zbytočné rozširovanie portfólií telefónov ( Note, Note plus, Note lite ), čo sa mi zdá pri dnešnom tlaku na ekológiu a šetrenie úplne proti tomuto trendu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze